فهرست

عاقبت خریدهای اوکراینی پرسپولیس: ورود خارجی ها ممنوع!

آی اسپورت - باشگاه‌های لیگ برتری تا اطلاع ثانوی حق جذب بازیکن خارجی ندارند و دلیل آن هم بر می‌گردد به بازیکنان خارجی بی‌کیفیتی که پرسپولیس با هزینه سنگین در فصل نقل‌وانتقالات جذب کرد. ماجرای عجیب پیوستن دو بازیکن اوکراینی به پرسپولیس که مدت زیادی در رسانه‌های تصویری و نوشتاری سوژه شد و کار را به جایی رساند که وزارت ورزش از شورای برون مرزی خواست فعلاً برای هیچ بازیکن خارجی ویزا صادر نکند. باشگاه پرسپولیس هرگز حاضر نشد در مورد جذب بازیکنان اوکراینی‌اش شفاف‌سازی کند و به نوعی مسئولیت جذب این نفرات به برانکو سپرده شد. در حقیقت این موضوع فعلاً مسکوت خواهد ماند تا مشخص شود برانکو به شاگردان اوکراینی‌اش بازی خواهد داد یا نه. با این وضعیت در آینده خیلی چیز‌ها در مورد این بازیکنان و نحوه پیوستن‌شان به پرسپولیس مشخص خواهد شد.
در روز‌هایی که همه اهالی ورزش درگیر مسابقات المپیک هستند، وزارت ورزش نیم نگاهی هم به باشگاه‌های لیگ برتری داشته و به آنها اجازه جذب بازیکن خارجی را نمی‌دهد. اینکه چرا این اتفاق در روز‌های تقریباً پایانی نقل‌‌وانتقالات رخ داده در نوع خودش جالب است. چه بهتر بود اگر وزارت می‌خواست به این موضوع ورود پیدا کند، خیلی زودتر از این‌ها اقدام می‌کرد.باشگاه‌هایی بودند در لیگ برتر که در فصل نقل‌‌وانتقالات نهایت همکاری را با دلال‌ها داشتند و بازیکنان خارجی جذب کردند که شاید تا پایان فصل هم به کارشان نیاید. به طور مثال در یک باشگاه شهرستانی، برادر مدیر عامل مأمور جذب بازیکنان خارجی شد و او نیز دقیقا سراغ بازیکنانی رفت که مدیر برنامه نداشتند و قیمت‌شان نیز پایین بود. این دسته از بازیکنان را خیلی راحت‌تر می‌شود با قیمت بالا جذب کرد و البته در ادامه که اتفاقات بسیار زیادی رخ می‌دهد.مسابقات لیگ در پایان تعطیلات وارد هفته پنجم می‌شود و برخی باشگاه‌ها که در فصل نقل‌وانتقالات فرصت نکردند بازیکن خارجی جذب کنند و اکنون به دنبال تقویت تیم‌شان هستند، اما برای این کار باید از وزارت ورزش مجوز بگیرند. به طور نمونه باشگاه پیکان با یک مدافع برزیلی به توافق رسیده اما شورای برون مرزی از سوی وزارت ورزش اجازه صدور ویزا برای این بازیکن را ندارد. باشگاه‌های نفت تهران، استقلال خوزستان و ذوب‌آهن هم از دیگر باشگاه‌هایی هستند که برای جذب بازیکن به مشکل برخورده‌اند.بعید نیست همین روز‌ها صدای علی دایی هم در بیاید، چراکه این تیم قصد دارد سه بازیکن خارجی به لیست خود اضافه کند. البته رایزنی‌های باشگاه‌هی مذکور با وزارت ورزش آغاز شده و باید دید نتیجه آن چه خواهد شد. مسئله دیگر اینکه باید دید آیا وزارت ورزش وارد پرونده جذب بازیکنان اوکراینی پرسپولیس هم خواهد شد یا نه؟ به هر حال وقتی یک باشگاه دولتی اقدام به جذب بازیکنان بدون تیم اوکراینی آن هم با رقم بالای یک میلیارد تومان می‌کند، موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت.وزارت ورزش در خصوص برخی قرارداد‌های عجیب و غریب بازیکنان استقلال هم عکس‌العمل نشان داد. ورودی که در نهایت نیز شاهد برکناری بهرام افشارزاده از این باشگاه بودیم، اما باید دید رفاقت دیرینه وزیر ورزش با علی‌اکبر طاهری و معاونش محمد ترکاشوند چه آینده‌ای را برای مسئولان باشگاه پرسپولیس در این باشگاه رقم خواهد زد. هر چند این روزها بیشتر از هر زمان دیگری در مورد استیضاح وزیر ورزش می‌شنویم و رفتن او از وزارت نیز شاید عواقب بدی برای مسئولان باشگاه پرسپولیس هم داشته باشد.


منبع: روزنامه هفت صبح
  ۶  
آی اسپورت
2016-08-18 09:13:42
نظر دهید

۶ نظر
وزیر وزیر ورزش نه وزیر صنایع
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۳۰
به اون چه مربوط
-
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۵۹
این کارگرای اوکراینی اگه صبحا برن سر فرحزاد وایسن بیشتر برای باشگاه فایده دارن
-
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۵۹
بی عرضگی پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی چه دخلی به دیگر باشگاهها دارد ؟ چرا باقی تیمها باید تاوان رفتار غیر عادی مدیران پرسپولیس در جذب بازیکن خارجی را بدهند
-
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۴
در مورد نفت و دیگر باشگاه خصوصى موضوع کاملاً به خودشان مربوطه و مزیت اصلى بخش خصوصى و اصرار دنیا به خصوصى سازى هم به همین دلیل است که هیچ مالک و صاحب سرمایه اى هزینه بیهوده انجام نخواهد داد
ششتقلالی
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۳۷
رابسون و ریوالدو و ردی و پروپچیچ اینقدر خوبن که چشم بازار را کور کردند :)))
-
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۲۷
بازیکنان اوکراینی نیاز به زمان دارند و وقتی در آینده در پرسپولیس درخشش را شروع کردند روسیاهی به حاشیه سازان خواهند ماند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر