فهرست

چهره روز: دختر عربستانی تاریخ‌ساز شد

آی اسپورت- کیمیا یوسفی و کریمان ابولجدایل در ماده دوی ۱۰۰ متر با دیگر رقبای المپیکی رقابت دادند. کریمان ابولجدایل دونده عربستانی و یکی از چهار بانوی ورزشکار کاروان این کشور است که در رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک ریو بوده. کیمیا هم دونده افغان و تنها بانوی نماینده این کشور در ریو بود.


کریمان ابولجدایل

کیمیا یوسفی

هر دو دونده در بخش مقدماتی مسابقات دوی ۱۰۰ متر بانوان هم‌پای رقبای خود دویدند، کیمیا در دور مقدماتی در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت و کریمان هم بیست و سوم شد؛ هر دو از صعود به فینال رقابت‌ها بازماندند اما موضوعی که بعد از حضور کریمان ابولجدایل فضای مجازی را پر کرد بود حجاب این ورزشکار در مقایسه با سایر رقبایش بود.

کریمان ابولجدایل با اینکه به فینال رقابت‌ها صعود نکرد اما با این تاریخ‌سازی در ورزش عربستان حمایت زنان در سراسر جهان را دریافت کرد. همچنین خبرنگاران و ورزشی‌نویسان سراسر جهان او را مورد ستایش قرار داده بودند. حجاب کریمان و تاریخ‌سازی او به عنوان اولین زن عربستانی که موفق شد در مرحله مقدماتی رقابت دوی ۱۰۰ متر بانوان در المپیک با حداکثر سرعت به پایان برساند بسیار مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت. کریمان ۲۲ ساله در این دوره از مسابقات المپیک پا جا پای سارا عطار دونده عربستانی که برای المپیک لندن و ریو در ماراتن واجد شرایط شد، گذاشته است.

سارا عطار دونده‌ اهل عربستان که با حجاب اسلامی در المپیک لندن شرکت کرده بود، هرچند نتوانست به مراحل بالاتر راه پیدا کند، اما رکورد کشورش را بهبود بخشید. عربستان سال ۲۰۱۲ برای المپیک لندن، محرومیت حضور زنان ورزشکار در المپیک را بعد از فشارهای فراوان از سوی کمیته بین‌المللی برداشت.

منبع: ورزش بانوان
  ۴  
آی اسپورت
2016-08-13 17:16:48
نظر دهید
۴ نظر
-
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۴۴
همه کشورها دارن واسه مدال میجنگن شماها به فکر حجابین
برزو
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۲۲
تو همون عکسی که از مسابقه ی والیبال بانوان مصر و المان منتشر شده بود خدا شاهده والیبالیست مصری با اینکه حجاب داشت تحریک کننده تر بود. خدا وکیلی میگم.
مرید نیلوقر کنگرانی
شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۳۶
جا خواهری چه خوشگله. هر دوتا شون هم
علی
يكشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵، ۰۰:۱۹
ورزش میتونه یه نیروی جادویی باشه برای شکستن جمودی ها و تحجرها ، به امید زیاد شدن این قاب ها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر