فهرست
گزارش/ چطور یونایتد به سلطه رئال پایان داد
گزارش/ چطور یونایتد به سلطه رئال پایان داد

گزارش/ چطور یونایتد به سلطه رئال پایان داد

آی اسپورت- انتقال پل پوگبا به منچستریونایتد یک خط و نشان بزرگ از سوی باشگاه لیگ برتری است. سران اولدترافورد با 93.8 میلیون پوند رکورد رقم ترانسفر را شکستند و به سلطنت رئال مادرید بر دنیای ولخرج ترین ها پایان دادند. رئال تا پیش از این برای مدت 16 سال پرخرج ترین باشگاه بود.
از سال 2000 گران قیمت ترین بازیکنان دنیا لباس سفید رئال را به تن کرده بودند. به همین دلیل بود که فلورنتینو پرس در شعار تبلیغاتی اش گفته بود من را انتخاب کنید تا برایتان فیگو را از بارسلونا بخرم. او انتخاب شد و پرس هم به قولش عمل کرد. بارسلونا حداقل 37 میلیون پوند برای فروش فیگو پول گرفت و این رقم در آن زمان رکورد نقل و انتقالات را شکست. قبل از آن رکورد قیمت ترانسفر با 35.5 میلیون پوند در اختیار هرنان کرسپو بود که از پارما به لاتزیو رفته بود.
 
دوران کهکشانی ها اما یک سال بعد از آن انتقال آغاز شد. مادرید زیدان را در ازای 46.6 میلیون پوند جذب کرد و دوباره رکورد رقم ترانسفر که در اختیار خودش بود را شکست. 8 سال این رکورد ذست نخورده ماند تا این که در سال 2009 پرس دوباره رکوردشکنی کرد و کاکا را از میلان در ازای 56 میلیون پوند جذب کرد. اما این رکورد هم پایدار نبود و دوباره باشگاه رکورد شکست. این بار با جذب کریستیانو رونالدو از منچستریونایتد با قراردادی 80 میلیون پوندی. بعد از آن هم گرت بیل که آخرین رکورددار بود و در ازای 86 میلیون پوند از تاتنهام به رئال آمد. البته خیلی ها معتقدند اگر رقم درست انتقال نیمار از سانتوس به بارسل فاش می شد رکورد نقل و انتقالات دوباره شکسته می شد. اما چون رقمی قطعی از آن انتقال وجود ندارد آخرین رکوردار کماکان بیل بود.
به هر حال از سال 2000 رئال مادرید تنها تیمی بوده که گران قیمت ترین بازیکنان دنیا را جذب کرده است و شروعش هم با جذب فیگو در تابستان 2000 بوده است. اما انتقال پوگبا از یوونتوس به منچستریونایتد به سلطه رئال مادرید بر بازار گران ترین نقل و انتقالات پایان داد و حالا این منچستریونایتد است که گران ترین بازیکن دنیا را در اختیار دارد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-09 16:37:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر