فهرست
آمار فوق‌العاده فرمائلن در نیوکمپ؛ ۲۱ بازی و ۶ قهرمانی!
آمار فوق‌العاده فرمائلن در نیوکمپ؛ ۲۱ بازی و ۶ قهرمانی!

آمار فوق‌العاده فرمائلن در نیوکمپ؛ ۲۱ بازی و ۶ قهرمانی!

آی اسپورت - توماس فرمائلن مدافع ملی‌پوش بلژیکی که بارسلونا را به مقصد باشگاه آ اس رم ترک کرد، افتخارات قابل‌توجهی در نیوکمپ کسب کرد، هرچند این بازیکن به علت قوانین یوفا نتوانست در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. حضور او در نیوکمپ به علت مصدومیت‌های مداوم او در فصل 15-2014 موفقیت آمیز نبود. فرمائلن در اولین فصل حضور خود در لالیگا با لباس آبی و اناری تنها یک بار، آن هم در مسابقه پایانی فصل برابر دپورتیوو لاکرونیا به بازی گرفته شد. وی در این دو سال تنها هفت بازی از ابتدا در ترکیب بارسلونا حاضر شد و در مجموع 21 بازی برای بارسلونا به میدان رفت، اما برخلاف این آمار ضعیف مدافع تیم ملی بلژیک، او 6 مدال قهرمانی در مسابقات مختلف به دست آورد.
 
فرمائلن دو قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا)، یک قهرمانی سوپرجام اروپا و یک قهرمانی جام باشگاه‌های جهان با آبی‌واناری‌پوشان در کارنامه دارد. البته وی در جام باشگاه‌های جهان فقط یک بار آن هم در دقایق پایانی بازی فینال مقابل ریورپلاته به میدان رفت و جایگزین خاویر ماسچرانو شد. فرمائلن در لیست بازیکنان تیم بارسلونا برای لیگ قهرمانان اروپا نیز قرار داشت، اما پس از دریافت مدال قهرمانی اروپا، یوفا به او خبر داد که به علت دقایق کم بازی برای بارسلونا، مدال از او گرفته می‌شود. او در طول حضور پنج ساله در جمع توپچی‌های لندن، 150 بار بازی کرد و فقط یک قهرمانی جام حذفی در فصل 2013-2014 با آرسنال کسب کرد.
 
این مدافع بلژیکی یک قهرمانی لالیگا بیشتر از کریستیانو رونالدو دارد؛ رونالدویی که در مجموع این مسابقات 260 گل به ثمر رسانده است. از این رو هواداران باشگاه رم می‌توانند مطمئن باشند که حتی اگر فرمائلن در این باشگاه زیاد بازی نکند، اما بازیکنی از لحاظ تعداد قهرمانی به او نمی‌رسد.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-08-09 11:55:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر