فهرست
ما هیچ، ما نگاه
ما هیچ، ما نگاه

ما هیچ، ما نگاه

آی‌اسپورت- زمانی تعصب به پیراهن باشگاه یکی از عوامل محبوبیت بازیکنان بود، زمانی که اصولاً پولی در فوتبال نبود، بازیکنان فوتبال فقط به خاطر عشق و علاقه به یک باشگاه در آن توپ می زدند. صحبت از دهه پنجاه و شصت شمسی است. زمانی هنوز پول وارد فوتبال نشده بود و بازیکنان به عشق پیراهنشان آن را عوض نمی کردند، اگر هم مانند جواد الله وردی،غلام فتح آبادی،شاهرخ بیانی رنگ عوض می کردند، به خاطر اختلافاتی بود که با تیم سابق خود داشتند.  

داستان کشاورز و بهمن اوائل دهه هفتاد را در حالی که ستاره های آن زمان را با پولهای هنگفت به سوی خود می کشیدند را همگی یا شنیدند یا به یاد دارند، اما همزمان داستان تعصب مجتبی محرمی و رد کردن پیشنهاد کشاورز را هم شنیدند.  

دهه هشتاد و نود شمسی با موج ورود پول به فوتبال و بیشتر شدن مبلغ قراردادها، ستاره های فوتبال پیراهن تیمی را می پوشیدند که حساب بانکی آنها را فربه تر کند. عده ای با آن که تیم عوض می کردند، اما مانند حسین کعبی و آندو تیموریان هر جا که می رفتند از جان و دل برای موفقیت تیم خود مایه می گذاشتند و اصطلاحاً نان حلال در می آوردند. عده ای هم به حرمت یک سال یا دو سال پوشیدن پیراهن یک تیم، هیچگاه به پیراهن تیم رقیب فکر هم نمی کردند.  

اما داستان سال‌های آخر دهه نود متفاوت شده است، بازیکنی مانند سیاوش یزدانی با مصاحبه های آتشین علیه پرسپولیس راه خود را برای پوشیدن پیراهن استقلال باز می کند و کنعانی زادگان بازیکن جوانان پرسپولیس هم بعد از سربازی در ملوان، به جای بازگشت به تیم خود، به هر دری زد تا لباس استقلال را به تن کند و بعد از موفقیت در این کار، مدعی شد از بچگی طرفدار استقلال بوده و فوتبال خود را از استقلال ماهشهر شروع کرده. اما حالا که مجدداً پیراهن پرسپولیس را بر تن کرده مجدداً رنگ عوض کرده و با انتشار متنی که به وضوح قلم خودش نیست، با مایه گذاشتن از سقراط حکیم، همای سعادت، یوسف و کنعان، سعی در به دست آوردن دل «ولی‌نعمتان سرخ» را دارد.  

انسان هاج و واج باقی می ماند که کدام حرف این جماعت را باور کند؟ مصاحبه های آتشین و عشق و علاقه به یک تیم،یا ابراز پشیمانی های بعدی و رنگ عوض کردن های لحظه ای؟ شاید روزگار می طلبد و فوتبال حرفه ای همین است. اما هر چه که هست، فوتبال امروز نشان داده در عصر یزدانی ها و کنعانی ها، محمد انصاری و محسن ربیع خواه بودن سخت ترین کار ممکن است. قدر بازیکنان ساده ی امروزی را بیشتر بدانیم، فوتبال متعلق به کسانی است که با قلب خود بازی می کنند.

۳۴    
آی اسپورت
2019-07-09 12:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر