فهرست

با انصراف از اتحادیه:عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ می‌شود؟

آی‌اسپورت- تکلیف  نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ بعد از حضور مهدی تاج روی صندلی ریاست فدراسیون، همچنان نامشخص است. مهدی تاج بعد از انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرده بود که در پایان لیگ پانزدهم در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد ولی حتی با وجود گذشت چهار هفته از شروع لیگ شانزدهم، هنوز وضعیت انتخاب نایب رئیس دوم مشخص نیست و سازمان لیگ با سرپرستی علی کاظمی اداره می‌شود.

این در حالی است که گمانه زنی‌های زیادی برای انتخاب رئیس سازمان لیگ صورت گرفته است. گفته می‌شود وزارت ورزش برای انتخاب گزینه موردنظرش فشار زیادی را روی فدراسیون فوتبال وارد کرده و یکی از دلایلی که امیر عابدینی مصاحبه‌های تندی علیه وزارتخانه انجام داد، همین موضوع بوده است.

از سوی دیگر، مهدی تاج علاقه‌ای ندارد تا وزارت ورزش در کار انتخاب نایب رئیس دوم فدراسیون هم دخالت کند. تاج مصمم است گزینه موردنظر فدراسیون فوتبال را روی صندلی ریاست سازمان لیگ بنشاند و در واقع جانشین خودش در این سازمان را انتخاب کند.

یکی از گزینه‌های مورد نظر تاج برای سازمان لیگ، عزیزالله محمدی رئیس اتحادیه فوتبال بود. محمدی در چند روز گذشته حتی مذاکراتی با تاج داشته و عنوان کرده آمادگی بازگشت مجدد به سازمان لیگ را دارد. محمدی پیش از این و در دوره اول ریاست کفاشیان در فدراسیون فوتبال، رئیس سازمان لیگ بود و سپس بعد از کنارگذاشته شدن از این سازمان، رئیس اتحادیه فوتبال شد.

برگزاری انتخابات اتحادیه فوتبال و انصراف عزیزالله محمدی از این انتخابات می‌تواند تایید کننده بازگشت وی به سازمان لیگ باشد. باید دید جدال زیرپوستی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای انتخاب رئیس سازمان لیگ در نهایت به کجا خواهد کشید. آیا وزارت ورزش که حتی گزینه موردنظرش را به تاج معرفی کرده می‌تواند رئیس بازوی اجرایی فدراسیون در برگزاری لیگ را انتخاب کند و یا مهدی تاج به صورت مستقل درباره این رکن اصلی فدراسیون تصمیم گیری خواهد کرد.کدخبر: 9412

منبع: مهر
     
آی اسپورت
2016-08-15 17:08:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر