فهرست

مایلی‌کهن: من بیشتر از محمد بنا اشک ریختم

آی اسپورت- محمد مایلی‌کهن رابطه بسیار نزدیکی با محمد بنا و کشتی‌گیران دارد و همیشه از آن‌ها حمایت کرده است. این مربی با سابقه فوتبال ایران مسابقات المپیک را دنبال می‌کند و به شدت از گریه‌های محمد بنا ناراحت شده است. او در این مورد به ایلنا گفت:«نمی‌دانم چه بگویم. من بیشتر از بنا اشک ریختم؛ برای زحماتی که این مرد بزرگ کشید. کشتی محلی از اعراب در ورزش‌های ما نداشت. ما در تمام تاریخمان مدال برنز خدا بیامرز محمد پذیرایی را داشتیم. یک مدال طلای خدا بیامرز فیروز علیزاده را در آرژانتین داشتیم. مدال نقره آقای علی‌آبادی در مونیخ را داشتیم. خود آقای بنا مدال طلای آسیا و مدال نقره مسابقات جهانی را دارد.
بنا می‌آید و با شجاعت و درایتش قهرمانی تحویل می‌دهد که دیگر نمی‌شود به این اتفاق گفت قهرمان؛ بلکه آنها سوپر قهرمان هستند.»
مایلی کهن ادامه می دهد: «حمید سوریان فقط اسطوره ایران نیست؛ او اسطوره کشتی جهان است. کسی که من فکر می‌کنم بعد از کارلین، قهرمان افسانه‌ای کشتی، افسانه کشتی جهان است. خیلی ها باید بدانند همه چیز مدال نیست. من فکر می‌کنم مردم ما الان محمد بنا را بیشتر از گذشته دوست دارند. بیشتر از قبل به آقای بنا اعتقاد دارند. سوریان همیشه برای مردم محترم بوده است و خواهد بود. بقیه بچه‌ها هم زحمت خودشان را کشیدند و یک سال در اردو بودند؛ امید نوروزی، قاسم رضایی، عبدولی و باباجان زاده.من چیز زیادی از کشتی نمی‌دانم اما من فکر می‌کنم حمید سوریان با اینکه باخت زیباترین کشتی‌ها را گرفت.
سوریان هفت امتیاز جلو بود  اما اتفاق نادر در کشتی فرنگی افتاد و سوریان کشتی را باخت. چیزی از ارزشهای حمید کم نمی‌شود و همیشه عزیز بوده و خواهد ماند. همه کشتی‌گیران برای ما عزیزند؛ همه‌شان زحمت کشیدند. آقای بنا به عنوان سردار این ورزشکاران زحمت زیادی کشید و هیچکس‌ نمی‌تواند منکر زحمت‌های بنا شود. به نظر من باید مجسمه‌ این بچه‌ها را در میادین شهر بسازند و نصب کنند.»
کدخبر:9403

 
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-17 19:35:42
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۵۰
قرصهاتو بخور ممی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر