فهرست
گودرزی: بدهی ۶۰ میلیاردی پرسپولیس را از بیت‌المال پرداخت نمی‌کنیم
گودرزی: بدهی ۶۰ میلیاردی پرسپولیس را از بیت‌المال پرداخت نمی‌کنیم

گودرزی: بدهی ۶۰ میلیاردی پرسپولیس را از بیت‌المال پرداخت نمی‌کنیم

وزیر ورزش وجوانان گفت: بدهی ۶۰ میلیاردی پرسپولیس را از جیب بیت المال پرداخت نمی‌کنیم، چون قراردادهای فوتبال شفاف نیست.

محمود گودرزی در گفت‌وگو با تسنیم در نهاوند، اظهار کرد: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا سه ماه آینده در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار می‌گیرند و تا پایان شهریورماه به بخش خصوصی واگذار می‌شوند تا شاید شرایط بهتری ایجاد شود.

وی گفت: پس از کار حسابرسی که توسط وزارت ورزش انجام شد بدهی باشگاه پرسپولیس حدود 60 میلیارد تومان برآورد شده است، ولی در روزهای اخیر افراد دیگری نیز چک طلب این باشگاه را در دست دارند که احتمال دارد رقم این بدهی بیشتر شود و وزارت ورزش نیز این بدهی میلیاردی را از جیب بیت المال پرداخت نمی‌کند.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: قرارداد باشگاه‌ها و فوتبالیست‌ها شفاف نیست و از طرف این وزارتخانه امکان هیچ نوع کمکی وجود ندارد، چرا که همیشه فوتبالیست‌ها طلبکار هستند و هزینه سرسام‌آوری را به بیت المال وارد کرده‌اند و مردم راضی به پرداخت این پول از صندوق بیت المال نیستند.

گودرزی عنوان کرد: مدیران تیمهای صنعتی شرکت کننده در لیگ فوتبال به هیچ وجه خارج از قرارداد بسته‌شده و ثبت در سازمان لیگ، کمک مالی و مادی دیگری  نکنند، درغیر این صورت اسامی کسانی را که در روند عمومی سالم‌سازی مورد نظر تخلف کنند رسانه‌ای می‌کنیم و آن زمان بخش‌های نظارتی وارد عمل می‌شوند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: قراردادهای میلیاردی برخی تیم‌های فوتبال و مسائل و حاشیه‌های به وجود آمده پیرامون آنها را خوشبختانه مردم می‌دانند و نسبت به این قضایا بسیار مطلع، آگاه و البته بسیار حساس در رعایت عدالت هستند که این حساسیت بسیار مثبت به ما کمک می‌کند.

وی اظهار کرد: مسئولان و بازرسان مختلف از نهاد ریاست جمهوری، سازمان‌های نظارتی، کمیسیون اصل 90 مجلس و البته خود وزارت ورزش و جوانان را دعوت کردم تا این قراردادها را نه برای تیم‌های تحت پوشش خودمان بلکه برای همه تیم‌ها بررسی کنند.

گودرزی عنوان کرد: خوشبختانه کمکی که رسانه‌ها در افشای این نارسایی‌ها و ناهنجاری‌ها در بخش ورزش و فوتبال کردند، موجب شد که فضای عمومی به این سمت حرکت کرده که تیم‌های دیگر داوطلبانه و به‌صورت شفاف لیست قراردادهای خود را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند و ما این اقدام آنها را به فال نیک می‌گیریم.

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: باید جوری حرکت و رفتار کنیم تا نظام مالیاتی و نظام مدیریتی کارشان را به‌درستی انجام دهند و کسانی که مطالباتی دارند بتوانند در یک روال منطقی، حقوقی، روشن و شفاف به حق خود برسند و مدیریت‌ها نیز بتوانند پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند و براساس آن از قبل تأمین اعتبار کنند.

وی گفت: به‌نظرم درطول زمان سوء مدیریت‌ها سبب انباشت بدهی‌های سنگین چندین ساله شده، ارقام درشت برای بازیکنان در نظر گرفته شده که یا پرداخت نشده و یا از طرق دیگری پرداخت شده، بازیکنان مطالبات زیادی دارند و طبیعتاً وقتی که وضع قرارداد مخدوش است پرداخت امکان پذیر نیست.

گودرزی افزود: هدف از سفرم به شهرستان نهاوند مشخص شدن تکلیف مجموعه ورزشی مهندس علیمرادیان است که به‌شکل خیّرساز است و متأسفانه بلاتکلیف، که امیدوارم در این سفر بتوانیم به توافقی برسیم و مشکلات آن را برطرف کنیم تا مردم از این مجموعه بسیار زیبا و خیّرساز بیشترین استفاده بهینه را با کمترین هزینه بکنند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: بیش از 3هزار پروژه ورزشی در سطح کشور داریم که تعداد زیادی از آنها نیمه‌کاره رها شده‌اند که چندین نمونه از آن مانند مجموعه ورزشی بانوان در شهر شما و چندین پروژه دیگر از جمله این طرحهای نیمه‌تمام است.

     
آی اسپورت
2014-04-17 14:16:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر