فهرست
یادداشت/ دژاوویی که راموس بازیگر نقش اولش است
یادداشت/ دژاوویی که راموس بازیگر نقش اولش است

یادداشت/ دژاوویی که راموس بازیگر نقش اولش است

بن هیوارد

همیشه وقتی لازم باشد او اینجاست، از مونیخ تا لیسبون، میلان و حالا تروندهایم. سرخیو راموس بارها نشان داده که بیشتر از هر بازیکنی مرد روزهای سخت و بحرانی برای رئال مادرید است. در دیدار روز سه شنبه در نروژ که رئال مادرید مقابل سویا سوپرکاپ اروپا را برگزار می کرد، سرخیو راموس با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد تا باعث تساوی تیمش شود. درست مثل دو سال پیش که با ضربه سر در فینال لیگ قهرمانان مانع شکست تیمش و در نهایت پایه ریز قهرمانی شد. انگار این کار عادت او شده است.

ضربه سر او در لیسبون در دقیقه 92 و ثانیه 48 زده شد و باعث شد مادرید به چیزی برسد که نزدیک به یک دهه در انتظارش بود: لادسیما. حالا سناریو تکرار شده و در تروندهایم در دقیقه 92 و ثانیه 34 او دوباره بازی را مساوی می کند. درست مثل یک «دژاوو».

راموس آنجا بود. او همیشه آنجاست. وقتی مادرید عقب بود زیدان اجازه پیشروی مدافعش را صادر کرد. او هم توانست دوباره تفاوت را رقم بزند. بله، او اشتباه هم کرده است. ضربه پنالتی را که به یاد دارید؟ اما او هرگز تسلیم نمی شود. بازیکنی مانند او برای تیمی مانند مادرید غیر قابل ارزش گذاری است. فلورنتینو پرس گفت ترجیح می داده راموس زودتر گل بزند و برای این اذیت شدن ها خیلی پیر شده است. این نوعی تمجید از کاپیتان باشگاه بود. یعنی از یاد نبرده که او چند بار این کار را کرده است. فراموش نکرده که راموس در لیسبون چه کار ارزشمندی کرد.

رئال توانسته بود با شکست در مجموع 5 بر صفر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان به فینال برسد. اما راموس بود که اول گل زد و تیمش را پیش انداخت و بعد از او رونالدو گل های دیگری زد. در فینال هم اتلتیکو از اشتباه کاسیاس استفاده کرد و خیلی زود پیش افتاد. رئال مادرید تا ثانیه های آخر حمله کرد، اما مهاجمان و بازیکنان هجومی نتوانستند راهی به دروازه تشک سازان پیدا کنند. تا زمانی که راموس کرنر ارسالی لوکا مودریچ را با ضربه سر وارد دروازه کرد و بعد در وقت های اضافی رئال به برتری ای پرگل رسید.

با قهرمانی در لیگ قهرمانان در آن سال رئال به جام جهانی باشگاه ها رسید. بازی اول مقابل کروز آزول مکزیک و باز هم درخشش راموس و زدن اولین گل بازی در دیداری که 4 بر صفر به سود سفیدپوشان به پایان رسید. بعد هم زدن اولین گل در فینال مقابل سن لورنزو در دیداری که رئال 2 بر صفر برنده شد.

یک سال و نیم گذشت و رئال دوباره به یک فینال رسید. او دوباره گل زد. در میلان، مقابل اتلتیکو. آن بازی به پنالتی رسید و راموس ضربه پنالتی چهارم را زد و آن را وارد دروازه کرد و بعد از او بود که خوانفران ضربه اش را خراب کرد و رونالدو رئال را به یازدهمین قهرمان در اروپا رساند. اوندسیما.

آن اتفاقات مربوط به ماه می بود و حالا، در ماه آگوست، راموس یک بار دیگر خودنمایی کرد. انگار او در همه بازی های مهم خودش را نشان می دهد. آن هم با گل های دقایق پایانی. روزهایی که مادرید نمی توانست در فینال ها برنده باشد گذشته و این روزها در فینال ها همه هواداران مادرید می دانند که باید در چه دقایقی و به چه بازیکنی چشم بدوزند. امیدوارند به اندازه همان سال هایی که در تورنمنت ها ناکام بودند، بتوانند از این درخشش های ویژه راموس در سال های پیش رو بهره ببرند.  کد خبر 9404
  ۳  
آی اسپورت
2016-08-10 17:10:38
نظر دهید

۳ نظر
-
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۴
الان باز میگن رئال قهرمان س.پرکاپ شده پس توپ طلا باید به رونالدو برسه!!!
کلا کار ندارن که هیچ نقشی نه تو موفقیت رئال نه تو موفقیت پرتغال نداشته!فقط چون تیماش قهرمان شدن میگن حقش توپ طلاست!!!
تو تمام بازی های حساس رونالدو یه سایه س وقتی بقیه بازی رو در میارن رونالدو وارد میشه و یکی دو گل میزنه!
برزو
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۲۵
خطاب به اونی که کامنت اول رو نوشته: // کسی نگفت قهرمانی سوپرکاپ به خاطر رونالدو بوده اما قهرمانی رئال و پرتغال در چمپیونزلیگ و یورو به خاطر درخشش رونالدو بوده. بازی وولفسبورگ و هتریک رونالدو رو فراموش نکن. اگه رونالدو نبود تو همون بازی رئال از لیگ قهرمانان حذف میشد/ بازی مجارستان و ولز با پرتغال رو هم فراموش نکن. اگه رونالدو نبود تو همون بازی با مجارستان و در همون مرحله ی گروهی پرتغال حذف میشد// همون پنالتی هایی که رونالدو روبه روی اتلتیکو و لهستان گل کرد شبیه همون پنالتی رو مسی جلوی شیلی خراب کرد که تیمش نتونست جام بیاره! همون پنالتی ها همچین بی اهمیت هم نیست./ منم میدونم طرفدار بارسا و مسی هستی و الان از شدت سوزش این کامنت رو گذاشتی// سوال! اگه توپ طلای 2016 حق رونالدو نیست پس حق کیه!؟ سوارس؟خخخ مسی؟ خخخ نیمار؟ خخخ گرت بیل؟ خخخ گریزمان؟ خخخ // عاره داداش تو هم برو به کارت برس جوک نگو تو کامنت
-
پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۳۷
sale 2012 ro yadet biar bebin messi chejouri gereft bad harfe ,moft bezan
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر