فهرست
یادداشت/ از مورینیو حمایت کند، مورینیو از تو حمایت می کند
یادداشت/ از مورینیو حمایت کند، مورینیو از تو حمایت می کند

یادداشت/ از مورینیو حمایت کند، مورینیو از تو حمایت می کند

کریس وواکس
برای مورینیو و من یونایتد روز یکشنبه نمی توانست بهتر از این پیش برود. در اولین دیدار رسمی با سرمربی جدید یونایتد برنده شد، زلاتان گل زد و پل پوگبا اجازه تست پزشکی در کرینگتون گرفت. یک روز فوق العاده که پایان خوشی برای پیش فصل تابستانی بود و بعد از آن هم برد 2 بر یک مقابل لسترسیتی در فینال جام خیریه. برد شیاطین در این بازی نشان داد مورینیو همان مهره ای بود که یونایتد در این چند سال اخیر آن را کم داشت.

در ماه های اخیر و حتی از زمانی که فان گال هنوز مربی شیاطین بود، خیلی ها می گفتند و می نوشتند که مورینیو می تواند اوضاع من یونایتد را درست کند یا نه؟ او باید تیم را دوباره احیا می کرد. اما فراموش نکنید، این تخصص او است. حداقل در اولین بازی نشان داد که به خوبی این کار را بلد است.

او کارش را در یونایتد این طور شروع کرد: یک هشدار به مالکان که در صورت آمدنش در 4 پست بازیکن می خواهد، مدافع میانی، هافبکی قدرتمند، هافبک تهاجمی قوی و یک مهاجم. بعد از اریک بیلی، ایبراهیموویچ و میخیتاریان، پوگبا لیست خواسته های مورینیو را کامل کرد و در اولین قدم باشگاه به خواسته های مو پاسخ مثبت داد.

حالا باشگاه کارش را در تابستان کرده و وعده هایش را عملی کرده. نوبت مورینیو است تا به روزهای سخت یونایتد پایان دهد. سرمربی 53 ساله چیزی که خواسته بود را دارد. مطمئنا بزرگترین شغل در انگلیس یک لیست رویایی هم می طلبد. همه چیز خوب پیش رفت و روز یکشنبه او مردی خوشبخت بود.

او قهمان شد و بازی را در ومبلی برد. برد را هم به فان گال تقدیم کرد و دلیلش این بود که به نظرش بدون حضور او تیم به فینال نمی رسید، در نتیجه قهرمانی ای برای مو در کار نبود. او گفت چون فان گال تیم را قهرمان حذفی کرده آن ها آن روز در فینال بوده اند.

مورینیو در طول بازی شاهد این بود که تاکتیک هایش عملی شدند. البته یونایتد در برخی از دقایق نشان داد که هنوز هم با اوج فاصله دارد. اما درست زدنش زمان می برد و مورینیو بر این موضوع تاکید کرده بود. به هر حال آن ها نشان دادند که در همین مدت کم هم تغییراتی کرده اند.

مورینیو انقدر بعد از بازی خوشحال بود که از اشتباهات بسیاری از بازیکنانش چشم بپوشد. وقتی پایش را از زمین بیرون گذاشت مطمئنا با خبر پوگبا و آمدنش مواجه شد و خوشحال تر هم شد. انقدر که در کنفرانس مطبوعاتی قول داد در یونایتد شرایط فراهم باشد تا او بهترین بازیکن دنیا شود.

منچستر مدت هاست که از شرایطش خسته شده و مخصوصا اد وودوارد که خودش را به خاطر ناکامی های اخیر سرزنش می کند و مورد انتقاد هواداران و کارشناسان هم قرار گرفته، آماده است تا هر خواسته مورینیو را فراهم کند، به شرط این که فقط تیم به اوج بازگردد. به خوبی می توان دید که یونایتد تصمیم گرفته به بهترین شکل از مورینیو حمایت کند. نشانه اش هم جذب پوگبا با قیمتی که رکورد نقل و انتقالات را می شکند و در تاریخ یونایتد هم چنین ولخرجی هایی کم سابقه است.

به غیر از رئال و چلسی که باشگاه های ثروتمندی هستند، آخرین بار که یک تیم ویران از مورینیو حمایت کرد زمان حضور او در اینتر بود. او هم برایشان سه گانه کسب کرد و اسطوره شان شد. حالا او فقط یک بازی در اولدترافورد انجام داده و اسطوره شده است. تا زمانی که یونایتد از مورینیو حمایت کند و خواسته هایش را برآورده کند، او هم بهترین گزینه برای رساندن این باشگاه به خواسته هایش است و در واقع از باشگاه حمایت می کند.کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-08 17:55:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر