فهرست
نگاه فنی: با زوج طارمی-علیپور وضع بهتر می‌شود
نگاه فنی: با زوج طارمی-علیپور وضع بهتر می‌شود

نگاه فنی: با زوج طارمی-علیپور وضع بهتر می‌شود

1-  اگر بخواهیم از دروازه شروع کنیم با توجه به تغییری که صورت گرفته باید بگویم بیرانوند هنوز جا دارد که عملکرد بهتری ارائه دهد. او در خروج‌هایی که با پرتاب اوت دست داشت خوب عمل نکرد و برای اینکه آرامش را به تیم برگرداند باید دروازه‌بان کامل تری باشد.


2- در خط دفاعی سرعت بالا رفته و جدا از سیدجلال که سرعت قابل قبولی دارد با نیروی جوانی انصاری، ماهینی و ربیع خواه شرایط بهتر شده اما در ازای بالا رفتن سرعت هماهنگی پایین آمده است. امیدوار بودیم این هماهنگی از سال قبل برقرار می‌شد اما با ضعف‌هایی که وجود داشت برانکو مجبور بود تغییراتی ایجاد کند. امیدوارم این تغییرات بیشتر از این ادامه نداشته باشد چون باید فکر لیگ قهرمانان آسیا باشیم و بهتر و منسجم‌تر عمل کنیم . از طرفی مدافعان خارجی هم باید وارد تیم شوند و بازی کنند تا در این خط به هارمونی برسیم.


3- در خط میانی پرسپولیس دچار تغییرات زیادی نشده و تغییری در نوع بازی نمی‌بینید. 4 نفری که فصل قبل بازی می‌کردند در سیستم 2-4-4 لوزی حضور دارند. نفرات چپ و راست در دفاع و حمله شرکت می‌کنند. مسلمان جدا از پاسور بودن دنبال گلزنی هم هست ضمن اینکه کامیابی نیا هافبک دفاعی صرف نیست و جدا از قدرت تخریب کنندگی به‌عنوان پاسور هم ایفای نقش می‌کند که خیلی به تیم کمک کرده.


4- در خط حمله وحید امیری جای طارمی آمده اما هنوز آن صلابت گذشته وجود ندارد و ارتباط فنی و روانی که فصل قبل بین علیپور و طارمی ایجاد شده بود بین علیپور و امیری و هافبک‌های پشت سرشان به وجود نیامده است. طارمی فصل قبل با دوندگی‌هایش به خط هافبک کمک زیادی کرد و الان هم همان کار را می‌کند اما مشخصات امیری با این بازیکن تفاوت دارد. شخصا معتقدم اگر زوج امیری – طارمی تشکیل شود شاید شرایط بهتر شود چون امیری دو گل زده و خودش را پیدا کرده. همچنین اگر مهره موثری مثل طارمی دوباره در کنار علیپور قرار بگیرد خط حمله بهتری شکل می‌گیرد.


5- برانکو به نفرات خودش اطمینان دارد و این نکته مثبتی است. با اینکه ربیع خواه و امیری تازه به این تیم پیوسته‌اند اما از آنها در ترکیب اصلی استفاده می‌کند و باعث می‌شود این نفرات خودشان را در تیم پرسپولیس و ترکیب پیدا کنند در حالی که مربی ایرانی این کار را نمی‌کرد. در واقع با وجود اشتباهی که ربیع خواه در بازی قبلی مرتکب شد برانکو به او اعتماد کرده چون بازیکن در پرسپولیس نیاز به زمان دارد و ربیع خواه هم در پست مهمی بازی می‌کند. البته نوع بازی پرسپولیس فصل قبل هم اینطور بود که دفاع راست نفوذ می‌کرد و دفاع چپ در زمین می‌ماند اما ربیع خواه اگر می‌خواهد بماند و مشغول دفاع شود باید دفاعش را قوی‌تر کند.


6- در فوتبال یکسری اتفاقات رخ می‌دهد که قابل پیش‌بینی نیست. بخشی از شرایط به کادر فنی، بازیکن و مربی مربوط می‌شود و آنها می‌توانند با تمرین کردن و تدابیر تاکتیکی نقاط ضعف را بپوشانند اما بارها اتفاق افتاده که یک تیم با وجود برتری در بازی‌هایش با یک ضدحمله گل خورده و بازی را واگذار کرده است. این مساله در مورد بزرگترین تیم‌های دنیا هم مصداق دارد. با این حال تیمی همواره خودش را بالا خواهد کشید و موفق می‌شود که بتواند درصد این اتفاقات را پایین‌تر بیاورد.البته مطمئنا هیچ گونه نمی‌توان جلوی این اتفاقات را گرفت اما با تدابیر تاکتیکی و دقت به جزییات می‌توان شرایطی ایجاد کرد که نتایج بازی‌ها کمتر براساس اتفاقات رقم بخورد.


7- در خط حمله وقتی مشکل گلزنی وجود دارد یعنی تفکرات مربی جواب نداده و تیم در این منطقه دچار مشکل شده است اما این خلا را می‌توان با خلاقیت بازیکنان از بین برد و مهره‌های این منطقه حتما باید خلاق باشند. درست است که بازیکنان پرسپولیس جوان هستند و همچنان دنبال تجربه اندوزی‌اند اما در این مواقع باید از خلاقیت شان استفاده کنند و با گرفتن خطا پشت محوطه جرمه، خلق موقعیت و گرفتن پنالتی شرایطی ایجاد کنند تا تیم راحت‌تر به گل برسد.

علیرضا امامی‌فر
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-10 13:04:45
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
واقعاً جاى رامین رضاییان در ترکیب این پرسپولیس شدیداً خالیه...، بى شک با حضور رضاییان تردید نکنید پرسپولیس نه فقط در لیگ برتر و جام حذفى بلگه در جام قهرمانان اسیا نیز نمایشى غرورامیز خواهد داشت بنابراین ضرورى و لازمه براى حلّ و فصل موضوع رضاییان با توجه به عذرخواهى و اعتراف به اشتباه و تقاضاى بخشش مکرّر از طرف ایشان متقابلاً انصاف و اخلاق حکم میکنه به احترام خواسته اکثریت قریب به اتفاق هواداران میلیونى پرسپولیس که به شکل هاى مختلف عنوان و مطرح شده و نیز با کمک پیشکسوتان عزیز از قبیل على اقاى پروین و على اقاى کریمى و مشخصّاً ابتکار عمل و اقدام شخص اقاى طاهرى ضمن توجیه جناب برانکو به مراتب - انشاءالله - در أسرع وقت امکان ادامه حضور رامین رضاییان در ترکیب تیم فراهم شود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر