فهرست

یادداشت: لستر باید برای قهرمانی بجنگد

تام مستون
7 سال از آخرین بار که یک تیم موفق شده در لیگ برتر انگلیس از عنوان قهرمانی اش دفاع کند می گذرد. اما از بیشتر قهرمانان گذشته حداقل یک انتظار وجود داشته و آن این بوده که برای حضور در تاپ فور رقابت کنند. انتظاری که این فصل به نظر نمی توان از لسترسیتی داشت. روباه ها در فصل 16-2015 بیشتر رقبایشان را شکست دادند و کلودیو رانیری توانست تیمی که در ابتدای فصل همه آرزوی ماندنش در لیگ را داشتند را قهرمان کند. برای فصل جدید هرچند خود رانیری بارها اعلام کرده که نمی تواند قهرمانی را تکرار کند، اما نباید آن ها را خیلی هم دست کم گرفت.
با وجود از دست دادن انگولو کانته، بازیکنی که به چلسی رفت، جیمی واردی و ریاض محرز هر دو تصمیم گرفتند در کینگ پاور بمانند و آمدن احمد موسی، نامپالیز مندی و لوکاس هرناندس به قدرت تیم لستر افزوده است. خریدهایی که با هدف موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا توسط مالک آسیایی روباه ها انجام شده است. البته با نظر رانیری که اخیرا قراردادش را هم تمدید کرده است.
لستر اما باید در لیگ قهرمانان بازی کند و این موضوع می تواند حتی بیش از پیش هم به ضرر این تیم، در راه رسیدن به موفقیت در لیگ شود. قرار است این تیم در حالی به جمع نخبگان اروپا اضافه شود که بازی های نفس گیری هم در لیگ برتر دارد و باید از نظر فیزیکی برای آن ها آماده باشد. همچنین این تیم نیاز به اوضاع روحی مساعد برای این بازی ها هم دارد. مخصوصا بعد از شکست مقابل منچستریونایتد و از دست دادن جام خیریه انگلیس.
حضور در رقابت های اروپایی وهمچنین بازی های لیگ جزیره برای با تجربه ترین تیم های انگلیسی هم کار مشکلی است. در این شرایط است که عیار واقعی رانیری می تواند محک زده شود. حالا او در حد توان ترکیب تیمش را تقویت کرده و هدایت تیم در رقابت های مهم پیش رو را به عهده دارد. سیستم ضدحمله روباه های برای شکست بیشتر تیم های لیگ برتری در فصل گذشته کافی بود. اما تکرار این کار برای تیمی که حالا تعداد بازی هایش هم بیشتر شده و رقیبانش جدی تر شده و البته تاکتیک هایش هم قابل بررسی تر شده، به نظر دور از معجزه ای است که فصل گذشته برای آن ها رخ داد. در این فصل در لیگ برتر مربیان باهوش تری نسبت به گذشته حاضر شده اند و باید دید رانیری توان رقابت تاکتیکی با آن ها را دارد یا به راحتی دستش برایشان رو می شود.
پس چیزی که هواداران لستر باید به آن امیدوار باشند در فصل جدید چیست؟ در حالی که رانیری مدام تاکید می کند که برای فصل جدید انتظار زیادی از تیمش نداشته باشند، اگر در واقعیت خودش هم برای درخشش و موفقیت تیمش تلاش نکند، خودش هم خودشان را دست کم گرفته است. مطمئنا آن ها توان حداقل رقابت برای حضور در جمع تاپ فور را دارند. شاید اگر این اتفاق بیفتد کلنگ حضور طولانی مدت لستر در جمع تیم های موفق انگلیس توسط رانیری زده شود.
حداقل مالک تایلندی قهرمانی لسترسیتی را اتفاقی عجیب نمی داند. میلیاردر آسیایی هزینه زیادی بعد از قهرمانی تیمش کرد. از خرید بازیکن تا پاداش های گران قیمت. تمدید قرارداد رانیری برای مدت 4 سال نشان می دهد او معتقد است این مربی کسی است که می تواند باشگاه را رو به جلو پیش ببرد. یعنی او معتقد است همین مربی توانایی برآورده کردن انتظارات از لستر در لیگ قهرمانان اروپا را هم دارد. در 12 ماه گذشته تعداد افرادی که به تیم لسترسیتی علاقه مند شده اند بیشتر شده و حالا این تیم باید در تورنمنتی رقابت کند که تیم هایی مانند منچستریونایتد و چلسی غایبان آن هستند.
چه حضور در لیگ قهرمانان روی عملکرد آن ها در لیگ تاثیر بگذارد و چه نه، انتظار می رود لستر هم به سبک دیگر قهرمانان گذشته جزیره برای دفاع از عنوان قهرمانی تلاش کند و سعی کند جزو 4 تیم بالای جدول باشد. لستر باید با این هدف بجنگد تا حداقل دستاوردش برای هواداران شاد کردن آن ها باشد و با موفقیت فصل گذشته فاصله زیادی پیدا نکند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-12 15:16:22
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر