فهرست
یادداشت/ جدی ترین محک زیدان در غیاب BBC
یادداشت/ جدی ترین محک زیدان در غیاب BBC

یادداشت/ جدی ترین محک زیدان در غیاب BBC

بن هیوارد
زمان سخت ترین تست برای زین الدین زیدان رسید. سرمربی 44 ساله بین 4 تا 6 بازیکن اصلی اش نسبت به ترکیبی که در ماه می مقابل اتلتیکو به میدان رفتند و قهرمان لیگ قهرمانان شدند را برای بازی سوپرکاپ اروپا در اختیار ندارد. راحت تر این است که بگوییم این تیم تقریبا با تیم دومش باید در دیدار سوپرکاپ اروپا مقابل سویا به میدان برود.
کریستیانو رونالدو، گرت بیل، کیلور ناواس، تونی کروس و په په همه بازینانی هستند که بیرون هستند و حضور کریم بنزما در این بازی هم در هاله ای از ابهام قرار دارد.
رونالدو به دلیل مصدومیت زانوش در دیدار فینال یورو 2016 خانه نشین است. بیل به تازگی از تعطیلات بازگشته و سرنوشتی شبیه به کروس دارد. ناواس و په په هم دچار مصدومیت شده اند. همچنین بنزما دچرا مصدومیت مفصل ران است و در تمرینات پیش فصل حتی یک دقیقه هم بازی نکرده است.
زیدان در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی گفته بود غیبت بی بی سی او را آزار نمی دهد و نمی خواهد درباره بنزما هم ریسک کند. او حتی گفته بود که هیجان زده و آماده است.
شاید در دیدار سوپرکاپ اروپا آلوارو موراتا که با استفاده از بند قراردادش که رئال می توانسته دوباره او را بخرد، از یووه به رئال آماده، مهاجم زیزو در این بازی باشد. هرچند که مهاجم اسپانیایی در تور پیش فصل مادرید در امریکای شمالی حتی یک گل هم نزد.
خسه هم به تازگی از رئال به پاری سن ژرمن پیوسته است و این معنی را دارد که شانس ایسکو و خامس رودریگس برای بازی کردن زیاد است. همچنین لوکاس واسکس و مارکو آسنسیو که در تور پیش فصل عملکرد فوق العاده ای داشتند دیگر گزینه های زیزو برای حضور در میدان هستند. از طرفی مارتین اودگارد هم اوضاع خوبی ندارد و خود زیدان هم اعتراف کرده بود که او برای تثبیت جایگاهش در ترکیب اصلی دچار مشکل شده است. زیدان گفته بود او نیاز به بازی کردن دارد که با توجه به تعداد بازیکنان سطح بالا که زیدان دارد، کمی برایش سخت است.
نه فقط مقابل سویا، بلکه طبق معمول بیشتر اوقات، زیدان پسرش لوکا را به عنوان دروازه بان سوم همراه دارد. اما در غیاب ناواس مطمئنا کیکو کاسیا درون دروازه قرار می گیرد.
در طرف مقابل سویا هم تیمی است که نسبت به زمانی که جام قهرمانی یورولیگ را بالا برد تغییر زیادی کرده است. اونای امری، سرمربی این تیم به پی اس جی رفته و خورخه شامپائولی در خوان سانچس پیژوان جانشین او شده است. همچنین کوین گامیروف اور بانگا، کوکه و گرگور کریچوویاک بازیکنانی هستند که از این تیم جدا شده اند و جزو فروش های تابستانی به حساب می آیند. فرناندو یورنته، خوسه آنتونیو ریس و چیرو ایموبیله هم دیگر در باشگاه نیستند. در عوض بازیکنان جدید زیادی به تیم آمده اند: لوسیانو ویتو، ماتیاس کرانویتر، گانسو، ویسام بن یدر، گابریل مرکادو و خواکین کوریا. همه این بازیکنان شروع سختی خواهند داشت و بد شانس هستند که در اولین بازی باید مقابل مادرید به میدان بروند. همچنین بعد از آن هم باید در دو دیدار به طور رفت و برگشت به مصاف بارسلونا بروند.
شامپائولی انگیزه زیادی برای این بازی دارد و مدعی شده تنها هدفش بردن نیست و تمرکز زیادی روی سبک بازی و زیبا بازی کردن خواهد داشت. مادرید اما شرایط متفاوتی دارد. بی بی سی غایب هستند و شاید برای زیدان بهترین حالت این باشد که فقط برنده شود. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-09 18:56:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر