فهرست

بنا: عذرخواهی‌ می‌کنم؛ گفتم می‌مانم که نگویند قهر کرده

آی اسپورت - محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو پس از بازگشت از این مسابقات حرفی از استعفا نزد. بلکه از ماندن گفت. بنا حالا توضیحات بیشتری در این باره داده است:«
 
*با توقعاتی که از قبل ایجاد شده بود یا به خاطر پیروزی‌های المپیک لندن خودمان ایجاد کرده بودیم مردم انتظار بالایی از کشتی فرنگی داشتند تا حداقل برای یک بار هم شده سرود مقدس جمهوری اسلامی و پرچم کشورمان را با اهتزاز درآورد. شاید اگر نتایج المپیک لندن را کنار بگذاریم یکی از ۲ مدال برنز المپیک ریو برای کشتی فرنگی آرزو بود. هرچند من خودم به هیچ عنوان از نتیجه راضی نیستم و از مردم عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم دل‌شان را آن طور که باید شاد کنیم.
 
*چنین مسائلی نیاز به کار تخصصی و بحث مفصل دارد و نمی‌توان ظرف چند دقیقه تحلیل کرد. نتایج المپیک لندن با پیروزی‌های سرداری مانند سوریان شروع شد و پس از آن سایرین درخشیدند. اینجا هم اثر منفی شکست سوریان علنی بود اگر بگویم در کشتی اول کم آورد اما در کشتی دوم که ۷ امتیاز جلو بود نباید ضربه می‌شد اما روز، روزش نبود. اگر درباره داوری‌ها صحبت کنیم می‌گویند بهانه است اما اگر داوران اذیت نمی‌کردند شاید شانس کسب ۲ مدال برنز در ۲ وزن دیگر را هم داشتیم اما هیچ چیز طلا نمی‌شود. قاسم رضایی که شانس طلا بود با یک اشتباه تاکتیکی در بارانداز زدن حریف به فینال نرسید.
 
*برای این صحبت از ماندن کردم چرا که همیشه می‌گویند بنا بعد از شکست‌ها قهر می‌کند و می‌رود. اما چیزی نمی‌توانم در مورد ماندن یا رفتنم بگویم. باید رئیس فدراسیون از برزیل برگردد و در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2016-08-21 09:24:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر