فهرست
گزارش: پنج پدیده احتمالی این فصل لیگ برتر
گزارش: پنج پدیده احتمالی این فصل لیگ برتر

گزارش: پنج پدیده احتمالی این فصل لیگ برتر

جاش اونوما (19 ساله، هافبک، تاتنهام هاتسپرز)
 
یکی دیگر از محصولاتِ آکادمیِ پربارِ تاتنهام، اونوموا فصلِ پیش خودش را به تیمِ اول رساند و 19 بار در تورنمنت‌هایِ مختلف برایِ اسپرز به زمین رفت. نقشِ اونوما در یوروپا لیگ بیش از مسابقاتِ دیگر بود، جایی که موریسیو پوچتینو تیمی متفاوت نسبت به لیگِ برتر می‌چید. اما با توجه به اینکه تاتنهام این فصل در چمپیونز لیگ حاضر است، اگر پوچتینو به سیستمِ چرخشیِ خودش ادامه دهد، احتمالا در لیگِ برتر بیشتر به اونوما بازی خواهد رسید.
 
بن گیبسون (23 ساله، مدافع، میدلزبورو)
 
گیبسون فصلِ پیش در مرکزِ خطِ دفاعی نقشی کلیدی در صعودِ میدلزبورو به لیگِ برتر داشت. تیمِ آیتور کارانکا با نمایش‌هایِ مطمئنِ گیبسون تنها 31 گل در چمپیونشیپ خورد. درخششِ او حتی تا حدی بود که حرف از دعوت شدنش به تیم ملی برایِ یورو 2016، به دلیلِ نداشتنِ مدافعِ میانیِ چپ پا زده می‌شد. اتفاقی که البته رخ نداد، اما به احتمالِ زیاد در آینده‌یِ نزدیک شاهدش خواهیم بود. گیبسون از 12 سالگی در میدلزبورو است و اعلام کرده قصد دارد سال‌ها در ریورساید باقی بماند.
 
ریس آکسفورد (17 ساله، هافبک، وستهم یونایتد)
 
آکسفورد در اولین بازیِ فصلِ پیش، در پیروزیِ 0-2 تیمش مقابلِ آرسنال، در حالیکه 16 ساله بود در ترکیبِ اصلیِ وستهم قرار گرفت و نمایشی فرایِ انتظار داشت. اما در ادامه‌یِ لیگ اسلاون بیلیچ فقط دو بارِ دیگر از او در ترکیبِ اصلیِ وستهم استفاده کرد. با این وجود همین حالا شایعاتی مبنی بر پیشنهاداتی 20 میلیون پوندی از تیم‌هایِ دیگر لیگِ برتر برایِ آکسفورد به گوش می‌رسد. اما بعید است آکسفورد این فصل وستهم را ترک کند. او در دورِ مقدماتی چمپیونز لیگ در پیروزیِ 0-3 تیمش و صعود به دور بعد در قلبِ خطِ دفاعی بازی کرد و باز هم نمایشی خیره کننده داشت. بازی‌خوانی و اعتماد به نفسِ آکسفورد برایِ یک بازیکنِ 17 ساله واقعا باورنکردنی است.
 
دمارای گِرِی (20 ساله، وینگر، لستر سیتی)
 
 
گِرِی ژانویه‌یِ 2016 از برمینگهام به لستر پیوست و در فرصت‌هایِ کمی که داشت استعدادِ بالایِ خودش را در کینگ پاور نشان داد. گری که حالا ستاره‌یِ تیمِ زیرِ 21 ساله‌هایِ انگلیس هم هست سرعتی و تکنیکی و در دو بالِ هجومی قادر به بازی کردن است. با توجه به حضور این فصلی لستر در چمپیونز لیگ، احتمالا بیش از پیش بازی به گری در لیگِ برتر، برایِ استراحت دادن به ریاض محرز خواهد رسید. گری حتی پتانسیلِ جانشینیِ ثابتِ محرز، در صورتی که ستاره‌یِ الجزایری تصمیم به ترکِ لستر بگیرد را هم دارد.
 
شیی اوجو (19 ساله، وینگر، لیورپول)
 
یورگن کلوپ با تصمیمی بزرگ روبرو است. اینکه آیا اوجو را این فصل به شکلِ قرضی به تیمی دیگر منتقل کند تا فرصتِ بازیِ بیشتری بهش برسد، یا او را در تیمِ اولِ لیورپول حفظ کند. کلوپ اعلام کرده آینده‌یِ اوجو 100 درصد در آنفیلد است. اوجو فصلِ پیش 11 بار برایِ لیورپول به زمین رفت و استعدادِ خودش را در هر دو بال نشان داد. او بعد از حضور در تورنمنتِ زیرِ 19 ساله‌هایِ اروپا، پیشنهادِ کلوپ برایِ استراحت کردن را رد کرد و اردویِ پیش‌فصلِ لیورپول پیوست و مقابلِ رم و میلان تاثیرِ خودش را گذاشت.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-08 09:42:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر