فهرست

استتوس: وزیر ورزش در حد کارمند ثبت احوال

آی اسپورت- دوستی داشتم در دوران دانشگاه که تخصص ویژه ای داشت. اندازه 12 نمره درس می خواند و می توانست 14 بگیرد. در هر امتحانی همه امکانات نمره اوردن را مد نظر داشت. مثل یک تاجر طماع می نشست پای برگه امتحان. ورزش ما در المپیک من را به شکل معکوسی یاد آن دوستم می اندازد. سوادش به اندازه 12 است اما نمی تواند حتی ده بگیرد. آن قدر که روز امتحان دست و پایش را گم می کند، حواسش پرت می شود و با رویای موفقیت و پاداش تمرکز خودرا از دست می دهد. تا پیش از آغاز مسابقات کشتی آزاد دو طلا و سه برنز آورده ایم. به راحتی می شد این مدال ها 4 طلا و دو نقره و دو برنز باشد. با همین سطح سواد فعلی! کیمیا علیزاده و فرزان عاشورزاده می توانستند طلا بگیرند، ‌بهداد سلیمی و مجتبی عابدینی می توانستند نقره بگیرند و خب عبدولی و قاسم رضایی هم برنزهایشان را داشته باشند. تازه به سوریان دیگر اشاره نمی کنم. می بینید.همین کاروان درب و داغان فعلی و حتی با قبول فرضیه ناداوری و توطئه، می توانست قبل از شروع مسابقات کشتی آزاد مارا سیراب از مدال کند. فقط اگر عاشورزاده در حد یک نابغه تکواندو ظاهر می شد و کیمیا علیزاده درست کوچ می شد و دوستان برای بهداد سلیمی بر مبنای اصول اولیه خردمندی وزنه انتخاب می کردند. مجتبی عابدینی ؟خب این یکی فقط اگر قدری شانس داشت. ورزشکارهای ما شاید به جز کیانوش رسمتی، هیچکدام برای کسب نهایت نمره از برگه امتحانی خود اماده نشده بودند. چه می گویم من؟ وقتی رییس سازمان ورزش در حد یک کارمند ثبت احوال ظاهر می شود و می گوید حد ورزش ما 4 مدال است دیگر چه می شود گفت؟ رفیق را انگار از بین بازنشسته های مجتمع های مسکونی بیرون کشیده اند. از همان مدل ها که هنوز با سمعکی برگوش داستان های رضاشاه را تعریف می کنند.

آرش خوشخو
  ۸  
آی اسپورت
2016-08-20 12:23:59
نظر دهید

۸ نظر
-
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۴۵
عمدا میگن تواناییمون 4 مداله تا وقتی بیشتر گرفتن بگن ما از انتظارات هم فراتر بودیم و بگن که نتایجمون عالی بوده.اما خودمون خوب می دونیم که اگه برنامه ریزی درست بود می تونستیم بهترین نتایج تاریخمونو بگیریم.یه مثال ساده:فرنگی 1طلا 1نقره 2بنز،وزنه برداری 2طلا 1نقره،تکواندو 1طلا 1نقره 1برنز،آزاد 2طلا 1نقره 1برنز.اینا چیزایی هست که کاملا شدنی است.حالا جمع بزنیم میشه:5طلا،4نقره و 4برنز که مجموعا میشه 13 مدال که هم از نظر کیفیت هم تعداد بهترین میشه.
-
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
باید پاشه بره تمرین استقلال. اونجا مهمتره
aref
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۴۶
اینم از مثلن وزیر ورزش کشور ایران... من موندم ایناریی که هیچ ربطی به ورزش ندارنو هیچیم از ورزش حالیشون نمیشه رو کی اورده کرده رئییس ورزش ؟؟
-
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۳۷
وزیر لمپن
جیم
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۵۲
درست میگه ... ایران خیلی بیشتر از توانایی های واقعی ورزشش مدال میگیره ... ما کلا نهایتا ١٥ تا بیست ورزشکار شانس مدال داشته ایم (جزء ده تای اول دنیا) که هشت تا نه تاشون جزء سه تای اول دنیا هستن ... باید انصاف داشت این خیلی درصد بالایی ست.
برای مقایسه با کشورهای ده رده بالاتر و پائنتر میباس مقایسه کرد ... همشون تعداد ورزشکارهای دارای شانس مدالشون بمراتب از ایران بالاتره ...

نویستده نمیدونه مشورهای دیگه چقدر زیرساخت دارن ... جامائیکا اگه مدال تو دومیدانی میگیره ... ده تا دونده ی سرعت در سطح یک دنیا تو زنان و مردان داره یا استرالیا در شنا و امثالهم

ایران تک ستاره های هوبی در رشته های معدودی داره
جیم
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۵۴
در ادامه کدوم کاروانی تقریبا بیست درصد ورزشکارانش مدال نیگیرن؟
برزو
يكشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۳۶
بهتره خودتونو گول نزنید ما تو هیچ رشته ی ورزشی استعداد نداریم غیر از ورزش های قدرتی شبیه وزنه برداری و کشتی. تکواندو هم فقط ساعی طلا میگرفت اگه اونو کنار بذاریم تکواندو هم هیچوقت تو المپیک حرفی واسه گفتن نداشته. امکانات به کنار ما تو بقیه ی رشته ها استعداد نداریم. تو فوتسالم که استعداد داریم اما المپیک فوتسال نداره! میدونید چرا ما تو فوتسال اینقدر قوی هستیم!؟ چون کلی سالم ورزشی داریم و حدود 16 میلیون نفر در مسابقات رسمی شبیه جام رمضان یا آسیاویژن ها و ... شرکت کردند. وقتی امکانات باشه و و زیرساخت ورزش همگانی برای همه فراهم باشه استعدادها هرز نمیرن. مثلا چرا جویبار اینقدر تو کشتی موفقه!؟ چون بالای ده تا سالن کشتی داره اونجا. اول زیرساخت رو درست کنید تا همه بتونن ورزش کنند بعدا استعدادها خودشون شناسایی میشن. همین شنا تا کسی مایه دار نباشه نمیتونه بره شنا! بلیط لستخر بالای ده هزار تومن چه برسه واسه کسی که بخواد حرفه ای کار کنه! مثلا دولت باید استخر بسازه با هزینه ی خودش و بعد سهمیه بلیط بده به هر نفری که مثلا ماهی 4 بار بتونن برن استخر به طور رایگان. تو هر شهری/ منتها الان به مرگ بستند تا به تب راضی باشیم! چرا بیمارستان باید رایگان باشه؟ اگه راست میگید یه کاری کنید استفاده از سالن های ورزشی و بدنسازی و استخر و ... رایگان باشه. بعدشم که همه مریض شدند و دیابت گرفتند و چاق شدند و ناراحتی قلبی گرفتند و ... همه ی این پول ها رو خرج بهداشت و درمان میکنند و میریزن تو جیب پزشک ها!
-
يكشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵، ۲۲:۳۳
اقا یا خانم جیم این چه حرف بی منطقیه که میزنی؟!اولا ایران 64 نفر شرکت کننده داشته که 8 نفر مدال گرفتن.با یه تقسیم ساده میشه حدود 12%!!!ثانیا تیم های زیادی میانگین مدالشون از ایران بیشتره.مثلا امریکا یا اذربایجان که ورزشکاراش از ایران کمتر بودن ولی مدالاش تقریبا دو برابر ایران.ثالثا ما تو تکواندو دو تا رنک 1 و یه رنک 3 داشتیم حتی یه مدالم نگرفتیم این میشه نتیجه معقول؟!در کشتی فرنگی هم که معلومه.در کل ایران باید حداقل 5 مدال دیگه که دو تاش طلا میبود میگرفت تا بشه بهش گفت معقول. این که امکانات نیستو همه می دونیم اما مطمئنا با همین شرایطم میشه بهتر از این بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر