فهرست
آنچلوتی : این قهرمانی به ما کمک می کند تا بر بایرن غلبه کنیم / شایسته پیروزی بر بارسا بودیم
آنچلوتی : این قهرمانی به ما کمک می کند تا بر بایرن غلبه کنیم / شایسته پیروزی بر بارسا بودیم

آنچلوتی : این قهرمانی به ما کمک می کند تا بر بایرن غلبه کنیم / شایسته پیروزی بر بارسا بودیم

آی اسپورت - سرانجام پس از ده سال کارلو آنچلوتی توانست یک بار دیگر بر بارسا غلبه کند. کارلتو که دو ال کلاسیکوی قبلی را از دست داده بود و به این متهم شده بود که مربی بازی های بزرگ نیست ، امشب پاسخ خوبی به این انتقادات داد و در حساس ترین ال کلاسیکوی فصل پیروز شد. مصاحبه پس از بازی کارلو آنچلوتی را اینجا بخوانید :

بازی چطور بود ؟ بنظر که حسابتان را تسویه کردید !

خیر ! با هیچکس حسابی نداشتم که بخواهم تسویه کنم. خوشحالم که در این رقابت پیروز شدیم. عملکرد امروز ما عالی بود. بازی مشکلی بود چراکه مقابل یک تیم قدرتمند بازی می کردیم. کمی عذاب کشیدیم ، اما شایسته پیروزی بودیم.البته می توانستیم قبل از گل مساوی بارسا ، کار آنها را تمام کنیم. موقعیت های خوبی داشتیم اما خوش شانس نبودیم. حالا همه چیز به نفع ما تمام شده و باید به بازیکنان و هواداران تبریک بگویم 

بازی مطابق انتظار شما پیش می رفت ؟

بله ! هدف ما فشار آوردن و پرس کردن بارسا و استفاده از ضد حملات بود. در نیمه اول توپ هایی را لو می دادیم که می توانستیم با حفظ آنها ، روی دروازه بارسا موقعیت سازی کنیم. با این وجود بازی خوبی انجام دادیم.

چه تعریفی از بازی گرت بیل دارید ؟

شکی نیست که گل او خیلی خیلی مهم بود. گرت ، واقعا خوب بازی می کرد ؛ هرچند مشکل است که بگویم کدام بازیکن بهترین بود چرا که عملکرد همه بازیکنان عالی بود و مثل یک تیم واقعی بازی کردند.برای بردن بارسا باید همینگونه ظاهر می شدیم.

چطور شد ایسکو را در مرکز زمین قرار دادید ؟

ایسکو در بهترین شرایط خود به سر می برد . همانطور که برنامه ریزی کرده بودیم او در مرکز زمین ما را صاحب موقعیت های زیادی کرد . زمانی که نیاز داشتیم او حفظ توپ می کرد و در کل باید بگویم که کیفیت او باورنکردنی است.

با این شکست ، بارسا را در لالیگا هم باید شکست خورده بدانیم ؟ دوران آنها تمام نشده است ؟

فکر نمی کنم که دوران بارسا تمام شده باشد. بارسا بازی خوبی انجام داد. شاید آنها امسال جامی را بدست نیاورند. هرچند که معتقدم تا روز آخر باید امیدوار باشند. بارسا تیم بسیار خطرناکی است اگر یک بار دیگر به بازی امروز نگاه کنید خواهید دید که آنها نیز موقعیت های خطرناکی داشتند.

این جام چه تفاوتی با سه جامی که در کشورهای دیگر برده اید دارد ؟

در ایتالیا اهمیت رقابت ها ، پایین تر از انگلستان و اسپانیا است. وقتی در یک فینال ، بارسلونا را شکست می دهی ، اهمیت آن فینال برایت بیشتر از هر فینال دیگری می شود. از فردا برای کسب دو جام دیگر تلاش می کنیم.

وقتی بارسا گل مساوی را زد به چه چیزی فکر می کردید ؟

وقت زیادی برای فکر کردن نداشتم . مهم این بود که روحیه خود را از دست ندهیم و بتوانیم در ادامه ، موقعیت گل خلق کنیم.

امروز  تغییر سیستم داده بودید. 4-4-2 را از سیمئونه کپی کرده بودید ؟

با 4 نفر دفاع میکردیم تا اجازه ندهیم که بارسا بتواند براحتی به محوطه جریمه ما نفوذ کند. برای اینکار نیاز به 4 هافبک هم داشتیم ، چرا که ما را به هدفمان نزدیکتر می کرد. بدین ترتیب ، بازیکنان کناری ما قدرت هجومی بیشتری داشتند و فضاهای بیشتری را تصاحب می کردیم.

بعد از گل بارترا نترسیدید که همان بلای برنابئو دوباره تکرار شود ؟

بعد از گل بارترا هر اتفاقی ممکن بود بیفتد. خوشبختانه موقعیت خطرناک زیادی به بارسا ندادیم . خوب دفاع کرده و بخوبی هم ضد حمله زدیم.

این قهرمانی می تواند به شما برای غلبه بر بایرن کمک کند ؟

بله مسلما می تواند ! این قهرمانی به ما اعتماد به نفس بیشتری برای مسابقه بعدی می دهد. فصل فوق العاده ای را پشت سر می گذاریم و نیازی نیست که بگویم کسب این جام ان هم با شکست دادن تیمی چون بارسا در فینال تا چه حد برای ما ارزشمند است.اولین جام را به خانه بردیمو حالا به سمت دو جام دیگر حمله می کنیم.


As

رضا سیف

.

     
آی اسپورت
2014-04-17 04:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر