فهرست

یادداشت/ دفاع چلسی کونته را فلج می کند

نیزار کینسلا
آنتونیو کونته قرار است امشب اولین بازی رسمی اش در لیگ برتر انگلیس را تجربه کند و شکی در این نیست که خط دفاعی تیمش او را ناامید می کند. سرمربی سابق یووه همیشه استراتژی فوتبالی اش را بر اساس خط دفاعی ای قوی ساخته است که معمولا هم از ترکیب ترسناک لئوناردو بونوچی، جورجیو کیلینی و آندرا بارزاگلی تشکیل شده است.

در چلسی اما کونته در تمرینات پیش فصل هم از خط دفاعش انتقاد کرده بود. با مصدومیت کورت زوما او فقط جان تری، برانسیلوا ایوانوویچ و گری کیهیل را در اختیار دارد. تری اسطوره باشگاه است. اما بعید است این فصل انتخاب اصلی سرمربی ایتالیایی باشد و بعد از امضای قرارداد جدید خودش هم می داند که مسئولیت کمتری به او سپرده می شود.

مشکلات دفاعی باشگاه بیشتر از همه مربوط به پست دفاع میانی است. جایی که ایوانوویچ فصل گذشته لرزان و ناپایدار نشان داد و به طرز وحشتناکی سرعت و البته اعتماد به نفسش را از دست داد. اولا آینا هنوز اولین بازی اش برای چلسی را انجام نداده است و در تمرینات پیش فصل جایگزینی برای ایوانوویچ و آسپلیکتا بود. او حالا جای بابارحمانی را گرفته که به طور قرضی به شالکه پیوسته است.

اما دردهای چلسی وقتی بیشتر می شود که به این نکته اشاره کنیم که رقیبش، منچسترسیتی، جان استونز را به خط دفاعی اضافه کرده است؛ بازیکنی که مورینیو فصل گذشته او را می خواست. منچستریونایتد اریک بیلی را خریده و آرسنال هم می خواهد شکودران موستافی را جذب کند.

چلسی اما همه تخم مرغ های نقل و انتقالاتش را در یک سبد گذاشت و همه تمرکزش را روی کالیدو کولیبالی از ناپولی گذاشت و در حالی که خود بازیکن می خواست در چلسی بازی کند، معامله کردن با آئورلیو دلاورنتیس بعد از جدایی ایگواین خیلی سخت شده بود و او روی رقم درخواستی اش پافشاری می کرد.

خرید او اما می توانست برای اعماد به نفس کونته و تیمش هم مفید باشد. اما انجام نشدنش هم برعکس نتیجه منفی خواهد داشت. چلسی به پشتوانه خرید او هکتور، رحمان، آکهو کریستینسن را به طور قرضی به تیم های دیگر فرستاد.

بازیکنان دیگری که به چلسی نسبت داده شدند ویکتور لیندلوف و لامینه کونه بودند و حالا باید هر طور شده یکی از این دو یا هر دو را به خدمت گیرند تا با مشکلات ناکامی در جذب کولیبالی کنار بیایند.

کونته اما برای عملی کردن تاکتیک هایش باید روی مدافعانش حساب کند و سوال اینجاست که آیا می تواند یا نه؟ شکی در این نیست که انگولو کانته می تواند مهره ای تاثیرگذار در امور دفاعی آبی های لندن باشد، اما در این هم شکی نیست که چلسی با خرید فقط او و میکی باتشوای ترانسفرمارکت ناموفقی را پشت سر گذاشته است. این اتفاق برای دومین سال پیاپی می افتد و سال گذشته تاثیرش را در تیم مورینیو دیدیم. شاید همین اتفاق این بار برای سرمربی ایتالیایی بیفتد.

فعال نبودن چلسی در بازار نقل و انتقالات حتی هواداران چلسی را هم ناامید و سردرگم کرده و درکش برای آن ها سخت است که باشگاه ثروتمندشان در این تابستان فقط دو بازیکن خریده است. اما به غیر از کولیبالی آن ها برای جذب لوکاکو هم ناموفق بودند. به نظر سران استمفوردبریج 28 میلیون پوند رقم زیادی برای بازگرداندن این بازیکن به تیم بود.

کونته تا همین جا هم بارها درباره نارضایتی اش از مدافعان تیمش صحبت کرده، اما مجبور است طوری رفتار کند که مسئولان نقل و انتقال چلسی بیشتر هوای او را داشته باشند، چون هنوز بازار نقل و انتقالات تمام نشده است. او امیدوار است که باشگاه تا قبل از 31 آگوست که پنجره نقل و انتقالات بسته می شود، حداقل دو بازیکن دیگر برایش بخرد. برای همین هنوز در انتقاد کردن دست به عصا راه می رود. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-15 16:23:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر