فهرست
پوگبک؛ نگاهی به تحول پوگبا زیر نظر سولشر
پوگبک؛ نگاهی به تحول پوگبا زیر نظر سولشر

پوگبک؛ نگاهی به تحول پوگبا زیر نظر سولشر

آی اسپورت - پل پوگبا زیر نظر اوله گونار سولسشائر، سرمربی موقت منچستریونایتد، بهترین روزهای خود در پیراهن شیاطین سرخ را پشت سر می‌گذارد. نمایش های ستاره 25 ساله فرانسوی زیر نظر ژوزه مورینیو، انتقادات فراوانی را برانگیخته بود اما به نظر می‌رسد اخراج آقای خاص در ماه دسامبر موجب رقم خوردن یک تحول در بازی پوگبا شده است.

یونایتد بعد از حضور سولسشائر به 4 پیروزی متوالی لیگ برتری برابر کاردیف سیتی، هادرزفیلد، بورنموث و نیوکاسل رسیده است. هرچند این پیروزی ها برابر تیم های نیمه دوم جدول به دست آمده اند و سخت ترین آزمون مرد نروژی، در بازی روز یکشنبه برابر تاتنهام خواهد بود. با این حال توجه به فرم پوگبا، نشان می‌دهد هواداران منچستر می‌توانند به این بازی های سخت نیز امیدوار باشند.

در ادامه با استفاده از آمار اوپتا قصد داریم به تحول شگرف پوگبا زیر نظر سولسشائر و مقایسه عملکرد او با دوران مورینیو بپردازیم:

7: پوگبا در 4 بازی لیگ برتری تحت نظر سولسشائر روی 7 گل نقش مستقیم داشته است. این در حالی است که او در 14 بازی تحت نظر سلف مربی نروژی روی تنها 6 گل تاثیرگذار بود.

4: تعداد گل های او در همین زمان کم، نسبت به 14 بازی قبلی رشد داشته است. (4 گل در 4 بازی در مقایسه با 3 گل در 14 بازی)

4: پوگبا در روزهای پسامورینیو موقعیت های گل بیشتری به دست می‌آورد. او در این بازی ها به طور میانگین 4 بار شوتزنی کرده است در حالی که در 14 بازی تحت نظر مورینیو به طور میانگین 3.2 شوت در هر مسابقه شلیک کرده بود.

25: قدرت تمام کنندگی پوگبا نیز رشد چشمگیری داشته و ضربات او، مرگبار تر از قبل به نظر می‌رسند. در این 4 مسابقه 25 درصد از ضربات پوگبا تبدیل به گل شده اند. در مقایسه، تنها 7.5 درصد از ضربات پوگبا در دوران مورینیو راهی به دروازه رقبا یافته بود.

88: در سبک بازی جدید یونایتد، پوگبا نقش محوری تری یافته است. او به طور میانگین در هر بازی 88 پاس می‌دهد در حالی که این رقم قبل از حضور سولسشائر، 64.2 پاس در هر مسابقه بود.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-01-11 18:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر