فهرست

علامت سوال بزرگ در پرسپولیس/ تکلیف گولچ چه می‌شود؟

آی اسپورت- از زمانی که آنتونی گولچ به پرسپولیس آمده، تا به حال تعریف و تمجیدهای زیادی از این بازیکن توسط مسئولان و مربیان تیم سرخپوش پایتخت شنیدیم. اتفاقاً کارنامه گولچ هم جالب‌توجه بود و حضورش در جمع تیم برخلاف دو بازیکن اوکراینی، توجیه بهتری داشت. او در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان شده بود که نشان از تجربه‌اش در سطح لیگ قهرمانان دارد و از سوی دیگر هموطن برانکو است و به بیان ساده‌تر، زبان کادر فنی را می‌فهمد. با این حال در چهار بازی گذشته، گولچ نه تنها به میدان نرفت،‌ بلکه حتی شانس حضور در لیست 18 نفره تیمش در دیدار مقابل سایپا، فولاد خوزستان، گسترش فولاد تبریز و صبای قم را پیدا نکرد. معمولاً برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس برای بازی دادن یا نیمکت‌نشین کردن بازیکنانش دلایل فنی یا منطقی دارد اما با توجه به شناختی که از برانکو داریم، مشخص نیست دلیل واقعی خط‌خوردن مداوم گولچ چیست.

به عنوان مثال مهدی طارمی به خاطر عدم همراهی سرخپوشان در اردوی اوکراین و عقب ماندن بدنی نسبت به سایر بازیکنان نیمکت‌نشین شده بود. بازیکنان جوان نیز هنوز تجربه کافی نداشتند. احمد نورالهی به علت ترافیک در پستی که بازی می‌کند، نیمکت نشین است و... اما دلیل واقعی برای سکونشینی گولچ هنوز مشخص نیست. گولچ با تجربه است، در تمرینات بدنسازی قبل از فصل به صورت کامل حضور داشت، پول خوبی گرفته و البته تمام شرایط لازم برای بازی را داراست. او در دو پست دفاع چپ که محسن ربیع‌خواه در آن نتوانسته انتظارات را برآورده کند و دفاع میانی که محمد انصاری در پست غیرتخصصی خود به میدان می‌رود، توانایی بازی دارد و با وجود نیاز شدید پرسپولیس به یک بازیکن متخصص برای این دو پست، او در ابتدای راه سکونشین بود.

در مورد این بازیکن، صحبت‌های زیادی مطرح می‌شود. از یک سو پرسپولیسی‌ها بابت قطعی کردن حضور گولچ، مجبور به پرداخت 100 هزار دلار به باشگاه شریف‌تیراسپول مولداوی شدند و سپس بخشی از قرارداد این بازیکن را نقد کردند و از سوی دیگر، گولچ هنوز نتوانسته ثابت کند که ارزش این پرداخت‌ها را داشته یا نه؟

این مدافع یکی از نامزدهای جدا شدن از پرسپولیس بود تا با این اتفاق، جای‌خالی در لیست تیم به وجود بیاید و رامین رضاییان بتواند به پرسپولیس برگردد، اما برانکو به صورت رسمی گفت: فکر می‌کنید به همین سادگی است که بازیکن را با داشتن قرارداد رسمی از تیم کنار بگذاریم؟

حالا معما شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد. پرسپولیسی‌ها به زودی تمرینات خود را آغاز می‌کنند و قبل از آن، همچنان زمزمه‌هایی در خصوص احتمال جدایی گولچ به گوش می‌رسد. باید دید آیا خرید گرانقیمت پرسپولیس فقط مختص به پر کردن سکوی جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی است یا بالاخره به میدان می‌رود تا خودش را ثابت کند.
  ۳  
آی اسپورت
2016-08-12 15:55:06
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۱
واقاً تأسّف اوره ، مشخّصاً اینکه براى چنین بازیکنى که همه شواهد گویاى فقدان کیفیت لازم نامبرده براى حضور موثّر در پرسپولیسه حاضر به کنارگذاشتنش و جذب رامین رضاییان ( که میتوانست وزن فنّى پرسپولیس را در صورت حضور کاملاً بیمه کنه) نشدند. صرف نظر از برخورد احساسى برانکو ( همانند سال پیش و در مورد سید جلال حسینى ) بى تفاوتى نسبى و عدم اقدام کافى و نافذ مدیریت ارشد باشگاه هم علیرغم خواسته قاطبه هواداران براى حفظ رضاییان واقعاً عجیب و غیرقابل فهمه.
-
جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۹
سوال نداره کمیسیونش می رسه به اوسکولفسور دلالکوویچ
-
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۳۵
برای کامنت دوم
عزیزم همین دلال که میفرمایید مثل پارسال به چهار میخ میکشد امسال تا اب رو بریزی همون جا که ....اره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر