فهرست
بارسلونا 1 - 2 رئال مادرید ;  فرار به سوی پیروزی / بیل، بیل، بیل
بارسلونا 1 - 2 رئال مادرید ; فرار به سوی پیروزی / بیل، بیل، بیل

بارسلونا 1 - 2 رئال مادرید ; فرار به سوی پیروزی / بیل، بیل، بیل

آی اسپورت - رئال مادرید با پیروزی 2-1 مقابل بارسا، قهرمان رقابت های کوپا دل ری شد و به اولین جامش در رقابت های این فصل رسید. در دقایق پایانی در حالی که توپ و میدان در اختیار آبی و اناری ها این بیل بود که با استارتی عالی از وسط زمین با پینتو تک به تک شد وگل برتری رئال را به ثمر رساند.

FC Barcelona 1 - 2 Real Madrid Club de Fútbol

FC Barcelona بارسلونا (3-3-4):

پینتو (دروازه بان)، آلوس، ماسکرانو، بارترا، آلبا، ژاوی (کاپیتان)، بوسکتس، اینیستا، نیمار، مسی، فابرگاس

Real Madrid Club de Fútbol رئال مادرید (3-3-4):

کاسیاس (دروازه بان - کاپیتان)، کارواخال، پپه، راموس، کوئنترائو، ژابی آلونسو، مودریچ، دیماریا، ایسکو، بیل، بنزما

شرح بازی:

تیم رئال مادرید موفق شد با گل دیرهنگام گرث بیل ستاره ی ولزی 100 میلیون یورویی اش از سد بارسا بگذرد. بازی در شرایطی آغاز شد که تیم بارسلونا در ابتدای بازی بیشتر به دفاع می پرداخت و رئالی ها ابتکار عمل را به دست گرفته بودند. مادریدی ها در این دقایق با پاس های طولی به خوبی به دروازه ی بارسا نزدیک می شدند. نتیجه ی این اشتباه تاکتیکی تاتا مارتینو گل دقیقه ی یازده دیماریا بود. بنزما با پاسی عمقی دیماریا را صاحب توپ کرد و او با استارتی عالی دفاع کم سرعت بارسا را پشت سر گذاشت و روی ضعف مفرط پینتو در جاگیری رئال را به گل رساند. در ادامه بازیکنان بارسا برای زدن گل جلو کشیدند. در این دقایق ضد حملات رئال همچنان خط دفاع بارسا را آزار می داد. نکته ی دیگر این نیمه خطاهای پرتعداد بازی بود و اعتراضاتی که تقریبا پس از هر سوت داور شکل می گرفت. سرانجام داور این نیمه ی پربرخورد را بدون گرفتن وقت اضافه به پایان رساند.

با شروع نیمه ی دوم و به بازی آمدن آدریانو به دلیل مصدومیت کاملا مشخص بود که حملات رئال به سمت چپ بارسا منتقل شده است. چرا که آدریانو سرعت آلبا را ندارد و آن ها می توانستند از این جناح به بارسا ضربه بزنند. به این منظور بیل و دیماریا به سمت راست خط حمله ی رئال منتقل شدند. بارسایی ها حملاتشان را در این نیمه با محوریت نیمار انجام می دادند و ضعف مسی در حضور به موقع در محوطه ی جریمه ی رئال کاملا احساس می شد. سرانجام با بیرون آمدن فابرگاس و حضور پدرو در زمین بارسا توانست کمی نفس بشد. از این دقایق به بعد این بارسا بود که با حملات عالی سعی در باز کردن دروازه ی رئال داشت. قوای هجومی تیم افزایش یافته بود و آن ها کم تر از پاس عرضی برای حمله استفاده می کردند. سرانجام روی یکی ازهمین حملات سانتر ژاوی به بارترای پیش تاخته رسید و او با یک ضربه سر عالی بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل بازیکنان رئال دست به بازی احساسی نزدند و با انجام یک بازی منطقی استراتژی موفق گذشته را ادامه دادند. آن ها با دفاع و استفاده از ضد حملات (روشی که اتلتیکو با استفاده از آن به بارسا ضربه زد) سعی در زدن گل داشتند. روی یکی از همین ضد حملات در دقیقه ی 85 ایسکو در زمین خودی توپ را به بیل رساند. بیل که در ای بازی بارها دفاع بارسا را آزار داده بود اینبار از وسط زمین با استارتی عالی بارترا را جا گذاشت و با پینتو تک به تک شد و از لای پاهای پینتو گل دوم رئال را به ثمر رساند.

با پیش افتادن دوباره ی رئال این بارسا بود که به حمله روی آورد آن ها در دقیقه ی 88 می توانستند دروازه ی کاسیاس را برای بار دوم باز کنند که شوت عالی نیمار به تیر دروازه ی کاسیاس برخورد کرد. آنچلوتی در دقایق پایانی سعی در حفظ نتیجه داشت که استراتژی این مربی به خوبی جواب داد و رئال موفق شد در مستایا قهرمان جام حذفی اسپانیا شود.

شرح گل ها:

  دقیقه 10 - گل برای رئال!! پاس عالی بنزما به دیماریا می رسد و او با استارتی عالی در برابر دروازه ی پینتو قرار می گیرد ور ئال را پیش می اندازد.

  دقیقه 68 - گل برای بارسا!! ضربه ی سر بارترا دور از دستان کاسیاس وارد دروازه ی بارسا می شود.

  دقیقه 85 - گل برای رئال!! استارت عالی بیل از زمین خودی باعث می شود بارترا زننده ی تک گل بارسا جا بماند. بیل با پینتو تک به تک می شود و از لای پای او توپ را وارد دروازه می کند.

لحظات کلیدی:

 دقیقه 6 - شوت زیبای گرث بیل با برخورد به مدافعان بارسا به کرنر می رود.

 دقیقه 20 - پاس عالی فابرگاس در برابر دروازه ی رئال به نیمار نمی رسد او می توانست برای بارسا گل یزند.

 ذقیقه 22 - ضربه سر آرام آلبا در دستان کاسیاس جای می گیرد.

 دقیقه 30 - مارک بارترا خیلی خوش شانس بود که داور چنگ انداختنش روی صورت کوئنترائو را ندید.

 دقیقه 35 - پاس عالی گرث بیل به ایسکو می رسد و شوت او به بدن آلبا برخورد می کند.

 ذقیقه 41 - شوت پای چپ مسی از کنار دروازه به بیرون می رود.

 دقیقه 45 - شوت پای راست بنزما با بدشانسی ازکناردروازه ی بارسا به بیرون میرود.

 بازی در نیمه ی اول بسیار پربرخورد بود بطوریکه بازیکنان برای هر خطا به داور اعتراض می کردند. داور بارها مجبور شد بازی را متوقف کند و به بازیکنان تذکر دهد.

 دقیقه 48 - استارت عالی بیل از سمت چپ زمین بارسا و شوت پای راست او می توانست دروازه ی بارسا را باز کند. اما پینتو شانس آورد که توپ در چارچوب نبود.

 ذقیقه 49 - ضربه ی کاشته ی مسی به دیوار دفاعی رئال برخورد می کند.

 دقیقه 54 - شوت سر ضرب بیل زهزه کشان از بالای دروازه ی بارسا به بیورن می رود.

 دقیقه 62 - شوت عالی بنزما روی پاس مودریچ توسط پینتو دفع می شود.

  دقیقه 75 - شوت دنی آلوس از بیرون محوطه توسط کاسیاس دفع می شود.

 دقیقه 85 - شوت پای چپ بنزما در حالتی نامتعادل توسط پینتو دفع ی شود.

  دقیقه 88 - شوت عالی نیمار روی پاس ژاوی به تیر چپ دروازه ی رئال برخورد می کند. رئالی ها خیلی خوش شانس بودند که در این دقایق گل نخوردند.

اخطار:

  دقیقه 3 - کارت زرد برای ایسکو

  دقیقه 17 - کارت زرد برای پپه

  دقیقه 17 - کارت زرد برای نیمار

  دقیقه 52 - کارت زرد برای ماسکرانو به خاطر خطا روی پپه. عکس العمل پپه دیدنی است.

تعویض :


  دقیقه 45 - آدریانو به جای آلبا وارد زمین می شود.

  دقیقه 60 - پدرو به جای فابرگاس وارد زمین می شود.

  دقیقه 86 - ایارامندی به جای دی ماریا وارد زمین می شود.

  دقیقه 87 - سانچس به جای بارترا وارد زمین می شود.

  دقیقه 89 - کاسمیرو به جای ایسکو وارد زمین می شود.

  دقیقه 90 - واران به جای بنزما وارد زمین می شود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-04-17 02:39:56
نظر دهید

۱ نظر
عروجلو
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
بارسا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر