فهرست

حمله عجیب به روزبهانی: 400 میلیون هزینه‌ کردیم

آی اسپورت- احمد ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس در نشست خبری صبح امروز در خصوص بررسی دلایل ناکامی بوکس ایران در المپیک ریو با اشاره به عملکرد احسان روزبهانی تنها بوکسور المپیکی ایران در ریو گفت:«هزینه احسان روزبهانی از محل بودجه فدراسیون تامین شد. از ۲ سال قبل که او سهمیه المپیک ریو را کسب کرد، یک سوییت اختصاصی، تغذیه، حریف تمرینی، سالن بدنسازی و موارد دیگر را برای این بوکسور در نظر گرفتیم. این در حالی است که به سایر اردونشینان اتاق های ۱۵ نفری تعلق گرفت اما روزبهانی با دوستانش در یک سوییت اسکان داده شد.وی گفت: روزبهانی در همه جا اعلام کرده که سفر تدارکاتی قبل از المپیک نداشته است اما او با هزینه فدراسیون اردوی ۱۰ روزه ای در ایتالیا داشت. به اردوها و تورنمنت های ترکیه، جمهوری آذربایجان و چین هم اعزام شد. روزبهانی و اکبر احدی مربی او اعلام کرده اند که حقوقی دریافت نمی کنند در حالیکه احدی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان حقوق به عنوان اضافه کار دریافت می کرد چون این مربی کارمند تربیت بدنی است و برای مربیگری او در کنار روزبهانی مرخصی او را هماهنگ کردیم.»


۴۰۰ میلیون تومان برای روزبهانی هزینه کردیم
 برای احسان روزبهانی در مجموع ۴۰۰ میلیون تومان برای المپیک ریو هزینه شده است. از زمان کسب سهمیه المپیک، روزبهانی ماهیانه ۲ میلیون تومان حقوق از فدراسیون دریافت کرده است و فدراسیون پس از کسب سهمیه المپیک نیز به عنوان اولین ارگان مبلغ ۱۰ میلیون تومان به او پاداش داد.هر چند که پاداش ۱۰ میلیون تومانی و پاداش کمیته هم از بودجه فدراسیون کم شد.
نمی دانم روزبهانی و احدی با کدام مجوز قبل از المپیک به دیدار وزیر ورزش رفتند و هر کدام مبلغ ۱۴میلیون تومان پاداش گرفتند که این مبلغ هم از بودجه فدراسیون کم شد. حق این بود که به ما هم خبر می دادند و این کار باعث دلخوری سایر بوکسورها شد. این ۲ نفر زیر چتر حمایتی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک رفتند بدون آنکه بدانند آیا لازم است که رییس فدراسیون هم در دیدار با وزیر حضور داشته باشد؟
طبق قانون باید سی درصد از این مبلغ را برای هزینه هایی که کردیم از روزبهانی می گرفتیم اما فدراسیون یک ریال هم از این مبلغ کم نکرد و به روزبهانی و احدی بخشید. چون مقام سیاسی بودم خطر کردم این مبلغ را وارد ایران کردم. فدراسیون جهانی همه هزینه های روزبهانی را پرداخت می‌کند و سی درصد فدراسیون برای سرمایه گذاری های قبلی بوده که در حق روزبهانی انجام شده است. با این حال چهار بوکسور نیمه حرفه ای دیگر ایران این مبالغ را دریافت نکردند.

شیطنت احدی برای ریاست است
احدی همه تلاشش برای کسب ریاست فدراسیون است. اگر از این پس به عنوان رییس فدراسیون بوکس به کارم ادامه دهم می گویم که اکبر احدی دیگر جایی در تیم ملی ندارد و در نظر دارم ۲ مربی خوب و جوان از کوبا استخدام کنم. احسان روزبهانی هم با این شرایط تمام شده است. او در المپیک ریو مثل یک بوکسور مبتدی عمل کرد.
 احدی خودش خواست به صورت اختصاصی با روزبهانی کار کند. احدی و روزبهانی بدون هماهنگی با فدراسیون پزشک و مربی بدنساز استخدام کردند و نتیجه اش را نیز دیدند.
وزارت ورزش عنایتی نسبت به بوکس ندارد. در کمیته ملی المپیک نیز هر مسئولی یک نظر دارد و هیج فردی به بوکس دلخوش نیست. به نظر می رسد من اشتباه کردم وارد بوکس شده ام. با همه مشکلات بوکس را به اینجا رساندیم و امیدوار به تعامل بیشتر هستیم. هیچ امتیازی به ما نداده اند و دولت در سالن بوکس مجموعه شیرودی هیچ سهمی ندارد چون تمام هزینه های آن را شخصا انجام دادیم.
از این مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برا یبخش همگانی کسر شد و در مجموع یک میلیارد آن را دریافت کردیم. از این مبلغ هزینه های جاری فدراسیون، اردوها و هفت اعزام را انجام دادیم و کمیته ملی المپیک هم بودجه ما را به طور کامل پرداخت نکرد. 
کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2016-08-14 15:25:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر