فهرست

گزارش: لیگ برتر از زاویه‌ی گوگل

آی‌اسپورت – به استناد Google Trends مورینیو بالاترین میزانِ جستجو بینِ تمامِ مربیانِ فوتبالِ جهان در گوگل را دارد. بعد از مربیِ جدیدِ منچستر یونایتد زین‌الدین زیدان قرار دارد که روز به روز، بعد از فتحِ چمپیونز لیگ و سوپر جامِ اروپا شهرتش در جایگاهِ یک مربی بیشتر می‌شود. بعد از مورینیو و زیدان هم گواردیولا در رده‌یِ سوم، و رده‌یِ دومِ لیگِ برتر قرار دارد. یورگن کلوپ، کلودیو رانیری و آنتونیو کونته هم در این فهرست در مکان‌هایِ بعدی جا می‌گیرند.
 
تعددِ بالایِ مربیانِ جدید و ستاره در لیگِ برتر باعث شده تا آرسن ونگر از منظرِ جستجوهایِ گوگل در جایگاهِ ششم قرار بگیرد. بعد از قدیمی‌ترین مربیِ لیگ، رونالد کومن است که این فصل از ساوتهمپتون راهیِ اورتون شد و جایِ روبرتو مارتینز را گرفت. در رده‌یِ هشتم یک چهره‌یِ آشنایِ دیگر و محبوب برایِ اورتونی‌ها جا دارد: دیوید مویز.
 
مویز که بعد از 11 سال ثبات در گودیسون پارک سالِ 2013 جانشینِ سر الکس فرگوسن در منچستر یونایتد شد و کابوسی فراموش‌نشدنی برایِ شیاطینِ سرخ ساخت، حالا به لیگِ برتر بازگشته و جانشینِ سام آلردایس در ساندرلند شده است. دو مربیِ جوان و جذابِ دیگرِ لیگ، یعنی موریسیو پوچتینویِ تاتنهام و اسلاون بیلیچِ وستهام هم جایگاهِ نهم و دهمِ جستجوهایِ گوگل را به خودشان اختصاص می‌دهند.
 
اما بینِ بیست تیمِ لیگِ برتر باز هم منچستر یونایتد بود که بالاترین جستجویِ گوگل در یک ماهِ اخیر را داشت. خریدِ زلاتان ایبراهیموویچ و پل پوگبا جذابیتِ جهانیِ دوباره‌ای به یونایتد داده است. بیشترین سوالی که درباره‌یِ یونایتد در یک ماهِ اخیر در گوگل پرسیده شده "آیا پوگبا به یونایتد برمی‌گردد؟" بوده است. کاربرانی که این سوال را پرسیده‌اند در ادامه دنبالِ سن، مذهب و دلیلِ رفتنِ پوگبا از اولدترافورد بوده‌اند. بعد از پوگبا، بیشترین توجه در فضایِ مجازی معطوف به زلاتان بوده و بیشترین سوالِ پرسیده شده سنش و بعد از آن قد و ملیت‌اش بوده است.
 
دیگر تیم‌هایِ موردِ توجهِ لیگِ برتر در گوگل به ترتیب آرسنال، لیورپول، چلسی، منچستر سیتی و مدافعِ عنوانِ قهرمانی لستر سیتی هستند. در سه رده‌یِ آخرِ این لیست هم برنلی و واتفورد و بورنموس قرار دارند. لحظه‌شماریِ هودارانِ لیگِ برتر برایِ شروعِ فصلِ جدید هم باعث شده تا در یک ماهِ اخیر سوالِ "لیگ برتر کی شروع میشه؟" بالاترین جستجو در گوگل را در ارتباط با فوتبالِ انگلیس داشته باشد. سوالِ بعدی هم این بوده: "چه تیمی قهرمانِ لیگِ برتر میشه؟". پاسخ به سوالِ اول ساده است، اما پاسخ به سوالِ دوم، با توجه به شگفتیِ لستر در فصلِ پیش و موجِ جدیدِ تغییرات در یونایتد و سیتی و چلسی و مدعیِ بودنِ لیورپول و تاتنهام و وستهام به هیچ وجه.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-12 09:48:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر