فهرست
رستگاری با ف ک...
رستگاری با ف ک...

رستگاری با ف ک...

آی اسپورت - فرهاد مجیدی برای سومین بار، در قامت سرمربی، به باشگاه استقلال بازگشته است. درباره جایگاه او درمیان هواداران آبی‌های پایتخت، جای هیچ تردیدی نیست. همین جایگاه، به او کمک می‌کند تا در تصمیماتش در کنش‌ها و واکنش‌های حرفه‌اش، استوارتر باشد. اما این سومین جلوس بر تخت هدایت استقلال، می‌تواند برای مجیدی، چالش برانگیزتر از دفعات پیشین باشد.

استقلالی که مجیدی این‌بار تحویل گرفته، بسیار پرمهره‌تر است و در شرایط رقابتی بهتری قرار دارد. نتیجه این قیاس، در برابر استقلال‌های فصول پیش و جایگاه‌شان و البته سایر مدعیان لیگ برتر، قابل مشاهده است. خود مجیدی هم طبیعتا، امروز سرمربی باتجربه‌تری است. هرچند قانون نانوشته "تیم را من نبستم..."، همیشه در دسترس باشد. اما برای کسی که برای سومین بار، در چنین شرایطی، هدایت تیمی را می پذیرد، قابل پذیرش نخواهد بود.

آنچه که به درستی، درباره کاستی‌های عملکرد محمود فکری، به عنوان تشکیل دهنده استقلال فعلی، عنوان می‌شد، ضعف وزن فنی نیمکت و دستیاران او بود. کسانی که بتوانند در شرایط اضطراری، داخل یا خارج از محیط فنی، به کار و کمک سرمربی بیایند. کاری که از عهده دستیاران فکری برنیامد، و این، بی‌تردید برای مجیدی درس بزرگی بود و خواهد بود.

شاید تغییر مهم کادر فنی استقلال، نسبت به آخرین نیمکت مجیدی، جایگزینی فراز کمالوند، به‌جای مجید نامجومطلق باشد. یک سرمربی سابق که به ریزه‌کاری‌های لیگ فوتبال ایران، بسیار مسلط‌تر از سلف خویش است. این انتخاب، قطعا خبر از استراتژی متفاوت مجیدی نسبت به ادوار گذشته، در قبال رقابت‌های قهرمانی داخلی می‌دهد. چنان که، اگر سابقه روابط و رفاقت طولانی مجیدی و کمالوند، دلیل عمده این همکاری بود، چنین اتفاقی می‌توانست، در دوره‌های پیش هم رخ بدهد.

حالا و در میانه راه لیگ برتر، فارغ از داستان جابجایی‌های مربیان تیم‌ها (که به یک رویه در فوتبال ما بدل شده). رصد و مشاهده نتایج این راهبرد تازه سرمربی جوان استقلال، جالب خواهد بود. با همه حاشیه‌های احتمالی‌اش.

 

 

۲۵ ۲  
آی اسپورت
2021-03-08 11:30:00
نظر دهید

۲ نظر
اسمان
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۵:۰۱
با یک برد اونم با پنالتی مشکوک همه چیز درست نشده.صبر پنج هفته بگذره.بعد به به و چه چه بکنین.
Bidad
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۱۰
نان حلال از گلویتان پایین نمی رود فقط بلدید برای استقلال حاشیه درست کنید .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر