فهرست
یادداشت روز : رئال 11 بازیکن توجیه شده داشت ؛ یک اینیستا برای برد بارسا کافی نبود
یادداشت روز : رئال 11 بازیکن توجیه شده داشت ؛ یک اینیستا برای برد بارسا کافی نبود

یادداشت روز : رئال 11 بازیکن توجیه شده داشت ؛ یک اینیستا برای برد بارسا کافی نبود

آی اسپورت - رئال مادرید شب گذشته با شایستگی نوزدهمین کوپا دل ری خود را با شکست بارسا بدست آورد. رئال مادرید در غیاب رونالدو ، ولی با حضور 11 بازیکن از جان گذشته ، در مقابل بارسلونای غم زده این پیروزی حساس را کسب کرد. منتقد روزنامه As در یادداشت امروز خود نگاهی داشته به این بازی :


« بارسا دیشب یک اینیستای تمام نشدنی و در نقطه مقابلش یک مسی که فقط در یک محوطه دو در دو فوتبال بازی می کرد را در اختیار داشت . در طرف دیگر مادرید متشکل بود از 11 بازیکن کاملا توجیه شده که می دانستند در هر دقیقه از بازی چه باید بکنند. آنها از همان دقیقه اول ، برنامه خود را به بهترین شکل ممکن پیاده کردند. برنامه چنین بود : خوب دفاع کردن و سپس ضد حمله های برق آسا »


« نمی توان از نقش چند بازیکن مادرید بی تفاوت گذشت. دیشب یکی از شب های خوب دی ماریا بود و کریم با وجود اینکه تا توانست موقعیت گل خراب کرد اما در یکی از وظایفی که به او محول شده بود موفق عمل کرد. او با دوندگی بی امان خودش وظیفه داشت که فضا را برای بیل ، دی ماریا و ایسکو ، در ضد حملات باز کند . ایسکو در بازی دیشب در مرکز زمین بکار گرفته شده بود. پستی غیر معمول برای او . در این پست او وظیفه داشت که ضمن حفظ توپ و رساندن آن به بیل و بنزما ، از نفوذ های آلوز جلوگیری کند. این مالاگایی جوان نقش خودش را تا زمانی که در زمین بود بخوبی انجام داد.اما گرت بیل ! بدون شک موثر ترین بازیکن زمین بود . بسیار دوید و با وجود بدشانس بودن در برخی صحنه ها ، در بهترین زمان ممکن پرونده بازی را به نفع مادرید بست »
« بارسا در روزی که خلاقیت های فردی بازیکنانش افت کرده بود ، بازهم اینیستا را داشت که برایش می درخشید. در تمام دقایق بازی بنظر می آمد که او بجای مسی بازی می کند. به محو شدن مسی اضافه کنید ضعف مفرط خط دفاعی بارسا را .در راس این خط دفاعی ، پینتو کاملا متزلزل نشان می داد. چه در دفع توپ و چه در رساندن توپ به مدافعین. هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک می شدیم نقش مربیان دو تیم سنگین تر می شد . یک بار دیگر تاتا مارتینو از اتوبوس بازی جا ماند . در حالی که بنظر می رسید پدرو لیاقت بازی کردن از ابتدا را دارد ، تاتا در 30 دقیقه پایانی به وی فرصت بازی داد و بدتر اینکه نیمار را نیز 70 دقیقه در کناره راست زمین محبوس کرده بود.ژاوی هم که به وضوح از فرم همیشگی خودش به دور بود ، مشخص نشد که چرا از ابتدا به بازی گرفته شد ! در هر صورت بازی و شاید فصل برای بارسا با شکست تمام شد و  تاتا بار دیگر نشان داد که نمی تواند نسخه شفابخشی برای این بارسا تجویز کند »


«درمیانه میدان رئال ، ژابی آلونسو در پست همیشگی خود بازی می کرد با این تفاوت که در این بازی بخوبی از جانب ایسکو و دی ماریا حمایت می شد . با وجود اینکه هم ایسکو و هم دی ماریا در پست معمول خود بازی نمی کردند اما به کمک آلونسو خط میانی مادرید را تبدیل به نقطه قوت این تیم کرده بودند »

« گل گرت بیل از آن گل هایی بود که شاید سالها بگذرد و نمونه اش تکرار نشود. در کشنده ترین لحظات بازی این گل به ثمر رسید اما هنوز 3 دقیقه دیگر زمان باقی بود و اینجا بود که دو چهره دیگر به مهره های تاثیر گذار این بازی اضافه شدند. کاسیاس و تیر دروازه. درست است که ایکر نتوانست شوت نیمار را دفع کند و این بار تیر دروازه بود که معجزه کرد ، اما کیست که نقش مهم ایکر در اتحاد و از خودگذشتگی تیمی رئال در بازی دیشب را انکار کند ؟ دیشب خدا با کاسیاس بود و چقدر خوب شد که ضربه نیمار به تیر خورد تا کاپیتان نتیجه یکسال صبر خود را با بلندکردن جام بگیرد »


مادرید بازی را برد و این کار را با شایستگی انجام داد از طرف دیگر نیز باید اذعان داشت که فصل برای بارسا در همین نقطه به اتمام رسید.


J.J.Santos

j.j santos : As

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-17 22:00:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر