فهرست

برانکو رضاییان را نخواست، طاهری قراردادش را پاره کرد

حمید استیلی در رابطه با جلسه روز گذشته خود با طاهری و رضائیان در باشگاه پرسپولیس اظهار گفت: رامین رضائیان از راه آهن بازیکن من بود و در واقع خودمان او را با پرسپولیس تحویل دادیم. در این مدت هم همیشه با هم در ارتباط بودیم و او مشورت هایی را از من می گرفت. دیروز از من خواهش کرد که به باشگاه پرسپولیس برویم چون اردوی تیم ملی از دو روز دیگر آغاز می شود و رامین فرصت زیادی برای انتخاب تیم جدیدش نداشت. از طرفی با توجه به شناختی که از طاهری و ترکاشوند داشتم می دانستم که آنها مرا قبول دارند و در واقع مدتی هم با طاهری در هیات مدیره پرسپولیس همکار بودیم. 

طاهری را به عنوان یک فرد باصداقت قبول دارم. به همین خاطر به رامین گفتم که قطعا امروز تکلیفت مشخص می شود. جا دارد از طاهری هم به خاطر صحبت هایی که دیروز در جلسه انجام داد و کاملا از روی صداقت بود تشکر کنم. ابتدا من من با طاهری جلسه ای را برگزار کردم و سپس رامین و پدرش به باشگاه آمدند.

چه اتفاقی در این جلسه رخ داد که در نهایت رضائیان نتوانست در پرسپولیس بماند؟ بین رامین رضائیان و سرپرست باشگاه پرسپولیس چند روز قبل قرارداد دوساله ای امضا شده بود. حرف رامین این بود که اگر برانکو مرا نمی خواهد قراردادم را بدهید تا به تیم دیگری بروم اما از آنجایی که دیدم هم طاهری دوست دارد رضائیان در پرسپولیس بماند و هم خود این بازیکن علاقه زیادی دارد در پرسپولیس ماندنی شود سعی کردم آنها را به آرامش دعوت کنم.

روز قبل از جلسه ما برانکو با طاهری درباره رضائیان جلسه ای را برگزار کرده بود و با وجود اصرار طاهری اعلام کرده بود که نیازی به بازیکن جدیدی ندارد. البته هر سرمربی حقش است که بازیکنان تیمش را انتخاب کند و باید به تصمیم برانکو نیز احترام گذاشت. رامین باتوجه به دانستن این موضوع گفت به نظر برانکو احترام می گذارم و خواهشا قرارداد من را بدهید. 

در همان زمان علی پروین نیز در تماسی تلفنی با طاهری سعی کرد مسئولان باشگاه را در نگهداشتن رضائیان راضی کند. طاهری هم که کاری از دستش بر نمی آمد دو راه حل پیش روی رضائیان گذاشت. راه اول این بود که رضائیان بازیکن پرسپولیس بماند و به صورت قرضی به هر باشگاه دیگری که خودش می خواهد بجز استقلال برود. رضائیان با این پیشنهاد مخالفت کرد و گفت من پرسپولیسی هستم و اگر امسال هم به تیم دیگری بروم قطعا خودم سال آینده برمی گردم و نیازی به این قرارداد نیست. راه دوم نیز این بود که رضائیان با توجه به قراردادی که امضا کرده مبلغی را به عنوان خسارت به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند. 

رامین از این شرط طاهری استقبال نکرد و تاکید داشت که آن قرارداد را بگیرد و برود و همین موضوع باعث ناراحتی طاهری شد و باعث شد که او جلوی همه ما قرارداد رضائیان را پاره کند. من کاری به این ندارم که طاهری و رضائیان از روز گذشته در مصاحبه های خود چه مسائلی را بیان کردند اما عین واقعیت همین بود که گفتم. قطعا نماندن رضائیان در پرسپولیس با نظر مستقیم کادر فنی بوده است. طاهری هیچ نقشی در این موضوع نداشت و حتی می توانست قرارداد رضائیان را به او ندهد و مبلغی را برای رضایت نامه اش بگیرد. به نظرم طاهری مردانگی کرد و حالا رضائیان می تواند به هر تیمی که می خواهد با خیال راحت برود.

مقصد بعدی رضائیان: دیروز بعد از خروج از باشگاه پرسپولیس رامین از من پرسید به نظر شما بهتر است به تراکتورسازی برود یا سپاهان که من به او گفتم هر دو تیم بزرگ و مدعی هستند و هرکدام که شرایط بهتری دارند به آنجا برو.
  ۳  
آی اسپورت
2016-08-11 17:33:20
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۴۹
متاسفانه برانکو همون برخورد ناپخته و إحساسى که پارسال در عدم گزینش سید جلال حسینى انجام داد را امسال در رابطه با رضاییان تکرار کرد هر چند ماهیت جدایى سید جلال با رامین متفاوت بود اما با توجه به پوزش و تقاضاى بخشش مکرر رضاییان و اعترافش به اشتباه حق بود برانکو رضاییان را جذب میکرد چون استناد تکرارى برانکو به این مطلب که " جا " نداریم منطقاً و با عنایت به کیفیت فنى بسیار بالاتر و امادگى بدنى ارمانى بازیکن مذکور به بسیارى از بازیکنان حال حاضر ترکیب پرسپولیس از مزیت و امتیاز معناداری برخوردار بوده و حق این بود که اقاى طاهرى بعنوان مدیر ارشد اجرائى و مسئول نهایى باشگاه به نفع مصالح کلان تیم - خود - رأساً ورود و در موضوع دخالت میکردضمن اینکه حضور رضاییان در هر تیم مدعى قهرمانى به معناى کادویى پرسپولیس به رقیب محسوب میشود ( مخصوصاً حضور رامین در دو تیم عنوان شده فوق ضریب موقعیت قهرمانى هر دو تیم را افزایش خواهد داد) اما موضوع. عجیب بى اعتنائی باشگاه به خواسته قاطبه هواداران بوده که به اتفاق مشتاق ادامه حضور رضاییان در پرسپولیس بودند بهرحال بى توجهى به علائق هواداران و حضور در جام قهرمانان اسیا عوامل تعیین کننده در استمرار حضور بهترین بال راست فعلى فوتبال ایران در پرسپولیس بوده که متاسفانه این امکان مناسب قربانى تصمیم تنگ نظرائه برانکو و بى تفاوتى ارکان باشگاه شد که بى تردید پرسپولیس ( به مراتب بیش از اشتباه فصل گذشته در موضوع سید جلال ) در اینده تاوان و هزینه این تصمیم اشتباه را خواهد داد.
-
پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۰۷
برانکو اشتباه کرد عین اشتباهى که پارسال در مورد حسینى انجام داد و باعث از دست رفتن قهرمانى پرسپولیس شد یعنى رامین رضاییان که به تصدیق همه کارشناسان یکى از بازیکنان ممتاز فعلى فوتبال ایران است از اقایان سکونشین و تماشاچى که برانکو اورده بى کیفیت تر بوده . انصافاً همین الان هم به لحاظ امادگى و قابلیت فنى رضاییان قطعاً جزو سه چهار نفر اول پرسپولیس است. عجیب عدم دخالت مؤثّر اقاى طاهرى به نفع منافع پرسپولیس در جذب رضاییان است قطعاً نتیجه اشتباه برانکو و باشگاه باز هم از دست دادن قهرمانى در فصل فعلى و نیز حضور ضعیف در اسیا خواهد بود که در اینصورت هم جناب برانکو هم باشگاه باید جوابگوى هواداران باشند
-
پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۴۵
اسکولفسور دلالکوویچ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر