فهرست

قلعه‌نویی: آقای آندو! علیه من حرف می‌زنی بعد با من دست می‌دهی؟

آی اسپورت - پیش از شروع بازی تراکتورسازی و ماشین سازی همه منتظر بودند ببینند آندرانیک تیموریان به سمت امیر قلعه‌نویی می‌رود یا نه. این اتفاق رخ داد و تحلیل‌ها شروع شد. بعد از بازی هم از هر دو نفر در این باره سوال شد. اما امروز امیر قلعه‌نویی در گفتگو با تسنیم در این باره توضیحات بیشتری داده است:

*از زمانی که در تیم ملی بودم، آندو با من مرتب در ارتباط بود و تماس می‌گرفت. زمانی هم که به تراکتورسازی رفت، رفاقت ما ادامه داشت. باور کنید سالی که از استقلال جدا شد، نمی‌دانستم قراردادش چقدر بود. در مقعطی که تیم ضعیف کار می‌کرد، در جلسه‌ هیئت مدیره که افرادی چون مسعود معینی، منصور پورحیدری و برادر آندو یعنی «سرژیک» حضور داشتند، تیموریان اعلام کرد که پولش را می‌خواهد. طبیعی است بازیکنی که قرارداد بسته، پولش را بخواهد. یکی مثل من هم قرارداد یک میلیارد و دویست میلیونی می‌بندد و دویست میلیون می‌گیرد و سرش را پایین انداخته و به عشق مردم چیزی نمی‌گوید. در جلسه هیئت مدیره، سرژیک چند بار قسم حضرت عیسی را خورد و گفت من و آندو امیرخان را مانند پدرمان دوست داریم و تنها مشکل ما پول‌ است. من به مسئولان باشگاه گفتم یا پولش را بدهید یا رضایت‌نامه او را صادر کنید. گفتم آندو برای ما «آندو گونه» بازی نمی‌کند. حتی گفتم چون بازیکن نداریم، شرایط خود بازیکن مهم‌تر است.
 
*به‌دلیل اینکه قبل این جلسه در یک نشست دیگر حضور داشتم، پس از پایان صحبت‌هایم از جلسه بیرون آمدم. می‌توانید با سرژیک تماس بگیرید و از او بپرسید چه صحبت‌هایی مطرح کردم. زمانی که آقایان رفتند، دیواری کوتاه‌تر از قلعه‌نویی پیدا نکردند. آقایان به مردم بگویید که به خاطر پول رفتید، اما چرا قداست‌ها را می‌شکنید. اگر به مصاحبه‌هایی که کردی، اعتقاد داری، چرا سمت من می‌آیی و دست می‌دهی؟ اگر اعتقاد نداری، بگویید به خاطر پول رفتیم. خودتان گفتید دو میلیارد و هشتصد میلیون چک دارید و طلب پول‌های‌تان را کرده‌اید. چرا به من پیامک می‌زنید و می‌گویید امیرخان شما برای استقلال زحمت کشیده‌ای؟! من آندو را دوست دارم و او کاپیتان تیم ملی است، اما این کارها درست نبود. یک روز مصاحبه کنی و یک روز هم دست بدهی؟ آیا این ورزش پهلوانی است؟  آرش برهانی پس از 9 سال از استقلال جدا شد، اما قبل از بازی به سمت تیم سابق خودش رفت. این کارها ارزش دارد. من به خیلی از این بازیکنان خدمت کرده‌ام. خود آندو در جریان است که برای اینکه بتواند در انگلیس بازی کند، باید تعداد بازی‌های ملی‌اش به 80 درصد می‌رسید تا ویزای کار بگیرد. ما بازی برگزار می‌کردیم تا قانون کار برای آندو به آن میزان برسد.
 
*نمی‌دانم چرا آقایان بعدها متوجه کارهای‌شان می‌شوند. فرزاد مجیدی هم حلالیت طلبید و پرویز مظلومی هم پس از سال‌‌ها متوجه برخی مسائل شد و فهمید از کجا ضربه می‌خورد و چه کسانی او را تحریک می‌کردند. احترام بزرگ‌تر واجب بوده و بهتر است واقعیت‌ها را به مردم بگویید. باز هم می‌گویم آندو را دوست دارم، اما جای تعجب است که او چرا علیه من مصاحبه کرد. من از او دفاع کرده بودم و حتی خبر نداشتم که رضایت‌نامه‌اش برای جدایی از استقلال صادر شده است. در تمرین بودم که مسئولان باشگاه این موضوع را به من اطلاع دادند. من از  آندو ایراد نمی‌گیرم، اما آقای تیموریان! از تو توقع نداشتم. این داستان‌ها تمام شد و آندو برای فوتبال مملکت ما زحمت کشیده است، اما این رفتارها نقطه تاریک او بود.

کد خبر:9402
  ۳  
آی اسپورت
2016-08-14 12:16:13
نظر دهید

۳ نظر
دو کلمه حرف حساب
يكشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۱۸
خدایی دمت گرم امیرخان. خیلی سالاری به مولا
مشروح
يكشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۵
بله قلعه جان؛ به عشق مردم پول میلیاردی میگیری! به عشق مردم دفعه قبل که تو تراکتور بودی هم به عشق مزدم این تیمو ول کردی!
برزو
يكشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۳۹
زنده باد امیرخان، هرچی قهرمانی اوردیم با تو بوده برگرد به تیمت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر