فهرست

اینفوگرافیک: تغییر در سیر نزولی رونی؟

آی‌اسپورت – در کنفرانسِ مطبوعاتیِ قبل از بازی مقابلِ ساوتهمپتون وقتی از مورینیو درباره‌یِ انتقادِ پل پارکر، مدافعِ سابقِ یونایتد، از رونی و اینکه اضافه وزن دارد و کند است و فقط به خاطر جنبه‌هایِ تبلیغاتی در ترکیبِ اصلی قرار می‌گیرد، آقای خاص جوابی خاص داد: «به من پول نمیدن که درباره نظراتِ آدمهایی که پول میگیرن که نظر بدن، نظر بدم!»
 
رونی در آخرین فصلِ سر الکس فرگوسن، که آخرین قهرمانیِ لیگِ برایِ یونایتد را هم به همراه داشت 12 گل زد و 10 پاسِ گل داد. این آمار در فصلِ بعد یعنی فصلِ 2014-2013 و در دورانِ کابوس‌وارِ دیوید مویز پیشرفت داشت و به 17 گل و 10 پاس گل رسید. اما دو فصلِ بعد، در رژیمِ به شدت محافظه‌کارانه و کسالت‌بارِ ون گال، آمارِ رونی به ترتیب به 12 گل، 5 پاسِ گل و 8 گل و 6 پاسِ گل رسید.
 
حالا شروعِ فصلِ 2017-2016 برایِ رونی با یک گل و یک پاسِ گل در دو بازی همراه بوده است. مورینیو در دو بازیِ اول لیگ از رونی در پستِ شماره‌یِ 10 در سیستمِ 1-3-2-4، پشتِ زلاتان ایبراهیموویچ استفاده کرد. اما ذاتِ بازیِ رونیِ 30 ساله که هر چه سنش بالاتر می‌رود بیشتر میل به عقب آمدن و بازیسازی پیدا می‌کند، باعث شد تا در همین دو بازی در دقایقِ زیادی او را حتی عقب‌تر از هافبک‌هایِ دفاعی ببینیم.
 
اضافه شدنِ پل پوگبا به خطِ میانیِ یونایتد می‌تواند این امکان را به رونی بدهد که با اتکا به سرعت و قدرت و انرژیِ بالایِ ستاره‌یِ جدیدشان و میلش به هجوم بردن به سمتِ دروازه‌یِ حریف، در جریانِ بازی عقب‌تر بیاید و فضایِ بیشتری برایِ نفوذ به او بدهد.
 
اما هنوز با وجودِ نمایش‌ها و نتایجِ خوبِ یونایتدِ مورینیو در شروعِ فصل، این سوال باقی می‌ماند که آیا بازی کردنِ زلاتان و رونی کنارِ هم بیش از حد خطِ حمله‌یِ تیم را کند نمی‌کند. بازگشتِ جسی لینگارد به بالِ راست، با توجه به حضورِ آنتونی مارسیال در بالِ چپ می‌تواند سرعتِ بیشتری به یونایتد در بعدِ هجومی بدهد. و البته باید منتظر بمانیم و ببینیم هنریک مخیتاریان، متخصص و استادِ بازی کردن در پستِ شماره‌یِ 10 کی این فرصت را در تیمِ جدیدش به دست خواهد آورد و چه تاثیری خواهد گذاشت.
 
     
آی اسپورت
2016-08-21 09:28:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر