فهرست

دعوا در لیگ برتر؛ استقلال و پرسپولیس اخراج می‌شوند؟

آی اسپورت - فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ برتر زیر فشار 13 تیم دیگری لیگ برتری قرار دارند. تیم هایی که اعتقاد دارند انحصارطلبی تیم های استقلال ، پرسپولیس و تراکتورسازی باعث ضرر جمعی تیم های لیگ برتر شده است.در دو هفته اخیر ، در بازی های ورزشگاه آزادی ، دو تیم استقلال و پرسپولیس درحالی که از سوی نهادی قدرتمند در برگزاری مسابقات ،حمایت می شدند ، توانستند سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را مقهور کنند و مانع از تبلیغات محیطی انحصاری در لیگ برتر شوند.اتفاقاتی که چند ده میلیاردی خسارت را روی دست سازمان لیگ می گذارد. مهدی تاج که در این مدت تهران نبوده و به مالزی سفر کرده بود، در بازگشت به تهران به شدت از اتفاقاتی که افتاده دلخور است.

اینکه نهاد بالادستی اش با حمایت از دو تیم تهرانی و البته تراکتورسازی قصد دارد مسیر درآمدزایی لیگ را مسدود کند، برای فدراسیون ضربه ای بزرگ و مهلک است و درحالی که لیگ دقیقا در آخرین روز قبل از شروع فصل ، تازه توانست با اسپانسر جدیدش قرارداد ببندد ، حالا اسپانسر قرمز و آبی ها که قرارداد اولیه اش فقط قرار بوده برای یک سامانه پیامکی باشد ، دارد تمام لیگ را تحت تاثیر قرار می دهد. اینکه در مهمترین بازی هفته لیگ به اسپانسر اجازه تبلیغات نداده اند ، خسارتی تا 10 میلیارد تومان را می تواند به همراه داشته باشد. درست مثل اتفاقی که سال قبل افتاد و سه هفته پخش نشدن بازی های لیگ برتر ، خسارتی 40 میلیارد تومانی را به تبلیغات لیگ زد.
 
این حرکت سه تیم پرطرفدار اما دقیقا در تضاد با قوانین فیفا و لیگ است. اینکه تیم هایی از لیگ یک کشور ، کارتلی اقتصادی را تشکیل دهند ، با پروتکل های بین المللی تضاد دارد و البته مشکل دیگرش این است که مجری انحصاری درآمدزایی از لیگ ، سازمان لیگ است ، نه باشگاه های لیگ برتری. حالا با این تصمیم ، سازمان لیگ به عنوان مجری برگزاری مسابقات ، این حق را دارد که اجازه برگزاری مسابقات را ندهد.

علی کفاشیان نایب رئیس فدراسیون فوتبال ، هفته قبل نامه ای شدید اللحن را در این باره برای این سه تیم زده بود. باشگاه پرسپولیس هم در عمل در نامه ای پاسخ داده بود ممانعتی از تبلیغات محیطی لیگ نمی کند اما در نهایت در ورزشگاه آزادی ، مانع از تبلیغات محیطی شدند. در پی این اقدام ، سازمان لیگ که دو هفته با این تیم ها مدارا کرده است ، حالا با مدیران این سه تیم با موضعی دست بالا برخورد کرده است. آنها حالا تهدید به اخراج از لیگ شده اند. تصمیمی که اگرچه در عمل ، امکان وقوعش خیلی نیست اما تهدیدی است که اجازه سوءاستفاده از این تیم ها را توسط گروه های تبلیغاتی منفعت طلب ، می گیرد.

منبع: خبر آنلاین
  ۵  
آی اسپورت
2016-08-13 10:07:33
نظر دهید
۵ نظر
علی
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۰۴
تو تمام کشورها باشگاه ها باید برای خودشون درامد زایی کنن نه سازمان لیگ برای باشگاه ها
علی کچـــل
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱
ببخشید اگه این تیما نباشن اسب میاد اسپانسر لیگی بشه که به طور متوسط هر بازی 2 نفر تماشاچی داره ؟؟؟؟
محمد
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱
این مطلب مشکوک است.پرسپولیس استقلال مثل تیم های صنعتی شهرستانی بودجه دولتی ندارند و در آمدشان از طریق همین سامانه پیامکی و در واقع از طریق هوادارانشان است.آن وقت تیم های دیگر با بیشرمی تمام به این پول طمع کرده اند.آیا هیچکدام از آن تیم های حاضرند پول اسپانسرهایشان را با این دو تیم تقسیم کنند؟سازمان لیگ با علم کردن سامانه ۳۰۴۰ می خواهد هواداران این دو تیم را به اشتباه بیاندازد و بودجه این دو تیم و آینده شان را به خطر بیندازد
عماد
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
من پرسپولیسیم و دوست ندارم هزینه پیامکم بره تو جیب سازمان لیگ من دوست دارم از تیم خودم حمایت مالی کنم. چرا یک تیم کم هوادار مثل پیکان باید به اندازه پرسپولیس از درامد سامانه سازمان لیگ برخوردار بشه؟؟
برزو
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۹
با پروتکل های بین المللی تضاد دارد!! // مرد حسابی اینکه تلویزیون حق پخش تلویزیونی رو نمیده با پروتکل های بین المللی متضاد نیست!؟ اینکه دولت واسه سرخابیها تصمیم میگیره چطور؟ تازه از همین درامد 3090 نصفش به سرخابیها میرسه نصفش معلوم نیست چی میشه!!!!! همین الانشم هیچ تیمی تو یارگیری حریف سپاهان و تراکتورسازی نمیشه وای به حال وقتی که سامانه ی 3090 هم نباشه. تراکتور تیم سچاهه هر سال کلی سرباز مفتی میگیره سروش رفیعی و بختیار رحمانی و ... کلی واسش بازی کردند از اون طرف صنعتی هم هست از کارخونه ی تراکتورسازی پول میگیره تازه سامانه ی هنواداری هم داره از همه ی آخور ها داره میخوره!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر