فهرست

کارشناسی: آرسنال دیگر گزینه‌ی اول نیست

آی‌اسپورت – چلسی، منچستر یونایتد، منچستر سیتی و لیورپول در این تابستان همه بیشتر از آرسنال خرج کرده‌اند. آرسن ونگر که تابستانِ پیش حتی یک بازیکنِ آتفیلد هم نخرید (اتفاقی که بینِ تمامِ تیم‌هایِ پنج لیگِ اولِ اروپا بی‌مانند بود) و فقط پتر چک را به تیمش اضافه کرد، این تابستان با 30 میلیون پوند گرانیت ژاکا را از بوروسیا مونشن‌گلادباخ خرید.
 
در نقطه‌یِ مقابلِ رقبایِ آرسنال بازیکنانی مثلِ انگولو کانته، میچی باتشوایی، پل پوگبا، هنریک مخیتاریان، زلاتان ایبراهیموویچ، نولیتو، جان استونز، ایلکای گوندوگان، جورجینیو واینالدوم و سادیو مانه را خریدند. منطقِ ونگر برایِ این رویکرد بالا بودنِ بیش از حد قیمت بازیکنان و درنتیجه وارد نشدن به بازار ترنسفرهاست.
 
اما تیری آنری، ستاره‌یِ سابقِ آرسنال و کارشناسِ اسکای اسپورتس با این رویکرد موافق نیست: «چیزی که من درک نمیکنم اینه که باشگاه مدام میگه ثروتمنده و میتونه با هر تیمی در بازار ترنسفر رقابت کنه. اما وقتی فصل شروع میشه میبینیم که عملا اینطور نیست. پس کدوم را باور کنیم؟»
 
«آیا آرسنال هنوز گزینه‌یِ اولِ بازیکنان برایِ بازی در لیگ برتره؟ اول اینکه اگر بازیکنِ بزرگی قابلِ خریدن باشه آرسنال پولش را داره؟ بعد اینکه آیا این قیمت‌ها دیوانه‌واره؟ بله همه میدونیم که هست، ولی به هر حال باید پرداخت بشه. و نکته‌یِ آخر اینکه حتی اگر آرسنال پولش را داشته باشه و حاضر به پرداختش هم باشه، آیا بازیکن دست داره به آرسنال بیاد؟ این نکته‌ایه که باید بهش فکر کنیم. من فکر نمیکنم آرسنال دیگه گزینه‌یِ اول باشه.»
 
مصدومیتِ مدافعینِ اصلیِ آرسنال، یعنی پر مرته‌ساکر، لوران کوشیلنی و گابریل، باعث شد تا ونگر از زوجِ مدافعینِ میانیِ راب هولدینگ و کالوم چیمبرز استفاده کند، زوجی جوان و کم‌تجربه که یکی از مهمترین دلایلِ شکستِ آرسنال بودند. آماده نبودنِ اولیویه ژِیرو هم ونگر را مجبور کرد از الکسیس سانچز در نوکِ خطِ حمله استفاده کند.
 
آنری درباره‌یِ این وضعیتِ آرسنال می‌گوید: «آرسنال نیاز به یک مهاجم و یک مدافعِ مرکزی داره. این مهاجمِ مرکزی لزومی نداره حتما یکی از بهترین مهاجمین جهان باشه، فقط بازیکنی که با ژیرو تفاوت داشته باشه و بعدِ جدیدی به تیم بده. تیمی که قهرمانِ لیگ میشه همیشه بهترین مهاجم را نداره. من خودم در فصلی آقای گل شدم که قهرمان نشدیم. اگه آرسنال مهاجم نخره باید از الکسیس تویِ این پست استفاده کنه.»
 
بعد از بازی، گرم سونس، ستاره‌یِ سابقِ لیورپول و دیگر کارشناسِ اسکای اسپورتس هم در تاییدِ حرف‌هایِ آنری و درباره‌یِ رویکردِ ونگر گفت: «ونگر باید با حقیقت روبرو بشه. تیمِ ونگر به اندازه‌یِ کافی خوب نیست و خودش هم اینو میدونه و باید قبول کنه که برایِ بازیکنانِ خوب باید پولِ زیاد بده. همونجور که سر الکس فرگوسن قبول کرد، همونجور که رومن آبراموویچ و من سیتی قبول کرد. آرسنال در حالِ حاضر در وضعیتِ بدی قرار گرفته، وضعیتی که خودشان برایِ خودشان ساختن.»
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-15 10:21:36
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر