فهرست

پیش بازی‌های لیگ یک: جنگ مرزبان و کلانتری

آی اسپورت- دیدارهای هفته دوم لیگ یک فردا آغاز می شود. نگاهی داریم به این دیدارها.


گل گهر سیرجان - اکسین البرز
دو تیم گل گهر سیرجان و اکسین البرز در هفته نخست رقابت‌ها و در مصاف با حریفان خود پیروز میدان بوده اند با این تفاوت که گل گهر در خانه راه آهن به میدان رفت و اکسین در زمین خود توانست تیم مدعی نساجی را از پیش روی بر دارد.دو تیم پس از پیروزی در هفته نخست با تفاضل گل مثبت در رده های بالای جدول رده بندی قرار گرفته اند اگر چه هنوز ابتدای راه است اما هیچ یک از دو تیم دوست ندارند در هفته های ابتدائی طعم تلخ شکست را بچشند، شاگردان وینگو که این هفته در خانه به مصاف حریف تازه لیگ یکی شده خود می روند قطعا بدنبال کسب سه امتیاز خواهند بود، در سوی مقابل تیم اکسین نیز به همراه فیروز کریمی برای کسب حداکثر امتیاز راهی سیرجان خواهد شد، آنها با عملکرد خود در هفته آغازین رقابت‌ها نشان دادند که نه تنها تیم دست و پا بسته ای نیستند بلکه می توانند برای هر تیمی دردسر ساز نیز شوند. تقابل مربیان دو تیم در این دیدار نیز می تواند از جهاتی جالب توجه باشد، در یک سو وینگو بگوویچ سرمربی آبی پوشان سیرجانی قرار دارد، مربی ای که خیلی اهل حاشیه نیست و معمولا با آرامش در کنار زمین کار را دنبال می کند، در سوی دیگر اما فیروز کریمی سرمربی اکسین البرز قرار دارد بر عکس وینگو، کریمی هم اهل شوخی و مزاح است و هم در کنار زمین جنب و جوش فراوانی دارد و البته حواشی که خاص آقا فیروز است. مصاف دو تیم در این دیدار به نوعی مصاف با تجربه ها و کم تجربه ها است، تیم گل گهر سیرجان نزدیک به یک دهه است در لیگ دسته اول فوتبال کشور حضور دارد و فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده است در حالی که تیم اکسین، تیم تازه وارد این رقابت ها است و اولین حضور خود در این رقابت ها را تجربه خواهد کرد. قضاوت این دیدار بر عهده حسین زیاری است و فرهاد فرهاد پور، رضا حیدری و مصطفی بینش وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.


پیش بازی فجرسپاسی - سپیدرود رشت
سپید رودرشت در فصل جاری تازه به لیگ دسته اول بازگشته و فجری ها سومین فصل متوالی حضورشان در قطار دسته اول را میگذرانند. دو تیم در هفته اول نتایج متفاوتی را کسب کردند،زرد پوشان شیرازی که میزبان این بازی هستند در نخستین مسابقه در کرمان به یک تساوی رسیدند و رشتی ها تیم متمول بادران را در رشت شکست دادند. سپیدرودی ها در جدول لیگ دسته اول که عمر یک هفته ای دارد هفتم هستند و فجری ها در رده هشتم قرار گرفته اند ،این در حالی است که سپیدرودی ها شش تیم هم امتیاز را بالای سر خود میبینند. سپیدرودی ها دو روز زودتر با پرواز مستقیم به شیراز رفته اند و فجری ها اولین بازی خود را پس از هفته سی و هفتم لیگ دسته اول در حافظیه برگزار میکنند. بهرام شفیعی به نظر سرمربی رسمی فجری ها در این فصل خواهد بود ،هر چند اعلام این موضوع از سوی باشگاه فجر هنوز صورت نگرفته ،اما بازی خوب فجر در هفته اول مقابل مس نشان داد شفیعی حرف های زیادی برای گفتن دارد و علی نظر محمدی سکان هدایت سپیدرود را برعهده دارد. زرد پوشان این فصل بر خلاف دو فصل گذشته با علی اصغر کلانتری در بازی اول میدان بیشتری به جوانان داد و پدیده ای به نام سعید زارع را با یک گل و پاس گل رو. کردند ،اعتماد بهرام شفیعی به علی فتحیان و امین مشایخ هم قابل ستایش بود ،در سوی مقابل سپید رود مچ میثاقیان پر سر و صدا با تیم بادران را در رشت خواباند و با روحیه بالا برای گرفتن فال پیروزی در دیار حافظ سوار بر پرواز شیراز کرده است .حسین ترابیان با نظارت خداداد افشاریان این بازی را سوت خواهد زد. حسین کعبی چهره شاخص و جذاب این دیدار خواهد بود ،محمد رضا مهدوی ،هادی تامینی و نزهتی که تحربه خوبی در فجر نداشت دیگر چهره های مهم سپیدرود هستند و در مقابل فجر که غایب های بزرگی مثل مهدی کریمیان ،ابراهیم صالحی و احمد حیات منش دارد . چهره جوان شده فجر در این بازی پدیده هایی مثل سعید زارع ،امین مشایخ،علی فتحیان،محمد رضا حسینی و ایمان سلیمی،جواد جلالی را در کنار غلامرضا پور،صارمی و خلیل ازاد را به دستور بهرام شفیعی خواهد دید. حسین ترابیان ، علی الفتی ، علی احمدی و علی ابراهیمی با نظارت خداداد افشاریان کوبل داوری این دیدار را تشکیل خواهند داد.
ملوان بندر انزلی - راه آهن تهران
تیم فوتبال ملوان، تیم میزبان این دیدار در هفته گذشته موفق شد در خانه تیم آلومینیوم اراک این تیم را با نتیجه پر گل سه بر دو شکست دهد تا نشان دهد قصد بازگشت به لیگ برتر را دارد و از این حیث جزو مدعیان اصلی صعود بشمار می رود، اما تیم راه آهن در هفته نخست بازی ها با اینکه در خانه به مصاف حریف خود تیم گل گهر سیرجان می رفت در پایان نتوانست توفیقی کسب کند و این بازی را با نتیجه دو بر صفر واگذار کرد تا شاگردان پاشازاده متوجه شوند که کار سختی را در لیگ یک پیش روی خواهند داشت. اگر چه آنها نیز خود را جزو مدعیان صعود به لیگ برتر می دانند. این بازی به نوعی تقابل دو تیم سابق لیگ برتری نیز هست، دو تیم ملوان و راه آهن پس از سال ها حضور در رقابت‌های لیگ برتر، فصل گذشته با نتایج ضعیفی که کسب کردند دست در دست هم به دسته پایین تر سقوط کردند تا دو تیم ریشه دار فوتبال کشورمان نیز این فصل را در لیگ یک سپری کنند، اگر چه این تیم ها بارها در لیگ برتر به مصاف هم رفته بودند اما در این بازی در شرایطی کاملا متفاوت با هم دیدار می کنند چرا که دیگر از بازیکنان نامی در ترکیب دو تیم خبری نیست. تقابل مربیان دو تیم نیز در این دیدار می تواند از نکات جالب آن بشمار آید، در یک سو محمد مایلی کهن با تجربه و کهنه کار قرار دارد که پس از سال ها مربیگری در لیگ برتر امسال به همراه ملوان به لیگ دسته اول آمده است تا حضور در این لیگ را نیز تجربه کند، در سوی مقابل مهدی پاشازاده جوان قرار دارد که در عرصه مربیگری جزو مربیان نو پا به حساب می آید که به همراه تیم راه آهن بدنبال اثبات توانایی های خود خواهد بود. قضاوت این دیدار حساس بر عهده شاهین حاج بابایی است و حسین سلیمانی، رضا نجفی و سعاد وفا پیشه وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.
نساجی - نفت مسجد سلیمان
تیم نساجی مازندران در هفته نخست رقابت‌ها در حالی که مهمان تیم اکسین البرز، تیم تازه لیگ یکی شده این فصل از رقابت‌ها بود با نتیجه پر گل سه بر یک مقابل حریف خود تن به شکست داد تا شاگردان محمود فکری در اولین گام ناکام باشند، اما تیم نفت مسجد سلیمان بازی ها را با یک پیروزی شیرین و پر گل مقابل نماینده بوشهر آغاز کرد، این تیم موفق شد در خانه با حساب سه بر صفر حریف خود را در هم بکوبد، حال مازنی ها در این دیدار بدنبال کسب سه امتیاز خواهند بود تا شکست تلخ هفته گذشته را به فراموشی بسپارند در حالی که در سوی مقابل نفتی ها در اندیشه تداوم پیروزی های خود هستند. تقابل محمود فکری سرمربی نساجی و سهراب بختیاری زاده سرمربی نفت در این دیدار می تواند به جذابیت های آن بیفزاید، دو استقلالی سابق حالا در کسوت مربیگری رو در روی هم قرار خواهند گرفت و باید دید جدال آبی های سابق را کدامیک خواهد برد، مربیانی که اگر چه تجربه چندانی در عرصه مربیگری ندارند اما انگیزه بالایی برای نشان دادن توانایی های خود دارند. دو تیم نسبت به فصل گذشته تغییرات زیادی را در ترکیب خود اعمال کرده اند، نساجی مازندران که فصل قبل به همراه کوروش موسوی نتوانست در جمع مدعیان صعود به لیگ برتر قرار گیرد در این فصل به همراه محمود فکری بدنبال جستجوی راه موفقیت خواهد بود البته اگر این مربی جوان بتواند روی نیمکت این تیم دوام بیاورد، نفت مسجد سلیمان نیز که در رقابت‌های فصل گذشته با هدایت فرزاد حافظی عملکرد نسبتا خوبی داشت و توانست در پایان فصل در مکان دهم جدول رده بندی قرار گیرد این فصل را با سهراب بختیاری زاده جوان آغاز کرده است این مربی که بر خلاف همتای خود در تیم مقابل توانست در هفته اول یک پیروزی شیرین را بدست آورد با امید بیشتری به کار خود ادامه خواهد داد. قضاوت این دیدار بر عهده وحید صالحی است و رحیم حاجیلو، محمد علی پور متقی و انور دورانی وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.
مس رفسنجان - خونه به خونه بابل
تیم فوتبال مس رفسنجان در هفته نخست رقابت‌ها و در دیداری خارج از خانه به مصاف تیم تازه لیگ یکی شده پارس جنوبی جم رفت که در پایان این دیدار با برتری تیم میزبان به پایان رسید تا رفسنجانی ها دست خالی به خانه باز گردند، در سوی مقابل تیم خونه به خونه بابل قرار دارد، این تیم در هفته اول و در دیداری خانگی به مصاف تیم تازه سقوط کرده به لیگ یک یعنی استقلال اهواز رفت که این دیدار با پیروزی نماینده بابل همراه بود. با این اوصاف مسی ها که در هفته نخست موفق نشده اند امتیازی کسب کنند قطعا در دیدار این هفته بدنبال پیروزی و کسب سه امتیاز خواهند بود اگر چه حریف آنها داعیه صعود به لیگ برتر را دارد و این مسئله می تواند کار را برای شاگردان کلانتری سخت کند. چهره تیم مس در این فصل نسبت به فصول گذشته جوان تر شده است، کلانتری با آمدن به این تیم تغییرات زیادی را در ترکیب تیمش اعمال کرده است و به نوعی می توان گفت تیمی متشکل از بازیکنان جوان و با تجربه ساخته است، در طرف مقابل تیم خونه به خونه راهی را که در فصل گذشته در پیش گرفته بود در این فصل نیز ادامه داده است، این تیم در فصل نقل و انتقالات ریخت و پاش های فراوانی کرده است و بازیکنان سرشناسی را به خدمت گرفته است تا تحت هدایت علیرضا مرزبان بتواند به لیگ برتر صعود کند. تقابل مربیان دو تیم نیز از نکات جالب توجه این دیدار است، علی اصغر کلانتری که فصل گذشته هدایت تیم فجر سپاسی را بر عهده داشت نتوانست به همراه این تیم به لیگ برتر راه یابد و در این راه ناکام ماند، اگر چه فجری ها جزو مدعیان صعود به این رقابت‌ها بودند. اما شرایط علیرضا مرزبان کاملا متفاوت بود این مربی به همراه تیم پیکان در فصل گذشته از ابتدا مدعی صعود به لیگ برتر بود و در نهایت نیز تیمش با اختلاف امتیاز نسبت به سایر تیم های تعقیب کننده به لیگ برتر راه یافت، حال این دو مربی در قالب دو تیم دیگر رو در روی یکدیگر قرار می گیرند، باید دید این تقابل و رویارویی به سود کدامیک خاتمه خواهد یافت، کلانتری جوان یا مرزبان با تجربه؟ قضاوت این دیدار بر عهده کوپال ناظمی است و حافظ عظیمی، محمد نوری و ابوالفضل گرجی وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.

ایرانجوان - مس کرمان
ایرانجوان بوشهر که میزبان این بازی است در هفته اول متحمل شکست سنگینی شد و با سه گل مغلوب نفت در مسجد سلیمان شد. ایرانجوان تیمی که خیلی دیر بسته شد ، با حفظ چند بازیکن سال گذشته خود همچو: امیر تهمورثی ،مهدی طاهری ، محمد طارمی و ....در کنار جوانان جویای نام خود و با جذب چند بازیکن با تجربه همچو صادق گشنی ، بابک لطیفی و علیرضا جلیلی قصد دارند در رقابتهای لیگ یک همچو سال گذشته لقب غول کش را خود اختصاص بدهند. شاگردان محمود خرمزی فردا با حمایت هواداران خود به مصاف مس کرمان با تجربه خواهند رفت تا اولین سه انتیاز این دیدار خانگی را در بوشهر نگه بدارند و تنها دغده آنها غیبیت زارعی است که در دیدار قبل اخراج شد و در این دیدار نمی تواند ایرانجوان را همراهی کند. اما در آنسوی میدان شاگردان منصور ابراهیم زاده در مس کرمان را هم باید به نوعی ناکام هفته اول نامید چرا که در خانه و در مقابل تیم 10 نفره فجر سپاسی متوقف شدند و فقط یک امتیاز نصیب آنها شد. مسی ها که یک تیم با تجربه را روانه مسابقات کردند با مربی بزرگ خود نمی خواهند در بازیها به براحتی امتیاز از دست بدهند و آنها با بهره گیری از بازیکنان با تجربه ای همچو: فرزاد حسین خانی ، محسن دلیر ، مهدی دغادله ، وحید اسماعیل بیگی،و...... بدنبال سه امتیاز در خلیج فارس از تیم ایرانجوان بوشهر هستند و باید دید نبرد دو مربی یکی جوان و کم تجربه و دیگری پخته و میدان دیده به کجا خواهد انجامید.
بادران - فولاد یزد
تیم متمول بادران تهران برای دشت کردن اولین پیروزی و همچنین اولین امتیازات تاریخ حضور خود در لیگ دسته اول به مصادف تیم کم بضاعت فولاد یزد خواهد رفت. بادران باشگاه تازه تاسیسی می باشد که در سال جاری و پس از ناکامی در راه صعود به لیگ دسته اول با خرید سهمیه باشگاه پارسه تهران راهی لیگ یک شده است . این باشگاه که در دوفصل اخیر با هزینه کردن نسبتا حرفه ای در فوتبال برای خود نامی دست و پا کرده است شنبه آینده دومین بازی اش در لیگ دسته یک را برگزار خواهد کرد. فولادیزد اما هفتمین فصل خود در لیگ دسته اول را سپری می کند و در حال حاضر این باشگاه یزدی در زمره با سابقه های این لیگ به حساب می آید. بادرانی ها در آغاز راه تیمداری نشان داده اند حوصله زیادی ندارند . مدیران این باشگاه خیلی زود و پس ازروبرو شدن با اولین ناکامی در راه صعود مسیر هموارتر اما پرهزینه تر را انتخاب نمودند و سهمیه لیگ دسته اول را خریداری و بلافاصله با معرفی اکبر میثاقیان از مربیان به قول معروف "لیگ یک باز" به عنوان سرمربی نشان دادند داعیه لیگ برتری شدن در سر دارند. اکبر اوتی معروف نیز خیلی زود دست به کار شد و با جمع کردن تنی چند از بهترین های لیگ یک ، لیگ برتر و همچنین شاگردان سابقش با هدف صعود ، کار آماده سازی بادران را آغاز نمود.
کدخبر: 9407
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-12 15:27:26
نظر دهید

۱ نظر
ایمان زانتی
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۰۶
فورزا نساجی شناسنامه فوتبال مازندران
لیگ برتر بریم یا نریم مهم نیست. مهم تویی ک هستی نساجی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر