فهرست

یادداشت/ راز بازگشت زودهنگام مسی به آرژانتین

تیم ویکری

خب، زیاد طول نکشید. کمتر از هفت هفته بعد از این که مسی اعلام کرد از فوتبال ملی بازنشسته خواهد شد دوباره به ترکیب تیم ملی کشورش بازگشته و برای بازی های انتخابی جام جهانی مقابل اوروگوئه و ونزوئلا بازی خواهد کرد. همیشه یک احساس و البته امید وجود داشت که مسی از تصمیمش برای بازنشستگی از تیم ملی بازمی گردد. مخصوصا که به نظر تصمیمش را در عصبانیت و زمانی که در فینال کوپا آمریکا مقابل شیلی ضربه پنالتی را از دست داده بود و تیمش هم از رسیدن به قهرمانی بازمانده بود، گرفته بود. آرژانتین 3 سال پشت سر هم در فینال ها موفق نبوده و مطمئنا این موضوع بیش از همه برای مسی دردآور است.

همه انتظار داشتند که همان اتفاقی که برای پله افتاد برای مسی هم بیفتد. از یک اسطوره تا اسطوره ای دیگر. بعد از این که پله جام جهانی 1966 را از دست داد، اعلام کرد که دیگر در این تورنمنت بازی نخواهد کرد. در آن رویداد پله دو سال از بازی کردن برای تیم ملی برزیل به دور بود. اما برای بازی های مکزیک در سال 1970 دوباره بازگشت.

البته اوضاع برای مسی دقیقا مشابه نبود. صحبت از این بود که او برای بازی های روسیه 2018 بازمی گردد. اما شاید او فکر کرده بدون خودش تیم ملی ممکن است به بازی های جام جهانی راه هم پیدا نکند. بعد از 6 مرحله در ماراتن انتخابی آرژانتین سوم است. اما این تیم فقط 2 امتیاز با پاراگوئه که تیم هفتم است فاصله دارند. این در حالی است که مسی در 4 بازی اول این تیم مصدوم بوده و بازی ها را از دست داده است. آرژانتین فقط یک برد کسب کرده و 2 مساوی و البته شکست تاریخی و تحقیرآمیز مقابل اکوادور در خانه. واقعیت قضیه این است: اگر مسی بخواهد در جام جهانی بعدی حضور داشته باشد، طبیعی است که مجبور باشد از همین حالا به بازی ها بازگردد و تیمش را پیش ببرد و به جام جهانی برساند.

ترکیب معرفی شده از سوی ادگاردو بائوزا، سرمربی جدید تیم ملی آرژانتین، تغییر خیلی کمی با تیم خراردو مارتینو دارد. البته تعجبی هم ندارد. بائوزا حتی زمان مناسب برای گذراندن با بازیکنان در زمین تمرینی هم نداشته است. خیلی از آن ها در بازی های اروپایی شان به میدان خواهند رفت، البته قبل از 28 آگوست که باید به خانه بازگردند تا در بازی با اوروگوئه حاضر شوند. پس مربی چاره ای جز این نداشته که ترکیب تیم خراردو مارتینو را تقویت کند و دوباره بسازد. غیبت گونسالو ایگواین به این معنی است که فرصت به پائولو دیبالا می رسد. و همچنین دعوت شدن دوباره مارتین دمیکلیس نشان می دهد که او اعتماد زیادی به خط دفاعی فعلی تیمش ندارد.

اما این تیم حالا مسی را دارد، خاویر ماسچرانو را دارد، دو هم تیمی در بارسلونا که در تیم ملی هم در کنار هم هستند. ماسچرانو یکی از بازیکنانی بود ک انتظار می رفت در رقابت های کوپا به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شود. این واقعیت که او توانایی خیلی زیادی در زمین بازی دارد و یک رهبر فوق العاده است، کار را برای تیم بائوزا در زمین ساده تر می کند. با او بائوزا می تواند تیمی خالص و یکدست به زمین بفرستد و با استفاده از استعداد و هوش ذاتی مسی هم می تواند روی موفقیت در هر تورنمنتی حساب باز کند.کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-13 18:13:00
نظر دهید
۱ نظر
برزو
يكشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۱۳
سید مهدی رحمتی هم خدافظی کرد اما همه بهش حمله کردند. در فوتبال حرفه ای دنیا هیچ تیمی حاضر نمیشه بهترین مهره هاشو کنار بذاره.خاک بر سر کیروش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر