فهرست
آنالیز/ رئال و بارسا چه تاکتیکی خواهند داشت؟
آنالیز/ رئال و بارسا چه تاکتیکی خواهند داشت؟

آنالیز/ رئال و بارسا چه تاکتیکی خواهند داشت؟

آی اسپورت- در تور پیش‎فصل رئال مادرید فرم خوب همیشه را نداشت، اما بارسلونا توانست بازی‎‏ها را بدون شکست به پایان ببرد. هرچند که این تیم هم با از دست دادن نیمار شرایطی دارد که ممکن است تغییراتی تاکتیکی در آن حاصل شود.

مسی و پرس از جلو

سرمربی اهل باسک احتمال دارد با سیستم 1-3-2-4 یا 4-2-4 بازی کند. 3 نکته بر روی سبک بازی میزان تاثیرگذار خواهد بود، اولین نکته این است که مسی بازیکن اصلی تیم خواهد بود. اما غیبت نیمار چطور روی عملکرد تیم تاثیر خواهد گذاشت؟ بر اساس چیزی که در بازی‎های دوستانه دیدیم، مسی رهبر مطلق بازی است و حتی توانایی‏هایش از قبل هم بیشتر شده است.

دومین نکته پرس از جلو است که احتمالا بارسلونا به آن روی خواهد آورد. این کاراکتر والورده است و او می‌خواهد بدون شک بیشترین فشار را روی رئال وارد کند. فشاری که از محوطه جریمه حریف آغاز می‏شود.

1
1

در اولین بازی رسمی چه کسی جانشین نیمار می‏ شود؟ دلوفئو توان بازی کردن در آن پست را دارد، می‏تواند در کناره زمین بازی کند و در مواقع لازم وارد محوطه جریمه شده و به مسی و سوارس ملحق شود. البته که رئال هم در گرفتن توپ و رساندن آن به خط حمله‏اش تبحری ویژه دارد.

زیدان در این بازی فلسفه چرخشی‎اش را ادامه می‎دهد، شکی هم در این نیست، اما موضوع این است که به چه بازیکنی بازی خواهد داد؟ شاید بعد از این که تیمش ریتم لازم را در زمین پیدا کرد تغییر تاکتیک دهد.

2
2

غیبت رونالدو

اگر رونالدو نباشد احتمال این که رئال با سیستم 2-4-4 بازی کند زیاد است. اگر زیدان سیستم 2-4-4 که در اسکوپیه استفاده کرد را دوباره استفاده نکند، توجهات را به خود جلب خواهد کرد. برتری در مرکز زمین و دو بازیکن در جلو تیم چیزی است که زیدان به آن نیاز دارد. مخصوصا که بعید به نظر می‏رسد رونالدو از ابتدا در زمین باشد و احتمالا از روی نیمکت وارد زمین بازی خواهد شد.

فقط نکته این است که با محرومیت مودریچ، کدام بازیکن در رئال هست که بتواند جایگزین او شود و به خوبی او فشار بارسا را کاهش دهد. متیو کوواچیچ برای این کار آماده است و اعتماد به نفس خوبی هم دارد، اما به نظر تونی کروس مهره مناسب‎تری برای این پست است. البته نباید ایسکو یا آسنسیو را هم نادیده گرفت.

 

۳    
آی اسپورت
2017-08-13 20:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر