فهرست
آمار هفته 20 جزیره: پیش‌به سوی رکورد فرگوسن
آمار هفته 20 جزیره: پیش‌به سوی رکورد فرگوسن

آمار هفته 20 جزیره: پیش‌به سوی رکورد فرگوسن

آی اسپورت- در هفته‌ بیستم لیگ جزیره آمار جالب توجهی از بازیکنان و تیم‌ها ثبت شد. هفته‌ بیستم لیگ جزیره  آغاز شد. یونایتد و سیتی حریفان شان را شکست دادند  ولی لیورپول برابر ساندرلند به تساوی دو بر دو رضایت داد.در زیر مهم‌ترین آمار این هفته‌ از رقابت‌های لیگ انگلیس را مرور می‌کنیم.

* ژوزه مورینیو آخرین بار زمانی که سرمربی رئال‌ مادرید بود به هفت پیروزی پیاپی رسید. او حالا توانست این آمار را با یونایتد تکرار کند.

* منچستریونایتد اکنون ۱۳ بازی بدون شکست را پشت‌سر گذاشته است که بعد از رفتن الکس فرگوسن، بیشترین تعداد بازی پی در پی است که شیاطین سرخ شکست نخوردند. یونایتد آخرین بار وقتی فرگوسن سرمربی این تیم بود، ۱۸ بازی بدون شکست داد.

* زلاتان ایبراهیموویچ ۱۸ گل خود را برای منچستریونایتد زد؛ آن هم در حالی که دو روز از سال جدید میلادی گذشته است. او اکنون  یک گل بیشتر از تعداد گل‌های آنتونی مارسیال که بهترین گلزن یونایتد در فصل قبل بود به ثمر رسانده است.

* خوان ماتا از زمانی که برای یونایتد به میدان رفته، با ۲۵ گل و ۱۵ پاس گل بعد از وین رونی در رده دوم موثرترین بازیکنان یونایتد قرار داشته.

* سوفیان فغولی با اخراج در ‌دقیقه ۱۵ زودترین اخراج این فصل لیگ انگلیس را به نام خود ثبت کرد.

* زلاتان روز گذشته برای هشتصد و بیستمین بار به میدان رفت. او در طول ۱۸ سال فوتبال بازی کردن تنها ۳۶ بازی را به دلیل مصدومیت از دست داده که آمار خوبی است.

* وستهام از فصل قبل تاکنون با هشت بازیکن اخراجی بیشترین اخراج را در لیگ برتر داشته .

* ساندرلند اولین تیم بعد از سال‌ ۲۰۱۱ است که در یک بازی دو ضربه پنالتی‌ را به گل تبدیل می‌کند.

* منچسترسیتی این فصل از ۱۰ بازی آخر خود در اتحاد تنها در دو بازی گل نخورده.

* سرخیو آگوئرو توانست به عنوان بازیکن تعویضی برای تیمش گلزنی کند. او این کار را قبلا در سال ۲۰۱۴ برابر لیورپول کرده بود.

* گائل کلیشی سومین گل خود در ۳۱۱ بازی در لیگ به ثمر رساند. او یک گل برای آرسنال زده بود و هم‌ اکنون دو گل برای سیتی در کارنامه دارد.

* فرناندینیو با اخراج در بازی با برنلی به رکورد دو اخراج ماریو بالوتلی برای این تیم در سال ۲۰۱۱ دست یافت.‌

* جرمین دفو چهارمین بازیکنی شد که در ۱۰ فصل مختلف لیگ جزیره بیش از ۱۰ گل زده. الن شیرر،  وین رونی و فرانک لمپارد پیش‌تر این کار را کرده بودند.

* لسترسیتی از ۲۰ بازی این فصل خود ۲۱ امتیاز را کسب کرده است که ضعیف‌ترین آمار مدافع‌های  عنوان قهرمانی در تاریخ خود است.

     
آی اسپورت
2017-01-03 18:36:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر