فهرست

یادداشت/ هشدار برای ساوتهمپتون: مراقب پوگبا باش

کریس وواکس
اولین بار که شبکه تلویزیونی منچستریونایتد چهره پل پوگبا را به تصویر کشید او برای حضور در تیم اصلی به عنوان بازیکنی تعویضی آماده می شد. تصاویری که مربوط به اولین دوره حضور او در این باشگاه بود. او در آن دوران چند گل هم زد، اما عدم حضور به اندازه کافی در ترکیب اصلی باعث شده بود او بازیکنی کم تجربه باقی بماند.

روز جمعه (امروز) در بازی مقابل ساوثهمپتون، پوگبا بالاخره برای اولین بار در ترکیب اصلی منچستریونایتد به میدان می رود. آن هم بعد از انتقال 89.5 میلیون پوندی اش که رکورد نقل و انتقالات را جا به جا کرد. مدت زیادی گذشت و حالا ستاره جوان 23 ساله امیدوار است این بار بتواند توانایی هایش را ثابت کند.

او در سال 2012 یونایتد را ترک کرد، زمانی که نوجوان بود. او در آن زمان سختی های زیادی کشید. سر الکس او را مسئول مستقیم شکست مقابل بلکبرن در سال 2011 می دانست و می دید که پارک جی سونگ و رافائل بالاتر از او در لیست انتخابی سرمربی برای ترکیب تیم هستند. سوپرایجنت فوتبال، مینو رایولا شاید تنها کسی بود که در آن زمان تشخیص داد بهترین انتخاب جدایی از یونایتد است.

پوگبا در یووه بارها به میدان رفت و به اندازه کافی بازی کرد تا باتجربه شد. او خیلی سریع به تیم آنتونیو کونته در تورین راه پیدا کرد و بعد از آن تاثیرگذاری در تیم و همچنین تیم ملی کشورش شروع شد. دیدیه دشان در سال 2013 او را دعوت کرد. فقط 9 ماه بعد از این که فرگوسن او را از یونایتد بیرون کرده بود او تبدیل به بازیکن اصلی یووه و ملی پوش فرانسه شده بود.

در فصل 15-2014 بیانکونری قهرمان لیگ و جام حذفی شد و در فینال لیگ قهرمانان شکست خورد. در راه رسیدن به فینال برلین اما پوگبا بدون شک کلیدی ترین مهره تورینی ها بود. مخصوصا که بازیکنان با کیفیتی مانند کارلوس توس، آرتورو ویدال، لئوناردو بونوچی و آندرا پیرلو در اطرافش بودند.

حالا پوگبا به یونایتد بازگشته و از هر زمانی به سوپراستار بودن نزدیک تر است. از روزی که انتظار می رفت او اولین بازی اش در ترکیب اصلی یونایتد را انجام دهد تقریبا 5 سال می گذرد. حالا در تیم مورینیو که امید زیادی به موفقیت در همه جام های در دسترس دارد، او برای اولین بار به میدان خواهد رفت. حالا یووه تیمی ساخته که با پوگبا برای نبرد آماده است و دوباره بازیکنان با کیفیتی در اطراف او جمع شده اند. زلاتان ایبراهیموویچ در خط حمله، هنریک میخیتاریان در خط میانی و اریک بیلی در خط دفاعی. پوگبا هم دیگر خرید یونایتدی ها بود که البته با این باشگاه آشنایی کافی داشت. پس یونایتد با این خرید ها به هر قسمت از ترکیبش کیفیت تزریق کرده است. درباره پوگبا اما موضوع این است که انگیزه خیلی زیادی هم دارد و از این نظر او می تواند موفق ترین خرید شیاطین سرخ باشد.

بازی امشب شرایط ویژه ای برای پوگبایی که مدت ها منتظر بود تا اولین بازی اش را برای یونایتد در ترکیب اصلی انجام دهد، فراهم می کند. او اولین بار که در سال 2011 در یونایتد بازی کرد در کنار فیل جونز و مایکل کریک در خط دفاعی بود و مقابل تیمی به میدان رفت که برای نیفتادن می جنگید. حالا او با احترام و در ترکیب اصلی و در دومین بازی یونایتد مورینیو در لیگ به میدان می رود.

مطمئنا او تشویق می شود و از او استقبال می کنند. مطمئنا در کانون توجهات خواهد بود. البته این چیزی است که استحقاقش را داشته است. 5 سال پیش یونایتد قبل او را شکست و از تیم بیرونش کرد. 5 سال بعد قلب هوادارانش را به تپش انداخت و دوباره او به خدمت گرفت. پسر یونایتد بهتر و بزرگ تر از قبل بازگشت. آن هم در عصر جدید منچستر. ساوثهمپتون باید مراقب او باشد. این یک هشدار است. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-08-19 12:55:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر