فهرست

گزارش روز: ستاره برانکو در لیست سیاه کی‌روش

آی اسپورت- فروردین 90، وقتی کارلوس کی‌روش به ایران آمد تا سرمربیگری تیم ملی را بر عهده بگیرد، سری هم به تیم المپیک و تمرین‌هایش زد. آن زمان تیم المپیک را هومن افاضلی هدایت می‌کرد. تیمی پرستاره که نام‌های درشتی را در ترکیب خود داشت. از میلاد فخرالدینی، شجاع خلیل زاده و احسان حاجی صفی تا حمیدرضا علی عسگری، حامد لک، آرش افشین، کریم انصاری فرد، بختیار رحمانی و البته محسن مسلمان. کی‌روش در آن تمرین، دقایقی برای بازیکنان تیم المپیک صحبت کرد. بازیکنانی که آماده می‌شدند تا ایران را به المپیک 2012 در لندن برسانند.

کی‌روش آن روز خطاب به بازیکنان تیم المپیک گفت: «همه شما را می‌بینم و عملکردتان را زیر نظر دارم. مطمئن باشید از میان شما بازیکنان شایسته را دعوت می‌کنم تا تیمی جدید برای فوتبال ایران تشکیل بدهم.» کی‌روش حتی تیم ملی را در یکی دو بازی تدارکاتی به مصاف تیم المپیک فرستاد. البته زمانی که علیرضا منصوریان جانشین هومن افاضلی روی نیمکت این تیم شده بود. از آن تیم بعدها شجاع خلیل زاده، آرش افشین، یعقوب کریمی و محسن مسلمان به تیم ملی دعوت شدند تا در کنار احسان حاجی صفی و کریم انصاری فرد، جوان‌ترین بازیکنان تیم کی‌روش لقب بگیرند. از میان این بازیکنان، کی‌روش روی محسن مسلمان و حضورش در تیم ملی تاکید داشت. او حتی زمانی که علی کریمی را در اختیار داشت، نام مسلمان را در لیست خود قرار می‌داد تا از وجود او به‌عنوان بازیساز در ترکیب تیم ملی استفاده کند.

حضور مسلمان در تیم ملی به یک اردو و دو اردو ختم نشد. او برای مدت‌ها در اردوی تیم ملی حضور داشت و هر از چند گاهی در ترکیب این تیم نیز قرار می‌گرفت. مسلمان به یکی از بازیکنان آینده‌دار تیم ملی بدل شده بود و کی‌روش هم این را می‌دانست که او از نظر فنی می‌تواند گره‌گشا باشد و برگ برنده. به همین دلیل تا آخرین روزهای اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی در جام جهانی مسلمان را در اردو نگه داشت و روی حضور او در برزیل حساب می‌کرد. سرانجام اما کی‌روش تصمیم گرفت مسلمان را خط بزند و بازیکنان دیگری را همراه خود به جام جهانی ببرد.

از آن روز تاکنون محسن مسلمان به تیم ملی دعوت نشده و جایی در لیست کی‌روش برای خود دست و پا نکرده. او البته یک فصل نه چندان درخشان را در ذوب‌آهن و فولاد گذراند اما وقتی به پرسپولیس آمد درخشید و چشم‌ها را مثل گذشته خیره کرد. او که ابتدای فصل قبل، روی سکو می‌نشست و سپس فرصت بازی به دست آورد، آنقدر پرتلاش و با اراده ظاهر شد که دیگر برانکو نتوانست قلم قرمز روی نامش بکشد و از او در ترکیب اصلی استفاده نکند. مسلمان از این فرصت به بهترین شکل استفاده کرد و بدل شد به هافبک کلیدی و بازیگردان پرسپولیس. عملکرد مسلمان به قدری درخشان بود که او هم محبوب هواداران پرسپولیس شد و هم بازیکنی در حد تیم ملی. حالا سوال کلیدی از کی‌روش. چرا مسلمان به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود؟ این سوال فعلا پاسخی نداشته اما با شرایط کنونی به نظر می‌رسد نباید منتظر حضور مسلمان در تیم ملی باشیم. هافبکی که پیش‌تر محبوب کی‌روش بود اما حالا حتی به اردوهای معمولی تیم ملی هم دعوت نمی‌شود! 

امیر اسدی
  ۴  
آی اسپورت
2016-08-20 12:28:47
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۵۷
اقا تیم ملی ایرانه! نه تیم ملی افغانستان!!!
pers
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۰
مسلمان حقشه بهترین هافبک هجومی لیگه اون بختیار و کاوه رو باید ببرن تیم ملی افغانستان داداش نه مسلمان شما 125 هست میتونی تماس بگیری
-
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۱۲
نورالهی بهترین هافبک ایرانه مثل اروپاییا بازی میکنه جیف که بهش بازی نمیدن مسلمان کامیابی نیا ابراهیمی هیچکدوم گردشو جمع نمیکنن
احمد پوگبا
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۳۸
اوسکولفسور دلالکویچ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر