فهرست

اینفوگرافیک: باتشوایی ذخیره‌ی طلایی

آی‌اسپورت – نداشتنِ پوششی مناسب برایِ دیگو کاستا یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتِ چلسی در فصلِ پیش بود. الکساندر پاتو، رادامل فالکائو و لویک رمی هیچکدام تواناییِ بازی کردنِ نقشِ کاستا را نداشتند. این فصل، خریدِ میچی باتشوایی از مارسی توسطِ آنتونیو کونته می‌تواند کمکِ بزرگی به چلسی بکند.
 
هنوز سیستمِ ثابتِ تیمِ کونته مشخص نیست. کونته در بازی‌هایِ پیش‌فصل تیمش را هم با یک مهاجم و هم با دو مهاجم چیده است. حتی اگر چلسی با دو مهاجم بازی کند هم امکانِ قرار گرفتنِ ادان آزارد کنارِ کاستا در مرکزِ خطِ حمله است. بدین ترتیب شاید باتشوایی مجبور شود فصل را از رویِ نیمکت شروع کند، اتفاقی که البته برایِ مهاجمِ 22 ساله‌یِ بلژیکی جدید نیست.
 
باتشوایی در فصلِ 2015-2014 در لیگِ یکِ فرانسه 25 بار برایِ مارسی بازی کرد که 19 بارش به عنوانِ بازیکنِ ذخیره بود. و نکته‌یِ مهم اینجاست که در طولِ دو فصلِ گذشته هیچ بازیکنی در پنج لیگِ اولِ اروپا به اندازه باتشوایی بعد از رفتن به زمین گل نزده است (9).
 
با پیشرفتِ باتشوایی در فصلِ پیش او 32 بار در ترکیبِ اصلیِ مارسی قرار گرفت و 17 گل در لیگ زد و 9 پاسِ گل داد. از این منظر فقط ستاره‌هایِ پاریس سن ژرمن یعنی زلاتان ایبراهیموویچ (51 گل+پاسِ گل) و آنخل دی ماریا (28 گل+پاسِ گل) بالاتر از او ایستادند.
 
سرعت، قدرت و نوعِ بازیِ پرتلاش و دونده‌یِ باتشوایی همه عواملی کلیدی در فلسفه‌یِ فوتبال کونته است و عواملی که به مهاجمِ جدیدِ چلسی کمک می‌کند خیلی زود خودش را در لیگِ برتر ثابت کند, چه به عنوانِ بازیکنی ثابت، چه به عنوانِ ذخیره‌ای طلایی.
 
 
     
آی اسپورت
2016-08-15 11:13:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر