فهرست
بهترین استقلال؛ سده آینده
بهترین استقلال؛ سده آینده

بهترین استقلال؛ سده آینده

آی اسپورت - علیرضا منصوریان پس از شکست برابر سایپا در کنفرانس خبری بعد از مسابقه نشانی «دورترین نقطه در دور دست‌ها» را به هواداران و مشتاقان تیمش داد و آنها را امیدوار کرد که اگر امروز نتایج خوبی نمی‌گیرد و تیمش خوب بازی نمی‌کند در عوض 5 سال آینده یعنی سال 1401 بهترین خروجی را خواهد داشت و استقلال بهترین تیم ایران و آسیا خواهد شد که مثلا سال‌های 1402 و 1403 هیچ تیمی در قاره کهن و ایران به پایش نمی‌رسد. او وعده تیمی در سده آینده را داد که بهترین بازی‌ها را ارائه می‌کند و دست پر از زمین مسابقه خارج خواهد شد. سرمربی آبی‌ها وعده تیمی داده است که مثل این روزها بازی نمی‌کند. ناهماهنگ و سردرگم هم در زمین مسابقه و هم در بین اعضای کادر فنی. اما منصوریان از برنامه راهبردی‌اش برای رساندن آبی‌ها به بهترین روزهای آینده‌ای دور رونمایی نکرد. منصوریان نگفت که بهترین تیم را چگونه و با چه مختصاتی تعریف می‌کند؟

منصوریان نگفت که در این مسیر بهتر شدن خودش تا چه اندازه به دنبال بهترین‌ها و بهتر شدن خواهد رفت. بهترین کلاس‌های مربیگری، بهترین کلاس‌های روانشناسی ورزشی، بهترین کلاس‌های اصول بدنسازی در برنامه منصوریان چه جایگاهی دارند؟ در کدام یک از این دوره‌ها ثبت نام کرده و شرکت خواهد کرد؟ سرمربی آبی‌ها با دادن وعده‌ای پنج ساله! «فرار به جلویی» انجام داد تا کمتر پاسخگوی مشتاقان تیمش باشد که چرا نتیجه نمی‌گیرد. این بازی‌های سردرگم، این تیم ناهماهنگ و اشکالات فنی نیز بخشی از پروژه پنج ساله منصوریان هستند که تا آن زمان به سرانجام می‌رسند؟ منصوریان که همان هفته نخست لیگ «لعنت خداوند» را بر «بی‌اطلاعی فوتبال، بر بی‌سوادی، به قوانین فیفا که در مملکت ما جاری نمی‌شود، به این میز که هر کسی پشت آن می‌رود گذشته خود را فراموش می‌کند» فرستاد هیچ اشاره‌ای به مبارزه با بی سوادی در فوتبال نکرد.

منصوریان نگفت برنامه‌اش برای مبارزه با بی سوادی در فوتبال چیست؟ منصوریان نگفت که چرا پیش از این از طرح بی نظیرش برای ارتقا فوتبال استقلال پرده برنداشته بود، سرمربی آبی‌ها نگفت که برای برترین شدن در آسیا آن هم زمانی که حریفان آسیایی تا بن دندان از نظر سخت افزاری، مالی و تشکیلات باشگاهی مسلح هستند چگونه مقابله خواهد کرد تا در آسیا بهترین شود. او حتی از مبارزات داخلی‌اش در ایران نیز برای رسیدن به بهترین شدن حرفی نزد. منصوریان با کدام ابزار می‌خواهد بهترین تیم ایران و آسیا باشد؟ با کدام سازندگی در فوتبال؟ با کدام امکانات زیرساختی؟ با چه بازیکنانی؟ با چه هوادارانی؟ منصوریان میوه و محصول همین فوتبال است چطور نمی‌داند بستری که فوتبال ما در آن جاری است امکان طراحی یک برنامه کوتاه مدت حتی 5 ساله را هم نمی‌دهد. منصوریان بهتر از هر کسی می‌داند که عمر مربیگری آن هم به شکل با ثبات در تیم‌های ایرانی کوتاه است، وضعیت قرارداد بازیکنان را می‌داند، از صندلی‌های مدیران باشگاه‌ها که محکم و استوار نیستند خبر دارد، و به خوبی در جریان وضعیت امکانات فوتبال کشور هست که هنوز با گذشت بیش از یک دهه از عمر فوتبال حرفه‌ای همچنان نابسامان هستند.

منصوریان وعده چه روزهایی را به هوادارانش داده است؟ استقلال که تیم نوپایی نیست که برای ریشه دواندن و بزرگی نیاز به زمان داشته باشد. بیش از 7 دهه از عمرش می‌گذرد، چرا تازه بعد از گذشت 72 سال منصوریان این وظیفه را به عهده گرفته است؟ مرد محبوبی که هواداران استقلال از او انتظار معجزه داشتند به تنهایی این برنامه را اجرایی می‌کند یا تیم و تشکیلات مفصلی دارد؟ ایده منصوریان اگر اجرایی شود که عالی است ولی بهتر است او فعلا به این روزهای آتشین در وهله اول فکر کند چون ممکن است زمانی برای سازندگی و ساخت و ساز بهترین تیم آسیا نداشته باشد و هواداران و مدیران تیم تصمیم دیگری بگیرند.

۵۳ ۱۱  
آی اسپورت
2017-08-19 10:35:00
نظر دهید

۱۱ نظر
عارف
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۴۷
تا ١٤٠٠ با منصوريان...البته فك كنم اون موقع استقلال داره تو دسته ٣ واسه صعود به دسته ٢ با حريفاش ميجنگه
تا ج کبیر
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
این یه حرف مفتی زد جدی نگیرش من که نذر کردم بازی با پدیده رو ببازیم تا اینو با لگد بندازن بیرون ودالیچ بیاد بابا خسته شدیم از ین بازیهای تخیلی چند ساله حسرت بازی قشنگ موند به دلمون
علی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۹
بنده خدا کلا مشاعرش را از دست داده حق ام داره قابل توجه احمق هایی که فکر میکنند مربیگری تو استقلال ساده است مربیگری استقلال و سپاهان سخت ترین کار دنیا است چون به هر حال داوران پرسپلیسی هم علیه ات هستند
اگر برانکو تو استقلال یا سپاهان بود میدیدید که هیچ غلطی نمیتونه بکنه
کلا قبول مربیگری در استقلال اگر کسی مثل منصورخان یا امیرخان باشی و قهرمانی بیاری خوبه وگرنه یعنی قبول همین فضایی که این دو سال تو کانال ها هر فحش و فضیحتی به منصوریان داده شد فضایی که تا حالا برای هیچ کسی بوجود نیامده بود حتی صدام حسین، مطمئنا منصوریان و خانوادش بقیه عمرشون نمیتونند زندگی کنند و کابوس فحش و فضیحت این دو سال تا آخر عمر باهاشونه قطعا پسر منصوریان هیچ وقت روش نمیشه بگه من پسر فلانی ام و اینها البته همه اش حقشه، خودکرده را تدبیر نیست مظلومی و مرفاوی حیا داشتند با وجود اینکه این خرابکاری را نداشتند زود کنار رفتند
بهترین کاری که میتونه بکنه رسما و با صدای بلند عذرخواهی کنه و برای همیشه از ایران بره
۳
خخخخخ
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۳
داوری به نفعدپرسپولیس

ازت بیشتر از اینم انتظار نمیره یه متوهم هستی مثل مربیت جکوزیانخب عقل کل
این هفته که خود داور هم معذرت خواهی کرد به خاطر اشتباهات فاحش که به ضرر پرسپولیس گرفت.
پیتزا با سس نخور
چربه
سردرد میگیری
میای اینجا یه چیزی میگی که خودتم نمیدونی چی میگی
به جکوزیان بگو بدون سس واست بگیره
ناشناس
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۵۸
در جواب علی تو یه ...هستی که خودت رو زدی به نفهمی وندیدن برانکو کاری نکرده واقعا یعنی اینهمه تغیرات رو ندیدی کوری یا نفهم مگه نمیبنی تیمی که چندین سال به واسطه همون استقلال وبه خصوص سپاهانی که میگی خیلی کارشون سخته یه دهه رو به زوال بود تا اقایون به راحتی بازیکنان رو جمع کنن وجام بگیرن حالا چی شد برانکو محمد انصاری گمنام مسلمان فراموش شده وتیمی نامید وبی برنامه رو تحویل گرفت به جاش الان تیمی ساخته که دوساله همه ازش لذت میبرن طوری که با یه مساوی اینهمه حاشیه درست میشه ولی واسه بعضی ها چپ وراست باخت عادی شده مرد ناحسابی پرسپولیس مربیگری توش سخت نیست تو چی میفهمی از فوتبال حواشی پرسپولیس با اینهمه طرفدار از هر تیمی بیشتره اینجا به پاسها هم دقت میشه نه امار گلزنی تو 4 بازی داورها رو هم خوب اومدی تیمی که به واسطه تاج وامثالهم سالها حال کرد تو لیگ یا همین استقلالی که فقط نصف امتیازهای نیم فصل اول سال قبلش به برکت ویمن همون داورهای به قول شما پرسپولیس بوده اگه کور نبودی وبی وجدان وبه خصوص کم سن وکم خرد می دونستی که فقط تو هیمن 3 سال اخیر بیشترین ضربه رو پرسپولیس از داورها خورده وبیشترین نفع هم استقلال همون استقلالی که به قول شما که میگی همه تو شکستش دخیلین الا مربی چند ساله بهترین وگرونترین تیم ها ی لیگ رو استقلال بسته تهش یا دومی یا پنجمی اونهم با همون امیرخانت مه دم ازش میزنی مافیاش که رفت حدش معلوم شد تازه میگی فتل پس عابدینی رو ندیدی تا زمانی که بود امثال همون فتل جونت وامیرخانت همش زیرش بودن چرا از اون نمیگی چرا چون اون هم رودست فتل باند بازی رو خوب بلد بود.
۵
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۵۶
ولش کنید عشقمو بذارید داره مربی گریشو میکنه دیگه . یه مشت اجنبی پرست هستید که چشم دیدن موفقیت های داشعلی رو ندارید .‌#حمایت_تا_قیامت
علی پرسپولیسی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
چرا ادیت میکنید نوشته ها رو؟ من گفتم ..علی دقت کنید ...علی ولی شما نوشتید داشعلی! ...علی توهینه؟ فحشه؟ چیه؟ کارتون خیلی زشته.
حسین
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
خیلیها به این حرف منصوریان خندیدن اما پیشبینی ایشون کاملا درسته. ببینید تمام قهرمانیهای استقلال مابین سالهای 84 تا 92 اتفاق افتاده یعنی در سالهای ریاست جمهوری احمدی نژاد. در سال 1400 انتخابات دیگه ای داریم که به احتمال فراوان احمدی نژاد یا یکی مثل احمدی نژاد میشه رییس جمهور و یک سال طول میکشه تا نفرات قبلی رو از فدراسیون بیرون کنن و نفرات همسو با استقلال رو وارد کنن و دوران اوج استقلال شروع میشه.
سایت زرد
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۳۲
پپ ویسی هم ادعا کرده بود سپاهانی که ساخته تا 10 سال دیگه بیمه هست. اما به یکسال نکشید اخراج شد و بعد از یک سال فقط دروازه بان از اون تیم باقی مانده. خلاصه که تاریخ مصرف این گنده گوزی ها تموم شده.
#پیتزا_مخصوص
#برزای
مرتضي
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۱۵
تورو خدا اين كچلو بندازين بيرون
قهرماني نخواستيم حداقل سوژه خنده نشيم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر