فهرست
استقلال، دفاع چپش را شناخت/ یعقوب تا بعد
استقلال، دفاع چپش را شناخت/ یعقوب تا بعد

استقلال، دفاع چپش را شناخت/ یعقوب تا بعد

آی اسپورت- یکی از متغیرترین قسمت های زمین استقلال در این فصل، مدافع چپ بوده است. منصوریان در 3 بازی گذشته تیمش از 5 بازیکن مختلف برای حضور در این پست استفاده کرده و گویا هیچکدام نتوانسته اند اطمینان او را جلب کنند. در بازی هفته اول برابر نفت، امید نورافکن به عنوان مدافع چپ بازی کرد. برابر استقلال خوزستان، هرایر مگویان و سپس میثم مجیدی دفاع چپ بودند. در بازی با صنعت نفت، یعقوب کریمی به عنوان دفاع چپ حضور داشت و سپس جایش را در این پست به میلاد زکی پور داد.
این آشفتگی روانی به این دلیل ایجاد شده که منصوریان تقریبا از حضور احسان حاج صفی مطمئن بود ولی این بازیکن درنهایت نتوانست در تیمی جز سپاهان بازی کند.
به نظر می رسد در حال حاضر، یعقوب کریمی بهینه ترین گزینه استقلال باشد و منصوریان هم تا اطلاع ثانوی از حضور او به عنوان مدافع چپ استفاده کند. نوع بازی استقلال با سیستم 2-4-4 جدیدش طوری است که نیاز به مدافعان جلو رونده ای دارد که بتوانند خوب سانتر کرده و یک در مقابل یک ها را بگذرند. با این خصوصیات تنها یعقوب کریمی است که می تواند تعادل را در جناحین استقلال ایجاد کند و همپای خسرو حیدری جلو رفته و به عقب برگردد. منصوریان هم تلویحا این موضوع را تایید کرده و می گوید کریمی تا اینجای کار توانسته بیشتر از بقیه نوع بازی که او می خواهد را اجرا کند.
با حضور کریمی در سمت چپ خط دفاع، استقلال می تواند در مواقع لزوم با به زمین فرستادن یک مدافع چپ دیگر، از شماره 8 به عنوان هافبک چپ هم استفاده کند؛ پوئنی که هیچکدام از گزینه های دیگر بازی در این سمت زمین ندارند.
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-08 18:57:08
نظر دهید

۱ نظر
Milan
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۲۰
یعقوب کریمی بازیکن خوبیه ولی دفاع چپ مناسب نیست، تو دفاع ضعیقه و راحت دریبل می‌خوره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر