فهرست

آمار: پرافتخارترین مربیان اروپا در لیگ برتر

آی‌اسپورت – گواردیولا و مورینیو که این فصل رهبرانِ جنگِ داخلیِ منچستر خواهند بود هر کدام 18 عنوانِ مهم به دست آورده‌اند. در کلِ پنج لیگِ اول اروپا تنها کارلو آنچلوتی با 14 افتخار و آرسن ونگر با 12 افتخار هستند که نزدیکِ این دو نابغه‌یِ دورانِ خودشان هستند.
 
لیگِ برتر در مجموع، بینِ 19 مربی‌اش (هال سیتی در حالِ حاضر مربی ندارد و مایک فیلان، دستیارِ مربیِ سابقشان، استیو بروس، به شکلِ موقت هدایت تیم را به عهده گرفته) 66 عنوانِ قهرمانی دارد. از این منظر لا لیگا نزدیک‌ترین لیگ به لیگِ برتر است، با 38 افتخار برایِ 20 مربی‌اش. بوندسلیگا بعد از لا لیگا با 19 قهرمانی (14 عنوان فقط برای آنچلوتی) در رده‌یِ سوم قرار می‌گیرد، و سریِ آ (17) و لیگِ یکِ فرانسه (12) در رده‌هایِ چهارم و پنجم.
 
از 19 مربیِ لیگِ برتر 10 نفرشان حداقل یک قهرمانی دارند. این عدد برایِ لا لیگا 9 است و برایِ لیگِ یک هفت و برایِ بوندسلیگا و سریِ آ چهار. بینِ تمامِ این مربیان فقط گواردیولا، مورینیو، آنچلوتی و ونگر افتخاراتشان دو رقمی شده است. بعد از این چهار نفر، لوئیس انریکه با 7 عنوان و مکس آلگری و لوچانو اسپالتی با 5 عنوان قرار دارند.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-12 16:04:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر