فهرست

جستجو برای دفاع چپ ادامه دارد/ یعقوب مردود شد

آی اسپورت- علیرضا منصوریان بعد از شکست برابر صنعت نفت وقتی برابر خبرنگاران قرار گرفت، خوشحال بود که حداقل بعد از 3 بازی و تست 5 بازیکن توانسته مدافع چپ تیمش را بشناسد. اما 90 دقیقه بازی برابر پیکان، همین یک پوئن به دست آمده از شکست برابر آبادانی ها را هم بر باد داد. یعقوب کریمی برابر پیکان، بلند فریاد زد اصلا دفاع چپ نیست و نباید رویش برای بازی در این سمت زمین حساب کرد.
کریمی برابر پیکان یکی از ضعیف ترین بازیکن استقلال بود. گل حریف روی اهمال های متوالی او رقم خورد. پاس قطری بلند صادقی درحالی به آقاخان رسید که کریمی اصلا به سمت توپ نرفت تا قطعش کند. وقتی آقاخان حرکت عرضی اش را شروع کرد، کریمی هیچ تلاشی برای زدن توپش نکرد. وقتی آقاخان توپ را به ابراهیمی داد و خودش به درون محوطه جریمه رفت، کریمی اصلا حواسش به توپ و بازیکن نبود. وقتی ابراهیمی پاس نهایی را داد، کریمی هنوز داشت نیم تیغ حرکت می کرد. در هجوم هم علاقه وافر کریمی به لایی زدن و انجام حرکات نمایشی باعث شد هیچکدام از حرکت هایش برای استقلال حتی یک کرنر هم رقم نزند.
وقتی فصل قبل استقلال و نفت در جام حذفی با هم بازی داشتند و مظلومی از یعقوب کریمی به عنوان مدافع چپ استفاده کرد، منصوریان تمام برنامه های تیمش را از سمت راست بنا نهاد تا به استقلال ضربه بزند و زد. کریمی با دو خطا از بازی اخراج شد و سعید لطفی، دفاع راست نفت با استفاده از همین فضا توانست گل مساوی بازی را در دقایق تلف شده بزند. تمامی موقعیت های گل نفت در 30 دقیقه وقت اضافی هم از سمت چپ استقلال برنامه ریزی شد.
منصوریان حالا یک فرصت تقریبا یک ماهه دارد تا بازهم برای تیمش مدافع چپ پیدا کند. اما او برای رسیدن به این گزینه با چند مشکل ویژه روبرو شده است.

امید نورافکن
برابر نفت به عنوان مدافع چپ استقلال بازی کرد و نمایش خوبی داشت. نکته اول درباره او این است که منصوریان در تمرینات پیش فصل و اردوهای تیمش یا نورافکن را نداشته و یا از او به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرده است. نکته بعدی هم اینکه نورافکن، کاپیتان تیم جوانان است و این تیم در سال 1395 برنامه پر و پیمانی دارد که باعث می شود شماره 24 بیشتر از بودن، نباشد.

میلاد زکی پور
بعد از بازی با صنعت نفت، منصوریان تلویحا به اشتباهش در بازی دادن به او اعتراف کرد. زکی پور شاید بازیکن خوبی باشد ولی قطعا این فصل برای استقلال بازیکن نمی شود. برنامه کادر فنی استقلال فعلا این است که در یک بازی سبک و کم فشار بیرون خانه در دقایق انتهایی به زکی پور بازی بدهد. اما استقلالی که از 4 بازی 2 امتیاز گرفته محال است تا اطلاع ثانوی به یک مهمانی سبک کم فشار دعوت شود.

میثم مجیدی
در حال حاضر او بهترین گزینه شاید نباشد ولی بهینه ترین است. منصوریان با تغییر سیستم بازی تیمش، به یک مدافع چپ نیاز پیدا می کند که زیاد هم به هجوم فکر نکند و مجیدی دقیقا چنین بازیکنی است. ضمنا مجیدی بهتر از دیگر بازیکنان این سمت، شیفت کردن به مرکز خط دفاع را بلد است تا غفوری برای حرکت از سمت راست کمتر دغدغه دفاعی داشته باشد. منصوریان اما گویا اصلا به بازی مجیدی اعتقادی ندارد چون این بازیکن در 3 تا از 4 تا این بازی فصل جایی در فهرست 18 نفره نداشته است.
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-08-12 18:29:44
نظر دهید

۲ نظر
-
جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۵۵
یعقوب جقی فقط به درد توپ جمع کنی می خوره
-
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۵۹
اقای علی منصور امیرحسین صادقی یکی از بهترین دفاع های فصل قبل لیگ که قیمتش نصف حاج محمدی هم نیست می تونست سمت چپ رو واست بیمه بکنه ولی دریغ از غرور بی جا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر