فهرست
پنل beIN SPORTS: پوگبا قادر به کنترل بازی‌ نیست
پنل beIN SPORTS: پوگبا قادر به کنترل بازی‌ نیست

پنل beIN SPORTS: پوگبا قادر به کنترل بازی‌ نیست

آی‌اسپورت- بعد از شکست باورنکردنی یونایتد در اولدترافورد مقابل وست بروم ته جدولی،;کارشناسان پنل بی‌این اسپورت ریچارد کیز، اندی گری، پل رابینسون و هری وینکس دنبال توجیهی منطقی برای این نتیجهو البته عملکرد ضعیف و دلیل تعویض پل پوگبا در نیمه دوم بازی می‌گردند. این میزگرد را با زیرنویس اختصاصی آی‌اسپورت ببینید. 

ریچارد کیز: خب این سناریوی کابوس‌وار دوم برای هوادران منچستر یونایتد بود. اونا کاری که باید را هفته پیش انجام دادن و جلوی قهرمانی سیتی را گرفتن، اونم با اون نمایش تماشایی نیمه دوم. بعد هفت روز بعدش اونا تسلیم شدن و توی خونه به وست بروم باختن و حالا سیتی قهرمان شده. ما در را برای امکان این اتفاق حتی یک ذره هم باز نذاشتیم. اول این هفته در برنامه "کیز اند گریز" گفتیم سیتی نمیتونه این هفته قهرمان بشه، بیشتر به خاطر اینکه من باورم نمیشد وست بروم به زمین یونایتد بره و ببره. امروز فقط برای نادیده نگرفتن قطعیش قبل از شرطبندی گفتیم شاید، شاید فقط. اما هیچکدوم از شما فکر میکرد وست بروم بره زمین منچستر یونایتد و ببره؟

اندی گری: نه. هیچ منطقی تو این فوتبال‌هایی عجیبی که این هفت روز اخیر نه فقط تو انگلیس، بلکه تو اروپا دیدیم وجود نداره. هوادارای منچستر یونایتد الان دارن فکر میکنن چه اتفاقی برای تیمشون افتاده. اونا هفته پیش شاهد این بودن که تیمشون به زمین بهترین تیم کشور، با اختلاف زیاد، میره و منچستر سیتی را میبره. بعد اونا جلوی بدترین تیم کشور توی اولدترافورد بازی میکنن و میبازن. منطق اینو به من بگین.

کیز: بذار من فقط اینو اضافه کنم، چند دقیقه دیگه با هری هم حرف میزنیم، ما درباره این بین دو نیمه هم حرف زدیم، بازیکن 89 میلیون پوندیشون، پل پوگبا، بعد از یک ساعت از زمین بیرون میره. 

پل رابینسون: کمتر از یک ساعت، 57 دقیقه. مورینیو با این تعویض نظر خودش را هم نشون داد. اون پست پوگبا را عوض کرد و عقب‌ترش برد. حالا این اعلام نظر مورینیو بود که پوگبا پایین‌تر از سطحی که باید بازی میکنه و ازش راضی نیست. به هر حال یه مشکلی تو رابطه اونا هست. اینکه بعد از کمتر از یک ساعت تو همچین بازی مهمی بیاین بیرون، یک مشکلی این وسط هست.

کیز: اینو بین دو نیمه هم گفتیم، اون باید اتوریته‌ی خودش را توی این بازی‌ها به رخ همه بکشه، همیشه، قطعا. مگه این همون بازیکنی نیست که برای یووه تو ایتالیا بازی می‌کرد؟ این سناریویی بود که اونجا هر هفته باهاش مواجه بود و خیلی هم خوب بازی می‌کرد. 

گری: آره ریچارد یک مشکلی هست وگرنه آدم همینطوری پل پوگبا را بعد از کمتر از یک ساعت تعویض نمیکنه، تازه بعد از اون نقشی که هفته پیش برای تیمش داشت. یادت بیار هفته پیش تو نیمه دوم اون بازی چی کار کرد. بعد مورینیو هفته پیش کلی هم ازش تعریف کرد و از ارزش بالاش گفت. بعد امروز قبل از اینکه تعویضش بکنه انگار داره بهش میگه تو به درد بازی تو اون پست شماره 10 نمیخوری و جسی لینگارد را میذاره اونجا و بهش میگه باید بری عقب تر بازی کنی، که به نظر من اصلا پوگبا  راضی نبود از این تغییر، اینکه نیمه دوم باید میرفت کنار ماتیچ بازی کنه، به جای اینکه جلوش بازی کنه. بعدش هم که بعد از 15 دقیقه میکشدش بیرون. به نظر من این یک اعلام موضع است، اگه تو پل پوگبای نزدیک 90 میلیونی را که مصدوم هم نیست بکشی بیرون یعنی یه مشکلی این وسط هست. این مسئله نگران کنندست. چرا پوگبایی که آمادست و مصدوم نشده را بعد از 57 دقیقه بکشی بیرون، اونم تو بازی‌ای که میخوای ببری و قهرمانی را به سیتی ندی؟

کیز: به نظرت بویی از مشکل توی رختکن نمیاد؟

گری: این خیلی سوال خوبیه ریچارد.

رابینسون: مورینیو این مشکل را قبل از این هم تو این فصل با پوگبا داشته. مشخصا مشکلی بینشون هست چون اون پوگبا را نیمکت‌نشین هم کرده بود.

کیز: این مشکل را گواردیولا هم به نوعی بهش اشاره کرده بود، وقتی گفت ایجنتش بهش پیشنهاد داده پوگبا را بخره. و من اصلا باور نمیکنم مورینیو از این داستان خبر نداشته.

رابینسون: اما به هر حال مربی مورینیوست و میخواد مهر اتوریته‌ی خودش را بکوبه و به بازیکنش میگه مهم نیست تو 89 میلیون قیمتت باشه و از بقیه بازیکنا آماده‌تر باشی، اما اگه بخوای این کار را بکنی و اینطوری رفتار کنی، شرمنده من مربی‌ام و تو میری رو نیمکت میشینی. 

گری: اما مربی هیچوقت این وسط برنده نمیشه. ببین وقتی مورینیو تو چلسی فقط یک فصل بعد از اینکه قهرمان شدن به آزارد گیر داد چی شد. اون واقعا شانسی برای بردن این جنگ نداره. من فکر میکنم بازیکنها این روزها بیش از حد قدرت دارن. این فوق ستاره‌ها برای خودشون ایموجی دارن و تو شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها فالوئر دارن. نه جدی میگم، اون همه اینارو داره.

کیز: گریم سونس به اینا میگه بازیکنهای یوتیوبی!

گری: نمیدونم شاید. به هر حال اینا بازیکنهای شبکه‌های اجتماعی هستن. یک بخش خیلی مهمی از سبک زندگیشون همین شبکه‌های اجتماعیه. ببین این پوگبا باید میلیون‌ها فالوئر داشته باشه، تو هر جایی که حالا هست. میلیون‌ها! پس باید برای این میلیون میلیون فالوئرهاش یه داستانی داشته باشه. 

کیز: آره اندی ولی فقط مسئله فالوئرها نیست. اینجا مکانی برای درآمدزاییشون هم هست، جایی که باهاش اسپانسر پیدا میکنن، جایی که خودشون را تبلیغ میکنن. 

گری: مسئله اینه که چطور میتونی برای یک بازیکن مولتی میلیونی ایجاد انگیزه بکنی. بابی رابسون قبلا این سوال را مطرح کرده بود درباره بازیکنهای میلیونی، که حالا شدن مولتی میلیونی. اگه از درون بازیکنها خودشون برای خودشون ایجاد انگیزه نکن خیلی سخت میشه. من مطمئنم پوگبا با مورینیو مشکل داره، شکی ندارم. هیچ دلیل دیگه‌ای برای این تصمیمی که از مورینیو دیدیم نمیتونه وجود داشته باشه.

کیز: به پوگبا میتونیم بگیم یک معما، نه؟ آخ اون هفته پیش مقابل منچستر سیتی فوق‌العاده تو نیمه دوم بود. بعد وقتی این بازی را در نظر میگیری با خودت میگی فرصت ایدئالی برای اونه که بره و مهر اتوریته خودش را بکوبه وسط زمین. ولی تقریبا تو این بازی محو بود.

رابینسون: مسئله اینه که آیا این بازی به اندازه کافی برای پوگبا بزرگ بود؟

کیز: بیخیال نمیخوای بگی پوگبا میگه این بازی در حد من نیست.

رابینسون: چرا، اون چیزی که از نمایش بازیکنهای منچستر یونایتد دیدیم این بود که انگار با خودشون گفتم خب ما فقط کافی بریم تو زمین، چون بازی را از قبل بردیم. اونا تو نیمه اول باید دو سه درجه سطح بازیشون را بالا میبردن که بتونن ببرن. من فقط منظورم پوگبا هم نیست، بلکه کل تیم. به نظر من اونا با کمبود قدرت تهاجمی مواجهن. به نظرم رشفورد باید بازی کنه، چون وقتی اون بازی میکنه یونایتد تیم بهتریه. اون مدام حمله میکنه و موقعیت ایجاد میکنه. وقتی رشفورد بازی میکنه برای لوکاکو هم فرصتهای بیشتری ایجاد میشه.

کیز: ولی من باز برمیگردم به حرف خودم. این روزی بود که پوگبا با خودش باید میگفت من به روند هفته پیشم ادامه میدم و نشون میدم چه بازیکن خوبی هستم.

گری: بذار یه مثالی برات بزنم. اگه منچستر سیتی امروز جلوی وست بروم بازی میکرد من انتظار داشتم داوید سیلوا 80 درصد زمان بازی توپ زیر پاش باشه، بازی را به حریف دیکته کنه، توپ را تقسیم کنه، موقعیت گل ایجاد کنه، چون این کاریه که اون ازش بر میاد. به نظرم اون از این نظر از دبروینه هم بهتره، چون جریان بازی را به شکلی باورنکردنی کنترل میکنه. تو میخواستی اینو از پوگبا ببینی. من حرفتو میفهمم، اما اون مثل داوید سیلوا نیست. اون هافبکی از جنس دیگست نسبت به سیلوا. 

کیز: پس من نمیفهمم دیگه اون چه جور بازیکنیه. 

گری: من بهت میگم. اون چیزی که تو اون بیست دقیقه هفته پیش دیدیم. به نظر من پوگبا اون بازیکنه. بازیکنی که تقریبا پست شماره 10 هست، کیفیات دفاعی خیلی زیادی هم نداره مگر اینکه واقعا مجبور بشه و باید این آزادی بهش داده بشه که جلوی خط میانی و پشت مهاجم بازی کنه. به نظر من این بهترین پست پوگباست. ولی... فکر نمیکنم اون بتونه مثل سیلوا و دبروینه جریان بازی را کنترل کنه. واقعا اینطور فکر نمیکنم.

رابینسون: آره اون به اندازه کافی به شکل متداوم این کار را نمیکنه. 

کیز: 89 میلیون پوند!

هری وینکس: اون البته کیفیات خودش را داره. اون میتونه گل بزنه، میتونه پاس گل بده، میتونه کارایی بکنه که بقیه بازیکنها نمیتونن. پوگبا بازیکن درجه یکه. ولی همونطور که اندی گفت اون بازیکنی نیست که جریان بازی را دیکته کنه. اون بازیکنیه که وقتی تیمش به گل نیاز داره سر و کلش پیدا میشه و گل میزنه. 

 

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2018-04-17 03:19:00
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۰۴:۰۴
چقدر راحت راجع به فوتبالیستا و مربیا حرف می زنند یک صدم این حرفایی که بار پوگبا کردنو به بازیکنای ایرانی بگن فورا کار میکشه به شکایت...
ماهم برنامه تحلیلی داریم ورمزیار و حمید استیلی می ان و اگه تیم برده باشه میگن خیلی خوب بود اگرم باخته باشه میگن خوب نبوده
کاشکی هیچوقت این برنامه ها رو زیرنویس فارسی نکنید اصلا دیگه پخش نکنید چون اینطوری فقط ما می فهمیم چقدر عقب مونده ایم از هر جهتی!!!
۳
انصار
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
فوق العاده بود. يكى از بخش هايى هست كه مطمئنم در اى اسپورت جواب ميده. اميدوارم اين بخش ادامه داشته باشه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر