فهرست

افتتاحیه لیگ جزیره/ غیبت کانته بیشتر از حضور واردی و محرز دیده شد!

پیتر مک‌ویتی


حباب ها ترکیدند. لسترسیتی با مغز به زمین افتاد. اولین دیدار روباه ها، مدافعان عنوان قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در فصل جدید با شکست مقابل هال سیتی به پایان رسید. هال سیتی که به تازگی از چمپیونشیپ صعود کرده و انتظار می رود در رقابت های این فصل هم تیم قعر جدولی باشد مقابل لسترسیتی با ستارگان فصل گذشته اش، ریاض محرز و جیمی واردی به برتری رسید. احمد موسی، خرید جدید هم در ترکیب بود.

اگرچه هال سیتی بدون مربی هم بود، از زمانی که به لیگ برتر صعود کرد در پایان فصل گذشته بازیکن جدیدی هم نخرید و البته در دیدار اولش پیروزی خیلی خیلی با ارزشی کسب کرد. حتی پنالتی ای که به اشتباه به لستر هدیه شد هم نجاتشان نداد. انگولو کانته شاید تنها بازیکن بزرگ لستری ها باشد که برای این فصل در خدمت آن ها نیست و به چلسی پیوسته است. اما انتظار نمی رفت در غیاب او محرز و واردی هم درخششی نداشته باشند.لستر شاید از میزبانش خلاقانه تر بازی کرده باشد، اما آن ها حتی نتوانستند در مالکیت توپ با حریفشان رقابت کنند. یعنی واقعا این تیم حساب زیادی روی کانته داشته و به خاطر او فصل پیش قهرمان شده؟

اما غیبت کانته نمی تواند تنها مشکل آن ها برای این فصل باشد و این طور که از بازی اول پیدا بود، این تیم در ادامه در خط دفاع با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود. در صحنه گل اول کسپر اشمایکل دفعی اشتباه داشت و توپ را درست برای بازیکنانی فرستاد که با ضربه آکروباتیکشان دروازه روباه ها را باز کردند. قبل از کرنر هال نتوانسته بود حتی یک ضربه هم در چارچوب بزند و البته شوت فوکس هم تنها موقعیت لستر بود که 5 دقیقه قبل از گل به آن ها رسیده بود. واردی و محرز هم موقعیت های متعددی را در ادامه خراب کردند.

بعد از این که مایک دین برای قهرمان فصل گذشته پنالتی گرفت، انتظار می رفت به بازی بازگردد و در نیمه دوم نتیجه را تغییر دهد. پنالتی ای که اشتباه بود و خطای روی دمارای گری بیرون از محوطه جریمه انجام شده بود. اما محرز پنالتی را وارد دروازه کرد تا بهترین موقعیت برای بازگشت به لستر برسد. اما این طور نشد و گل دوم هال در شرایطی به ثمر رسید که اشمایکل دوباره اشتباه کرد و البته مدافعان هم جایگیری اشتباهی داشتند. طبیعی بود در شرایطی که هیچ کس او را نگرفته بود و فضا به اندازه کافی فراهم بود، بازیکن هال سیتی دروازه لستر را دوباره باز کرد. وس مورگان باید سریع تر می بود و به او نزدیک می شد. اما یک گل دیگر روی اشتباهات بازیکنان لستر وارد دروازه شان شد.

در ادامه بازی مالکیت توپ در اختیار لستر بود، اما به هیچ وجه نتوانست موقعیتی جدی روی دروازه حریف ترتیب دهد. توپ ها از کنار دروازه بیرون می رفتند و موقعیت ها تلف می شدند. واردی و محرز باز هم موقعیت از دست دادند. این بازی خیلی شبیه بازی های اول فصل گذشته لستر بود. آن ها اصلا خوب نبودند و از شرایط آرمانی شان خیلی خیلی دور بودند. شاید از این هفته به بعد واردی و محرز سریع تر شوند. اما هنوز این شک و تردید وجود دارد که شاید یکی از کلیدی ترین بازیکنان لستر در فصل گذشته که قهرمان شدند کانته بوده نه محرز و واردی که همه قهرمانی روباه ها را به پایشان نوشتند. اگر این طور باشد رانیری باید فکری برای جای خالی کانته که به چلسی فروخته بکند.
 


کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-13 18:15:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر