فهرست
گزارش روز: پرسپولیس با پایان باز!‌
گزارش روز: پرسپولیس با پایان باز!‌

گزارش روز: پرسپولیس با پایان باز!‌

آی‌اسپورت - افشين پيروانی، تازه‌واردترين عضو نيمكت پرسپوليس است. او كه برای مدتی مدير تيم ملی بود و روی نيمكت در كنار كارلوس كی‌روش حضور داشت، حالا همين نقش را در پرسپوليس بر عهده خواهد گرفت. افشين برای انجام وظايف سرپرستی به پرسپوليس اضافه شده و قرار نيست در اين مجموعه نقش «فنيی» داشته باشد. او چند سال قبل، سرمربيگري را امتحان كرده و بعد از اين تجربه ناموفق، ديگر به سراغ هدايت هيچ تيمی نرفته و بعيد به نظر می‌رسد از اين تصميم منصرف شود. مرد فنی اضافه شده به نيمكت پرسپوليس بعد از جدایی سرتن چوك، برادر برانكو ايوانكوويچ است. به محض اعلام رسمی جدایی چوك، برانكو نام جانشين او را با رسانه‌ها در ميان گذاشت و اجازه عرض اندام به گمانه‌زنی و شايعه‌بافی‌ها نداد. چوك، يك انتخاب كاملا مثبت برای قرمزها به شمار می‌رفت اما این احساس و باور عمومی در مورد زلاتکو ایوانکوویچ شکل نگرفته است. دستیار اول سابق پرفسور، سابقه هدایت لوکوموتیو زاگرب را در کارنامه داشت و برای مدتی نیز سرمربی موقت باشگاه دیناموزاگرب بود. «سلطان سلفی» دوستی صمیمانه‌ای با بازیکنان تیم داشت و خیلی‌ها تصور می‌کردند در پایان دوران حضور برانکو روی نیمکت، او حداقل برای مدتی می‌تواند هدایت تیم را بر عهده بگیرد. در مورد برادر برانکو اما این اطمینان وجود دارد که قرار نیست سرمربیگری پرسپولیس در هیچ شرایطی به او برسد.

این «ژن خوب» است که زلاتکو ایوانکوویچ را بعد از سال‌ها بدون تیم ماندن، به ایران می‌کشاند. در روزهای حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی، زلاتکو سرمربی برق شیراز شد اما نتایج خوبی نگرفت و چاره‌ای به جز ترک فوتبال ایران نداشت. بعد از ترک ایران، او تنها مدت بسیار کوتاهی در کرواسی مربیگری کرد و دیگر روی نیمکت هیچ تیمی دیده نشد. اصرار برای انتخاب او، شاید نتیجه بی‌میلی سرمربی پرسپولیس به استفاده از دستیاران ایرانی باشد. کریم باقری تنها عضو ایرانی کادر فنی او به شمار می‌رود اما حتی کریم هم از نقش فنی چندانی در باشگاه برخوردار نیست و بیشتر به خاطر کاراکترش در فوتبال ایران در این مجموعه حضور دارد. پرسپولیس یکی از بهترین مقاطع تاریخ‌اش را با برانکو ایوانکوویچ سپری می‌کند. آن‌ها تیم جذابی هستند که فوق‌العاده نتیجه می‌گیرد و این شانس را دارد که برای دومین بار متوالی، قهرمان لیگ برتر شود اما آیا این کیفیت در دوران پسابرانکو نیز حفظ خواهد شد؟‌ تا امروز دانسته‌های فنی برانکو به جز زمین فوتبال، به مسیر دیگری انتقال پیدا نکرده‌اند. این مربی آغازکننده یک دوران رویایی در باشگاه شد اما در پرسپولیس هیچ مربی جوانی وجود ندارد که این مسیر را در آینده ادامه بدهد. پایان پرسپولیس برانکو، یک «پایان باز» خواهد بود. در مورد آینده درازمدت باشگاه، همه چیز به انتخاب جانشین مرد کروات بستگی دارد. چرا که همه راه‌ها برای انتقال اندیشه‌های پرفسور به عصر بعد از او، مسدود شده‌اند.

۱۶۳ ۸  
آی اسپورت
2017-12-24 14:09:00
نظر دهید

۸ نظر
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۵۳
حالا که اینقدر نگران انتقال علم و تجربه اید در مورد دستیاران ایراتی کیروش و پایان باز و بسته بودنش هم مطلب بنویسید!! تاره اون طبق قراردادش موظف به لین کار هست ولی برانکو به عنوان مربی باشگاهی نه. #انسان-باشیم
nima bagheri
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۱
یعنی کپک زده واقعا مغز این عشاق برانکو بابا چیکار به کیروش داری الان؟ :))))
عمر عبدالرحمن به عمر خریبین: استقلال مال منه
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۰۸:۰۵
چرا پسر شفر رو نمی گی که بدون هیچ رزومه ای اومده شیشتقلال
۱
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۱۰
من قبلا هم گفتم ، برانکو شاگرد اول لیگه با فاصله و اقتدار اما تا کنون هیج مربی جوانی حتی برای دیدن تمرینات ایشان به سر زمین نرفته ، همه ماشالله منتظر دعوتنامه اند برای پستی یا چیز دندون گیری ولی کسی برای یادگیری رغبت نشان نمی دهد.
الکس نوری از سختی هایی که کشید تا مربی شود گفت ، یعنی آیا کسی در ایران حاضراست آن سختی ها را بکشد.
ماشالله همه ی بازیکنان فقط می خواهند خیلی زود به کسوت سرمرلی گری برسند.
00
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۴۶
ای جان چرا شما اینقدر نگران پایان باز پرسپولیس هستین تیم ملی پایان باز نداره ایاااااا؟؟
۷
عمر خری بین هستم
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۳۲
من نسخه برانکو رو پیچیدم!
جیمبو
يكشنبه ۳ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۴۹
به به اسطوره تاجیا , خری بین !
۲
امین
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶، ۰۹:۱۰
زیاد هم این مربی های درجه چندم رو باد نکنید عزیزم شفر برانکو کرانچار ووو خوب هستن ولی سر کیسه شل بشه فاتح تراپ و کاپلو و پراندلی هم میان ، زیاد نگران نباشید یکم بیشتر خرج کنید خیلی بهتر و بزرگتر میاد شال رنگی میچرخونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر