فهرست
طارمی-منشا؛ «زوج مخوف» یا «زوج ناسازگار»
طارمی-منشا؛ «زوج مخوف» یا «زوج ناسازگار»

طارمی-منشا؛ «زوج مخوف» یا «زوج ناسازگار»

آی اسپورت – از روزی که خبر رسید گادوین منشا قرار است در لیگ هفدهم در پرسپولیس بازی کند همه به یک چیز فکر می‌کردند. زوج مهدی طارمی و گادوین منشا در لیگ هفدهم روزگار مدافعان همه تیم‌‌ها را سیاه خواهند کرد. طارمی آقای گل لیگ شانزدهم بود و منشا در تیم نه چندان هجومی پیکان 15 گل زده بود. بازی این دو نفر کنار هم برای تیم‌های حریف بسیار خطرناک و ترسناک به نظر می‌رسید. به خصوص با هافبک‌های پاسور و موقعیت‌سازی که برانکو در اختیار داشت این خطر برای حریفان بیشتر حس می‌شد. البته آن روزها برخی هم معتقد بودند که تا زمانی که این دو نفر کنار هم بازی نکنند مشخص نمی‌شود که کارایی این زوج چقدر خواهد بود.

در مقطعی از پیش فصل وقتی ماجرای درخواست جدایی طارمی از پرسپولیس مطرح شد به نظر می‌رسید این دو نفر را کنار هم نخواهیم دید. اما طارمی هر کاری کرد نتوانست از پرسپولیس برود. باز هم بحث زوج مخوف طارمی و منشا داغ شده بود. اما بیماری منشا که او را ناچار به جراحی کرد باز هم زمان تشکیل این زوج را به عقب انداخت. بالاخره این دو نفر کنار هم دیده شدند. اما جدا از تمام بحث‌های فنی که مربوط به سبک بازی این دو نفر می‌شد مشکلی وجود داشت. از همان اردوی اوکراین خبر رسیده بود که برخی از بازیکنان به منشا پاس نمی‌دهند. هر چند آنالیز برنامه 90 نشان داد که این مشکل وجود ندارد و اگر هم هست خیلی جدی نیست.

اما اتفاقی که دیشب افتاد پرده آخر از نمایشی بود که هیچکس نفهمید چرا به اینجا رسید. چرا زوجی که قرار بود لرزه بر اندام تیم‌های حریف بیندازند حالا تبدیل به مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مشکل پرسپولیس شده است. اما اینکه بخواهیم این مساله را به گردن رسانه‌ها و دشمنان پرسپولیس بیندازیم کار درستی نیست. اینکه مسلمان یا فرشاد احمدزاده به همه بازیکنان به طور مساوی پاس داده‌اند ثابت نمی‌کند که در پرسپولیس مشکلی به نام پاس ندادن به منشا وجود ندارد. این تصور، درست یا غلط در ذهن خیلی‌ها پیش آمده است. خیلی‌ها که خیلی‌های‌شان هم طرفدار این تیم هستند. شب گذشته آن دسته از هوادارانی که به طارمی اعتراض و منشا را تشویق می‌کردند استقلالی نبودند. همه پرسپولیسی بودند.

بهتر است مدیران، مربیان و هواداران پرسپولیس منطقی‌تر به این ماجرا نگاه کنند. حتی اگر واقعا ماجرای پاس ندادن به منشا وجود نداشته باشد زمینه به وجود این ذهنیت و این تصور در پرسپولیس هست. به وفور هم هست. به نظر می‌رسد در پروسه تبدیل این زوج مخوف به یک زوج ناسازگار! مدیران و مربیان پرسپولیس اشتباه کرده‌اند. البته این خیلی هنر می‌خواهد که نه تنها نتوانی از پتانسیل‌های بالای دو بازیکن مثل طارمی و منشا در کنار هم استفاده کنی بلکه نتوانی از تبدیل این زوج به یک معضل بزرگ هم جلوگیری کنی.

در این زمینه البته هواداران پرسپولیس هم کم مقصر نیستند. آن‌ها نباید در تنور این آتش بدمند. طارمی و منشا دقایق زیادی در کنار هم بازی نکرده‌اند. طبیعی است که نتوانند به این زودی به هماهنگی مورد انتظار هواداران پرسپولیس برسند. واکنش هواداران پرسپولیس به این اتفاقات می‌تواند کمک زیادی به حل این مشکل بکند. اما اگر قرار باشد هواداران وقت و بی وقت منشا را تشویق کنند به او در ایجاد این ذهنیت که «به من پاس نمی‌دهند» کمک می‌کنند. کلام آخر اینکه برای حل این مشکل تدبیر یک یا دو نفر کافی نیست. همه پرسپولیس و پرسپولیسی‌ها باید با هم این معضل را از بین ببرند. یادتان نرود سه شنبه هفته آینده پرسپولیس باید با الاهلی عربستان بازی کند.

۱۴ ۸  
آی اسپورت
2017-08-17 11:40:00
نظر دهید

۸ نظر
مهرداد
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۴۹
اقای برانکو مقصر هست در این بخش. در دو بازی گذشته علیپور کیفیت نداشت. حداقل در بازی نبود. به نظرم اگر چند بازی زوج طارمی - منشا رو فیکس قرار بده و اجازه بده باهم بازی کنن تیم مشکل برطرف میشه- ما هنوز هی 90 دقیقه خوب اینا رو کنار هم نذاشتیم- ظمن اینکه نعمتی واقعا نعمتی برا ماست ولی اقای برانکو داره پشت ویترین بهش خاک میده- 3 4 بازی پشت سر هم فقط 20 دقیقه بازی کرده و پاس های عالی داده به مهاجم ها- به نظرم باید امیری کنار بذاره و نعمتی رو بیاره وسط و مسلمان بره چپ. این جوری فشار از ربیع خواه هم برداشته میشه تا راحت تر بازی کنه.
......
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۹
بعد از بازی با الاهلی ترکیب بیشتر تغییر می کنه. فعلا موقع ریسک نیست که بازیکنایی مثل نعمتی و منشا رو بازی بده. نعمتی بسیار با کیفیته ولی الان نمیشه به ترکیب دست زد. منشا هم معلومه هنوز 100 درصد آماده نیست
استقلال
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
کیا میگفتند قوی ترین خط حمله ی لیگ اینا میشن و ززوج مخوف هستند و ....
۴ ۵
بله
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۲۶
دوستان خبر دادن خط حمله استقلال بدون گل زده (چپاروف مهاجم نیست) قوی ترین خط حمله لیگه و زوج مخوفی رو تشکیل دادن
mahdi
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۰۲
فعلا ک 8 تا زدیم شما چنتا زدین؟ باز دکل پیدا کردین برین بالا
اینا چون
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۰۴
10 سال غارنشین بودن اصلا نمیفهمن فوتبال یعنی چی. تو دربی یه حسی بهم میگه توسط یه بازیکن زیر 20سال که احتمالا قایدی یا نجفی باشه پاره پوره میشن.
۶
No One
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
لقب خط حمله مخوف لیگ فقط برازنده استقلاله و بس، شما خودشُ ناراحت نکن :))))
در جواب ایناچون
پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۰۲
تیمی که شش سال اخیر هیچ افتخاری ندارد جز بردن شانسی دربی به قهرمان لیگ و سرپوپر جام طعنه می زند...
اگر مارمولک اعتماد به نفس شما را داشت خودشو کروکودیل می دونست
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر