فهرست

حرکت عجیب دونده‌های دوقلوی آلمانی در ماراتون ریو

آی اسپورت - این تابستان ریو محل اتفاقات جالب و عجیب ورزشی بوده است از هنرنمایی های یوسین بولت افسانه ای تا غلبه ژوزف اسکولینگ برابر الگوی زمان کودکی اش یعنی مایکل فلپس تا لحظه ای که ابی دی اگستونیو مسابقه دو را برای ثانیه ای فراموش کرد تا به دیگر دونده ای که روی زمین افتاده بود کمک کند. اما یکی از عجیبترین این اتفاقات زمانی رخ داد که دو خواهر دونده آلمانی در دو ماراتون دست در دست هم به خط پایان رسیدند و در رده هشتاد و یکم و هشتاد و دوم دو ماراتون زنان قرار گرفتند.
 
تصویری که ابتدا از لیزا و آنا هاهنر منتشر شد، برای خیلی ها تصویر احساسی و ستایش برانگیز بود اما دیری نپایید که انتقادات به این دو خواهر دوقلو آغاز شد به طوری که اکنون کمپین بر ضد آنها تشکیل شده است. منتقدین این دو خواهر را متهم می کنند که المپیک را با مکانی برای خنده و تفریح اشتباه گرفته اند و به جای اینکه تلاش کنند در رتبه ای بهتر قرار بگیرند، اصلا اهمیتی برایشان نداشته که هشتادم شده اند و با 20 دقیقه تاخیر نسبت به نفر اول به خط پایان رسیده اند، بلکه تنها می خواسته اند با حرکاتی عجیب و احساسی، توجه رسانه ها را به خود جلب کنند و تلاشی برای رسیدن به موفقیت نداشته اند.
 
مدیران ورزشی آلمان هم البته انتقادات زیادی به حرکت این دو خواهر دونده داشته و آنها را بخاطر سهل انگاری سرزنش کرده اند. کمپینی مجازی هم از سوی هواداران آلمانی تشکیل شده که با هشتگ های دوقلوهای هانر و هشتگ چگونه باید مدال برد، به این دو خواهر یادآوری شده که هدف آنها در المپیک به دست آوردن مدال است نه نشان دادن میزان صمیمت و علاقه خود به یکدیگر و تنها لذت بردن از مسابقات.
 
نکته جالب دیگر در دو ماراتون زنان اخیر این بود که خانواده هاهنر تنها دختران دوقلوی حاضر در این رقابت نبودند و دو خواهر دو قلو هم از کره شمالی هم در این مسابقه حضور داشتند که دهم و یازدهم شدند. البته دوقلوهای کره ای هنگام رسیدن به خط پایان دست یکدیگر را نگرفته بودند و بیشتر تلاش داشتند تا زودتر به خط پایان برسند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-08-20 11:42:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر