فهرست

استقلال تنها خط دفاع خارجی لیگ: یک ایرانی برای نیمکت

آی اسپورت - موفقیت استقلال در نقل و انتقالات این فصل، به خرید هافبک‌ها و مهاجمان سرشناس خلاصه می‌شد و آن‌ها در خط دفاع، نتوانستند مشکلات تیم‌شان را حل کنند. کنعانی‌زادگان بعد از دو نمایش ضعیف مصدوم شده و منصوریان، به مدافعان خارجی پناه برده است.

استقلال حداقل تا پایان نیم فصل اول و بازگشت کنعانی‌زادگان، مجبور است از زوج دفاعی کاملا خارجی استفاده کند. در دو بازی گذشته، مگویان و رابسون مدافعان میانی منصوریان بودند و با ورود پادوانی، احتمالا رابسون از ترکیب اصلی استقلال خارج خواهد شد. امین حاج محمدی، تنها مدافع ایرانی باقی مانده در لیست استقلال چهارمین گزینه منصوریان برای خط دفاع است و احتمالا تا پایان نیم فصل اول، چندان فرصت بازی پیدا نخواهد کرد.

هر سه سهمیه خارجی استقلال در این فصل، خرج خرید مدافعان میانی شده و بجز آن‌ها، این فصل هیچ تیم دیگر لیگ برتری حتی یک بازی هم از زوج دفاعی کاملا خارجی استفاده نخواهد کرد. در لیست تمام تیم‌های فعلی لیگ برتر، نهایتا یک مدافع خارجی وجود دارد. با توجه به توانایی رابسون برای بازی در پست دفاع چپ و استفاده از او در این پست مقابل استقلال خوزستان، شاید این فصل استقلال صاحب یک رکورد جدید هم بشود. استفاده از 3 مدافع خارجی در ترکیب اصلی، که در لیگ برتر بی سابقه بوده است.


مدافعان خارجی حاضر در لیگ برتر

استقلالمگویانرابسونپادوانی (احتمالی)
ماشین سازیادسون
نفتپراهیچ
پدیدههارویان
پرسپولیسپلیانسکی
سایپالوپز
صنعت نفترشید البی
سپاهانکولیبالی


کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2016-08-20 15:44:54
نظر دهید

۱ نظر
علی کچـــل
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۰
پرسپولس گولچ را هم داره اساتید ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر