فهرست

گزارش: گزینه‌های انریکه برای سوپر کاپ

آی‌اسپورت – سخت‌ترین انتخابِ انریکه برایِ بازیِ امشب نیمکت‌نشین کردنِ یکی از براوو و مارک-آندره تراشتگن بود، مسئله‌ای که با مصدومیتِ تراشتگن از ناحیه‌یِ زانو و بیرون بودنِ سه هفته‌ایش خودش حل شد. هر دو دروازه‌بان برایِ فصل جدید از انریکه خواسته‌اند که زمانِ بازیِ بیشتری بهشان بدهد و حتی تهدید کرده‌اند که در غیرِ این صورت باشگاه را ترک خواهند کرد.
 
بارسلونا چهارشنبه شب در بازیِ سنتیِ جامِ خوان گمپر سمپدوریا را 2-3 شکست داد، بازی‌ای که شاهد بازگشتِ مسی با دو گل بود. بعد از تابستانِ تلخی که شاهدِ با یک شکستِ دیگر در یک فینالِ دیگر (این بار در کوپا امریکا سنتناریو) و محکومیتِ تخلفِ مالیاتی همراه بود، فرم و روحیه‌یِ مسی مقابلِ سمپدوریا برایِ بارسایی‌ها جایِ دلگرمی داشت. مسی غیر از دو گلش یک پاسِ گلِ عالی هم به لوئیس سوارز داد.
 
برعکسِ مسی، خیلی از بازیکنانِ دیگرِ بارسا به دلیلِ تابستانِ سنگینی که داشتند، هنوز آمادگیِ کامل برایِ بازی کردن را  ندارند. جرارد پیکه و آندرس اینیستا و ایوان راکیتیچ بعد از پایانِ یورو فقط دقایقِ کمی در پیش‌فصل برایِ تیمشان به زمین رفتنه‌اند. البته اینیستا با این وجود نمایشی خوب در شکستِ عجیبِ 0-4 مقابلِ لیورپول و بازی مقابلِ سمپدوریا داشت.
 
تصمیمِ اصلیِ انریکه اینجاست که آیا در بازیِ رفت تیمی از بازیکنانی که بیشتر بهشان اطمینان دارد را به زمین بفرستد یا تیمی از بازیکنانی که به لحاظِ فیزیکی آماده‌تر هستند را. مثلا آردا توران، جرمی متئو و دنیس سوارز هفته‌هاست در پیش‌فصل هستند و در تمامِ بازی‌هایِ دوستانه حاضر بوده‌اند.
 
لوکاس دینیه، خریدِ تابستانیِ بارسا از پاریس سن ژرمن که فصلِ پیش به صورتِ قرضی برایِ رم بازی می‌کرد می‌تواند جایِ ژوردی آلبایی را پر کند که به دلیلِ مصدومیت اصلا در بازی‌هایِ دوستانه به زمین نرفته است. در سمتِ راستِ خطِ دفاعی هم سرخی روبرتو می‌تواند به جایِ الکس ویدالی که گویا انریکه به توانایی‌هایش شک کرده بازی کند. اما روبرتو می‌تواند در پستِ خودش یعنی هافبکِ میانی هم بازی کند و جایِ سرخیو بوسکتسی را بگیرد که اصلا در فرمِ همیشگی‌اش نیست، اگرچه در بازیِ مقابلِ سمپدوریا نسبت به بازی مقابلِ لستر سیتی و لیورپول بهتر بود.
 
بازیکنانِ دیگری که مقابلِ سویا می‌توانند فرصت بازی در ترکیبِ اصلی را پیدا کنند، دیگر خریدهایِ تابستانی، ساموئل اومتیتی (مرکزِ خطِ دفاعی) و آندره گومس (خطِ میانی) هستند. مونیر الحدادی هم که در تمامِ بازی‌هایِ پیش‌فصل حاضر بوده می‌تواند امشب در بالِ چپ، در حالیکه نیمار و رافینیا در المپیک به سر می‌برند، به زمین برود. اما از آنجایی که احتمال دارد انریکه تصمیم بگیرد برایِ رشدِ بیشترِ مهاجمِ جوانش او را به تیمی دیگر در لا لیگا قرض دهد تا فرصتِ بازیِ بیشتر پیدا کند، ممکن است در بازیِ امشب هم، مثلِ بازیِ چهارشنبه شب، از آردا به عنوانِ بالِ چپ استفاده کند.
 
به هر سو با توجه به هماهنگ نبودنِ آمادگیِ بدنی بازیکنانِ اصلیِ بارسلونا، ممکن است چند هفته طول بکشد تا ترکیبِ یازده نفره‌یِ آشنا و همیشگیِ تیمِ انریکه را ببینیم. ولی شانسِ بارسلونا برایِ بازیِ امشب این است که سویا سه‌شنبه شب در سوپر کاپِ اروپا 120 دقیقه مقابلِ رئال مادرید بازی کرد و با شکست در دقیقه‌یِ آخر، به اعترافِ مربیِ جدیدش، خورخه سامپائولی، روحیه‌یِ بازیکنانش افتِ شدیدی کرده است.
 
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-14 11:41:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر