فهرست
گزارش ویژه: سازش برانکو تا کی ادامه دارد؟
گزارش ویژه: سازش برانکو تا کی ادامه دارد؟

گزارش ویژه: سازش برانکو تا کی ادامه دارد؟

آی اسپورت - رامین رضاییان روز یکشنبه برای دومین بار طی روزهای اخیر به باشگاه پرسپولیس رفت تا مذاکراتی را برای بازگشت به جمع سرخ‌پوشان انجام دهد. آن هم تنها پس از چند ساعت که سرمربی پرسپولیس بحث بازگشت رضاییان به پرسپولیس را منتفی دانسته بود و همچنین از خبرنگاران خواسته بود که این موضوع را تمام کنند. زیرا در فهرست تیمش جایی برای رضاییان ندارد.مسئولیت فنی تیم در فوتبال حرفه‌ای در همه جای دنیا به عهده‌ سرمربی است. این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی به تیمش بیاید و چه بازیکنی از فهرست خارج شود. زیرا در صورت ناکامی و عملکرد بد هم خود او باید پاسخگو باشد.
اما در یکی از بزرگترین تیم‌های ایران اتفاق دیگری رخ می‌دهد. در پرسپولیس که پرتماشاگرترین تیم ایران و آسیاست و البته پس از دو سال هنوز مدیرعامل ندارد، کمیته فنی ندارد و در هیات مدیره‌اش هم صحبتی در رابطه با جذب بازیکن نمی‌شود، سرپرست باشگاه که فردی غیر ورزشی است همراه یکی از مشاوران دیگر خود که سابقه‌ای در ورزش ندارد، بدون کمترین شناخت از اصول حرفه‌ای در رابطه با مسائل مختلف یکی از بزرگترین باشگاه های ایران و حتی مسایل فنی تصمیم می‌گیرند.
موضوعی که کاملا در پرسپولیس مشهود است اینکه این افراد غیر ورزشی که فعلا مدیریت این باشگاه بزرگ را در دست دارند، در مورد مسایل مختلف حتی مسایل فنی تصمیم گیری می‌کنند.نگاهی به اتفاقات رخ داده در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر زوایای دیگری از مدیریت در باشگاه پرسپولیس را نمایان می کند.
نیم فصل لیگ پانزدهم بود که با توجه به مشکلی که برای سوشا مکانی به وجود آمد، باشگاه پرسپولیس تنها گزینه برای حضور درون دروازه پرسپولیس را علیرضا بیرانوند دید که در آن زمان این انتقال مهیا نشد و بیرانوند هم از لیست برانکو خارج شد. اما مسئولان پرسپولیس در اواخر لیگ پانزدهم طی تماسی که با مسئولان نفت داشتند کار انتقال بیرانوند را تمام کردند. آن هم در شرایطی که بیرانوند در فهرست بازیکنان پرسپولیس قرار نداشت. تنها یک روز پس از پایان لیگ چهاردهم بیرانوند به جمع سرخ‌پوشان اضافه شد.
چند بازیکن جوان پرسپولیس بدون اطلاع کادر فنی از جمع سرخ‌پوشان خارج شدند تا مدیریت تیم بازیکنان مد نظرش را به کادر بازیکنان اضافه کند. حتی بازیکنی که سابقه حضور در یک بازی در رده حرفه‌ای را نداشته نیز از جمله بازیکنانی بود که به جمع سرخ‌پوشان اضافه شد. اما برانکو که مربی سازشگری نشان داده بود، سکوت کرد.
اردو در اوکراین برگزار شد و دو بازیکن به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه شدند. باز هم برانکو اعلام کرد که این بازیکنان با نظر وی به جمع سرخ‌پوشان اضافه شدند. طارمی پس از حضور در ترکیه از لیست برانکو خارج شد و دوباره بدون نظر وی به پرسپولیس بازگشت. سرمربی پرسپولیس روی محمدحسین کنعانی زادگان و رامین رضاییان حساب ویژه‌ای باز کرده بودند اما در اقدامی عجیب این دو بازیکن آزاد اعلام شدند. سرمربی پرسپولیس در این باره باز هم چیزی نگفت. این مسایل مشهود بود. اما برانکو سازشگر هیچ واکنشی به این موضوع نداشت.
این بار برانکو بارها به صراحت اعلام کرده که جایی برای رامین رضاییان ندارد. مدیریت باشگاه هم که تاکنون تیم را بسته، برخلاف صحبت‌های برانکو با رامین وارد مذاکره شده است و به احتمال فراوان وی تا یکی دو روز آینده بار دیگر سرخ‌پوش می‌شود. مدیریت باشگاه هم به صراحت اعلام می‌گوید که می‌خواهد رامین رضاییان را به پرسپولیس بازگرداند. برانکو تاکنون مربی سازشگری نشان داده است. اما باید دید او همچنان می‌خواهد در رابطه با این مسائل سکوت کند و از موضعش کوتاه بیاید یا حداقل این بار روی حرفش می‌ماند و مانع سرخ‌پوش شدن بازیکنی می‌شود که جواب تلفن باشگاه پرسپولیس و مربیان را نمی‌داد.


منبع: مهر
  ۶  
آی اسپورت
2016-08-09 08:31:52
نظر دهید

۶ نظر
محمد
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۴۴
انگار همه از روی دست هم کپی می کنن،فرقی هم نداره واسه کدوم خبرگزاری یا سایت باشم.نویسنده گفته که مدیریت در خرید بازیکن اختیار نداره، برای نمونه رئال مادرید نه تنها مدیر باشگاه واسه خودش بازیکن میخره و میفروشه(اشنایدر و روبن و ...)حتی تو ترکیب هم دخالت میکنند(بازی نکردن کاسیمیرو در بازی رفت با بارسا فصل قبل).به درست یا غلط بودنش کاری ندارم فقط می خوام بگم نصف ورزشی نویس ها(بیشتر منظورم فوتبال) اطلاعاتی که یه خواننده و بیننده معمولی داره رو هم ندارن و فقط یه سری الفاظ و اصطلاحات سر هم می کنن به عنوان گزارش و خبر به خورد ملت میدن
-
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۰۴
به نظرم متن خیلی منطقی نیست،برانکو سازشگر نیست مثال هم براش زیاده.صادقیان و حسینی پارسال و امسال هم بنگر.طبیعیه وقتی برانکو پارسال دید سید جلال هنوز عالیه امسال جذبش کرد.در اینکه برانکو بیرانوندو میخواست که شکی نیست.قرار نیست اگه برانکو بازیکنی رو خواست اول به ای اسپورت بگه بعد به مدیرش!!!مطمئنا به مدیر میگه و مدیر میخره!قرار هم نیست چون نقل و انتقالات بعد از پایان فصل شروع میشه مربی ها هم بعد از پایان فصل لیست بدن!!!
در ضمن شما هیچ جا نمیبینی که برانکو گفته باشه طارمی یا رضاییانو نمیخوام!فقط به لحاظ انضباطی مشکل داشت و اینکه لیستش پر بوده.انضباطی که با کمی گذشت و البته تنبیه حله چون قبل از اینکه دیر بشه به اشتباهشون پی بردن و برگشتن و به لحاظ ظرفیت هم اگه بشه حل کنن میتونن بیارن که من امیدوارم حل بشه.
برزو
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۸
برید جمع کنید سایتتونو! اسمشو بذارید استقلال اسپورت! مسخره بازی در اوردید. درسته رامین به ما پرسپولیسی ها ریده اما ما خودمونو پاک کردیم. شما از دربی میترسید واسه همین میگید رامین نیاد!
-
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۵
شما اگه حق و حسابتون برسه دیگه همه چی حله! تنها مشکل اینه که ترکاشوند و طاهری یک کم ناخن خشک هستن و دم شما رو ندیدن!! از تیم ما بکشید بیرون لطفا
-
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۵
شما اگه حق و حسابتون برسه دیگه همه چی حله! تنها مشکل اینه که ترکاشوند و طاهری یک کم ناخن خشک هستن و دم شما رو ندیدن!! از تیم ما بکشید بیرون لطفا
-
سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۳
لطفاً جوسازى مسموم نکنید مطمئن باشید جذب رامین رضاییان درخواست و تقاضاى تمامى هواداران میلیونى تیم بزرگ پرسپولیس از سرمربى محترم تیم و مدیران باشگاه است .. دلایل نگرانى و عصبانیتتان معلومه البته حق دارید چون خوب میدانید پرسپولیس به زلزله واقعى براى حریفان و از جمله تیم محبوبتان تبدیل خواهد شد. لطفاً أب حنک بنوشید...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر