فهرست

آنالیز: زلاتان مثل همیشه شروع کرد

آی‌اسپورت – استادیومِ 11 هزار نفره‌یِ وایتالیتی در جنوبِ انگلیس در مقایسه با دله آلپی و سن سیرو و نوکمپ و پارک د پرنس خیلی کوچک و گمنام است، اما شروعِ زلاتان با منچستر یونایتد در لیگِ برتر با نمایشی کامل از مهاجمِ 33 ساله‌یِ سوئدی همراه بود.
 
زلاتان پیش از این در اولین بازی‌اش برایِ یوونتوس، بارسلونا و پاریس سن ژرمن در لیگ گل زده بود، کاری که در نیمه‌یِ دوم مقابلِ بورنموس هم انجام داد و پیروزی‌ای مقتدرانه برایِ اولین بازیِ ژوزه مورینیو به عنوانِ مربیِ منچستر یونایتد در لیگِ برتر ساخت. جیمی ردنپ، هافبکِ سابقِ لیورپول و کارشناسِ اسکایِ اسپورتس در این باره می‌گوید: «این نمایش باعث میشه اعتماد به نفس اون بالاتر هم بره. از خوشحالیِ گلش معلوم بود چقدر براش مهم بود. هوادارایِ منچستر یونایتد عاشقِ زلاتان میشن.»
 
زلاتان که قبل از بازی اعلام کرده بود فقط برایِ پیروزی به منچستر یونایتد آمده، نیمه‌یِ اول را، درست مثلِ بازیِ کامیونیتی شیلد مقابلِ لستر سیتی با یک پاسِ پشتِ پا شروع کرد، اما در ادامه تنها 18 بار به توپ ضربه زد، کمتر از تمامِ بازیکنانِ آتفیلدِ یونایتد. زلاتان در نیمه‌یِ اول معمولا جلوتر از وین رونی و خوان ماتا بازی می‌کرد و تاثیرِ زیادی در باکسِ حریف نداشت. اما در نیمه‌یِ دوم با عقب‌تر آمدنش و شرکتِ بیشترش در بازی‌سازی، فضایِ بیشتری برایِ رونی و ماتا و آنتونی مارسیال و حتی آنتونیو والنسیا ایجاد شد و بازیِ یونایتد در بعدِ هجومی روان‌تر شد.
 
تنها هفت دقیقه از شروعِ نیمه‌یِ دوم می‌گذشت که زلاتان با یک پاسِ پشتِ پایِ آکروباتیک رونی را در موقعیتِ تک به تک با آرتور بروچ قرار داد، اما دروازه‌بانِ بورنموس مانع از ورودِ توپ به دروازه شد. یونایتد که با تک گلِ ماتا در دقایقِ پایانیِ نیمه‌یِ اول 0-1 از میزبانش پیش بود، چند دقیقه بعد رویِ حرکت و ارسالِ خوبِ والنسیا و توپی را رویِ پایِ مارسیال درست ننشست، با ضربه‌یِ سرِ رونی به گلِ دوم رسید. در دقیقه‌یِ 62 زلاتان با یک ضربه‌یِ ایستگاهی یک بارِ دیگرِ دروازه‌یِ بورنموس را تهدید کرد و دو دقیقه‌یِ بعد با شوتی از راهِ دور بالاخره رکوردِ خودش در گل زدن در بازی‌هایِ اولِ لیگ را حفظ کرد.
 
زلاتان که فصلِ پیش 38 گل در لیگِ یکِ فرانسه برایِ پاریس سن ژرمن زد، بعد از بازی گفت: «اصلا ساده نیست. همه چیز برایِ من جدیده. محیط، استادیوم‌ها، هم‌تیمی‌ها. اما کم‌کم عادت میکنم. من فقط بازیِ خودمو میکنم و باعث میشم تیمم ببره. و به همین کار ادامه میدیم.»
 
با بالا رفتنِ هماهنگیِ رونی و زلاتان، و البته با مارسیال و مارکوس رشفورد، خطِ حمله‌یِ یونایتد پیشرفتِ چشمگیری نسبت به فصلِ کابوس‌وارِ پیش می‌کند. فعلا یک بازی و یک برد برایِ مورینیو و یک گل برایِ زلاتان. این تازه شروع کار است، اما نشانه‌هایِ امیدوارکننده‌ای در این تیم دیده می‌شود.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-15 09:47:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر